Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod wer » Str 23.12.2015 11:46

Fakt? Ja som myslela, ze naopak... :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod vavrena » Str 23.12.2015 16:28

No tak mi to bolo vysvetlené - uhlie absorbuje všetko, aj keď je pes priotrávený, tak sa dáva - a pes obsah žalúdka vyvracia alebo vylúči. A Smecta len na hnačku, viaže sa s hlienom - a fyzicky zhutňuje ten tekutý obsah.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Str 23.12.2015 16:52

Potvrdzujem.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod jakulisa1 » Pia 05.02.2016 10:22

Zdravím mám 2 psíkov a kŕmim ich varenou stravou a sur.kosťami. jeden pes má úplne normálnu tuhú stolicu a ten druhý stále kašovitú dokonca aj z kosťi. Neviem čo stým či nasadiť dáke probiotika alebo čo??ďakujem za radu.
jakulisa1
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Pia 05.02.2016 11:53

Ak vylucis problem s jednobunkovcami, resp. inymi parazitmi - :kak: na rozbor treba zaniest - tak potom skusit probiotika a zaradit viac vaziv do krmiva, skus pridat napr. chrupavky alebo kolagen, ci sa to neupravi, ak este viac zvysis pomer kosti, co sa stane? Ale kazdu zmenu zaraduj po jednom ,nech vies co vec zmenilo. Tiez je mozne, ze reaguje zle na isty typ krmiva - napr. ak krmis kuraciou, skus to vymenit za hovadzinu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

stena - hnacky

Poslaťod amandaa » Pon 02.01.2017 20:57

ahojte, mam svormesacneho bernardina. stale ma problem s hnackami. mam ho asi 3 tyzdne. kym je na ryzi, tak je fajn, ked sa prejde na granule, zase na novo. mozete mi poradit ake granule zvolit? nemam az taky prehlad. mam nejake premiove, zabudla ssom nazov a nie su supermarketove. dakujem za rady
amandaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: stena - hnacky

Poslaťod pigie » Pon 02.01.2017 21:02

Neprechadzaj na granule, prechadzaj na maso. Ak bude na mase OK, potom skus granule. Maso je lahsie stravitelne ako granule.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: stena - hnacky

Poslaťod amandaa » Pon 02.01.2017 22:43

aj maso je ok, davala som maso + ryza + mrkva a bolo ok.
amandaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: stena - hnacky

Poslaťod Elis » Str 04.01.2017 10:26

nepodcenuj to - mas velkého psa v nejintenzivnejsim rustu.
potřebuje hodne, hodne kvalitních zivin.

vysetreni na parazity -absolvoval?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Hnačka už mesiac

Poslaťod veronicr » Uto 09.05.2017 9:03

Pozdravujem,

moje šťeňa 5m má už asi mesiac hnačku. Chvíľku je to ok, no potom zas návrat k pudingu. Dávala som jej čierne uhlie, zabralo, no potom zas. Bola som u veterinára, no ten mi povedal, že jej nič nie je pokiaľ jej čierne uhlie pomohlo. Odčervovaná je. Je hravá, veselá, pahltná, pije veľa vody - zdravé šteňa. V stolici nie je krv, ani nič divného. Mám dvoch ďalších psov a nikdy takéto čosi nemali. Vysadila som jej granule, začala som jej dávať teraz surovú stravu, mala aj diétu (ryža, mrkva, kuracina) no ani to nejako extra nezabralo. Treba tlačiť veterinára do nejakých testov stolice, alebo pokiaľ on neuzná, tak ho mám počúvať a prosto len zisťovať čo jej nepasuje.


Diki
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod wer » Uto 09.05.2017 9:06

zmenit veterinara. to co je za hovadinu, ze pokial pomohlo cierne uhlie? :oo: nepomohlo! ked sa to stale vracia, tak nepomohlo. a je to stena, hnacky su nebezpecne. :nie: v prvom rade treba vysetrenie a zistit pricinu. vysetrenie stolice je uplne najmenej, co by mohol urobit, sarlatan :hmm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod veronicr » Uto 09.05.2017 9:10

wer píše:zmenit veterinara. to co je za hovadinu, ze pokial pomohlo cierne uhlie? :oo: nepomohlo! ked sa to stale vracia, tak nepomohlo. a je to stena, hnacky su nebezpecne. :nie: v prvom rade treba vysetrenie a zistit pricinu. vysetrenie stolice je uplne najmenej, co by mohol urobit, sarlatan :hmm:


Ešte som nemala takýto problém, tak sa snažím počúvať rady odborníka. Viditeľne jej to nerobí nič, netrpí, není smutná ani nič podobné, preto som po jeho slovách čakala, že to bude ok, len už je to dlhé obdobie.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod wer » Uto 09.05.2017 9:14

u steniat su vysoko pravdepodobne parazity. moze nakazit cele okolie navyse. henten mi nepride ako odbornik teda... :ach:
ak hnacka trva 2 dni, tak to moze byt zmenou prostredia, stravy a pod - to ok, ale mesiac? to je strasne vela.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod elfinka » Uto 09.05.2017 9:21

Môj peso mal takto dlhú hnačku tiež ako šteňa, u nás to teda spôsobil pravdepodobne práve barf a podráždené črevá od kostí. Každopádne pomohli po dlhom trápení probiotika - probican.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod Elis » Uto 09.05.2017 9:21

veronicr píše: Viditeľne jej to nerobí nič


osobne bych takhle klidna teda nebyla, ze ji to nic nedela :nwm:
prujem vždycky znamena problém s prijmem zivin a 5 mesicu je u stenete obdobi nejprekotnejsiho rustu.

Pokud ted nemá vyzivu jakou ma mit -a to diky prujmu dlouhodobe nemá - v budoucnosi muze mit problémy.
Offtopic: aspoň u plemen velkych psu jsem o tom presvedcena

je potřeba diagnoza a podle ni resit co nejrive.
uz je to moc dlouha doba.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby