Kúpanie šteniatka

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Darcia » Str 07.07.2010 3:39

Tak ja osobne si myslim ze raz az dvakrato do tyzdna kupat aj s pomocou sampona je dost zbytocne, oslabuje sa tym ochranna vrstva a steniatka tak mozu byt nachylnejsie na choroby. Cista voda je jedna vec, ale tolke pouzivanie sampona...som nazoru ze ked netreba, nesamponovat.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Nelly2010 » Sob 15.01.2011 7:42

Patuska píše:Nam veterinárka povedala ze ak nám smrdí alebo je špinavá mozme použit aj sampon. :yes:

AJ MNE TO POVEDALA, ZE VRAJ PES STRACA MAZIVO Z POKOZKY KED HO CASTO KUPES...JA KUPUEM CASTO A JEJ SRST BOLA POCHVALENA...DAVAM MAKADAMIOVY OLEJ SEM TAM TROCHU OLIVOVY VTREM ALE TROCHU
Nelly2010
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod siska05 » Sob 15.01.2011 17:16

Ahojte vsetci :)
Chcela by som Vas poprosit o jednu radu. Mam doma asi 5 mesacne steniatko kratkosrstej civavy a este som ju nekupala. Myslite ze uz by som mohla? alebo to je dane az od nejakeho veku..Dakujem za odpovede. Simona
siska05
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod KatuSh_3 » Ned 16.01.2011 18:26

siska - Ahoj :smile:
Prečo ju chceš vlastne okúpať ? Smrdí ?
Ak na to nie je nejaký dôvod (silné zapáchanie , zablšenie..) tak ju stačí pretrieť mokrou handričkou , alebo ju "okúpať" len s čistou vodičkou .
Pokiaľ nemusíš tak šampon nepoužívaj ,pretože sa pritom vysušuje koža. Aby sa potom nestalo že bude mať malinká lupinky a suchú kožu . Mám taktiež čivky (dlhosrsté) a kúpem ich len keď je to potrebné (keď sa im podarí vyválať sa v niečom smradlavom :ach: , poprípade keď ideme na výstavu)
Prajem veľa šťastia so šteníkom , nech sa vám darí :love:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Nelly2010 » Ned 16.01.2011 19:59

taky píše:My sme našu museli prvý raz okúpať, keď sa vyváľala v piesku, inak ju kúpeme len keď je veľmi špinavá. Pokiaľ nemusím, šampón nepoužívam, pretože sme mali aj my problém so suchou kožou, čistá voda to vždy istí... Prednedávnom som však našla koncentrát s norkovým olejom a ten si neviem vynachváliť, Mimka má lesklú peknú srsť a už nemá ani lupiny.

presne aj ja som kupoila s norkovym aj s makadamiovym..ten je fajn aj v vspreji len vonia tak divne pansky-dedkovsky...inaak mi nemame vysusenu pokozku, ani lupiny, vraj aj lesklu a krasnu srst, povedal veto co mne sa az tak nevidi :ua: ale samponujeme....ked ona je taka ze ked ide pes automaticky je uz aj vykotena na chrbate.....takze ked je prach alebo blato tak len vodou ale vecer normalne spodok sprchovym intimnym ten je jemny a chrbat len tak smaknem vodou...a napenenou rukou ale len trochu...sampon ani na kozu nepride
Nelly2010
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Wyerka & Isis » Pon 17.01.2011 15:57

siska05 píše:Ahojte vsetci :)
Chcela by som Vas poprosit o jednu radu. Mam doma asi 5 mesacne steniatko kratkosrstej civavy a este som ju nekupala. Myslite ze uz by som mohla? alebo to je dane az od nejakeho veku..Dakujem za odpovede. Simona

Ahojky, pokial ti neni drobec vyslovene zasvineny tak by som nekupala ... pokial ti len trosku "pachne" tak riesenie je jednoduche , kup sprej na vlasy - Syoss , Glisskur taky lahky a jednoducho nasprejuj srst ... drobec bude vonat a srst je super aj na omak :no: vyskusane a overene :dancing:
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

Kúpanie malého psíka

Poslaťod mómi » Pon 12.11.2012 18:46

mám 8týžňového psika ... a chcela by som ho okúpať .. a neviem na ktoré partie na jeho tele by som si mala dávať pozor.. :no: a pod letou vodou ho mám kúpať?... neuškodí mu to? :ua:
mómi
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Kúpanie šteniatka

Poslaťod sarach » Uto 13.11.2012 12:38

A je potrebné psíka okúpať? Také malé by sa ešte vôbec nemali. Ja som môjho kúpala prvýkrát (aj to len čistou vodou - len od blata) teraz nedávno, ako má 3 mesiace. Ak sa dá, tak počkaj. Ja som predtým len očistila takou psou kefou. Smrdkať nesmrdkal, len bol taký ufúľaný. A kefa pomohla. So šampónom som ešte nekúpala, ale čakám jeden puppy shampoo. Keby dačo ... :no: Voda taká vlažná (pre mňa síce studená, ale myslím, že pre pesa ok). Dávať pozor na očká, ak dáš aj šampón, a na ušká, nech mu do nich nejde voda. Ušká potom vyčistiť nejakou vreckovkou len navlhčenou (nie mokrou, nech tiež mu nezíde do ušiek voda)...
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Kúpanie šteniatka

Poslaťod kaciatko2121 » Štv 15.11.2012 16:16

nemate nejaky typ ako umyt srst tesne pri usku? za uskom? lebo moj hafan, sa uz viackrat so zablatenymi packami skrabal za uchom..a som to kus s vlhkou handrickou a vycesanim skusala, ale ta srst je tam taka spinavsia (pes je biely tak to dost vidno :D) nechcem ju kvoli tomu teraz kupat, len pre info pre buducnost, lebo sa bojim, tam ist so samponom aby jej nevoslo nic do usiek
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Kúpanie šteniatka

Poslaťod Vikiki22 » Pia 16.11.2012 13:15

Daj psíkovi do ucha kus vaty, aby sa tam nedostala voda, daj ho do vane a umy ho len za uškom normálne šampónom a vodou. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kúpanie šteniatka

Poslaťod Michaela56 » Štv 17.12.2015 13:24

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ... mam doma 2 mesačnú fenku yorkshira a vážne neviem či ju môžem kúpať lebo strašne smrdí .
Michaela56
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Kúpanie šteniatka

Poslaťod pigie » Pia 18.12.2015 15:00

Mozes jasne, len nechod bezprostredne potom s nim von. Az po dokladnom vysuseni.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kúpanie šteniatka

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 18.12.2015 19:14

Ja keď musím z nejakého dôvodu okúpať psa v zime, kúpem večer po poslednej prechádzke.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Kúpanie šteniatka

Poslaťod hruska » Pia 18.12.2015 19:16

mna skor zaujima, preco moze dvojmesacne stena strasne smrdiet :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Kúpanie šteniatka

Poslaťod pigie » Pia 18.12.2015 20:05

Sa vyvala v :kak: , ne? :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť