Josera

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Josera

Poslaťod Rauke » Pia 14.11.2008 15:41

Tento druh tu este nie je spominany,... poznate to niekto???
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Josera

Poslaťod Silwuska » Pia 14.11.2008 15:46

Kto vie po nemecky??
Geflügelfleischmehl, Reis, Gerste, Kartoffel, Geflügelfett, Lammfleisch, Rübenfaser, Hefe, Zichorienpulver, Mineralien
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Josera

Poslaťod Amaguk » Pia 14.11.2008 15:47

myslim, ze to vravi same za seba... :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Josera

Poslaťod Rauke » Pia 14.11.2008 16:16

je to asi nieco nove, pytam sa preto, ze som na tieto granule nasla reklamu v Kynol. rewue.
Amaguk, neviem ci tvoj prispevok ma nejaky skryty vyznam, ale nic mi nedal a myslim, ze neda ani ostatnym ked si ho precitaju... :ach:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Josera

Poslaťod michaelak » Pia 14.11.2008 16:28

Renique, nesúhlasím s Tebou, mne dal príspevok od Amaguk veľa. Ak si nerozumela napísanému textu - asi si nechcela. Nemecká stredná trieda (alebo tzv. udržiavacie granule). Takých je ale plný trh. Myslím, že žiadny zázrak sa konať nebude a granulky ako prišli , tak aj odídu.
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Josera

Poslaťod Amaguk » Pia 14.11.2008 16:39

Renique píše:je to asi nieco nove, pytam sa preto, ze som na tieto granule nasla reklamu v Kynol. rewue.
Amaguk, neviem ci tvoj prispevok ma nejaky skryty vyznam, ale nic mi nedal a myslim, ze neda ani ostatnym ked si ho precitaju... :ach:

no to ma velmi mrzi, ze ti nic nedal, ale keby si hoci len okrajovo sledovala rozsiahlu a viac ako jednorocnu debatu o granuliach, tak by ti uz z letmeho pohladu na zlozenie muselo byt jasne, s akym krmivom mame docinenia...
z hladiska informacii, ktore uz na tomto fore su, sa napr. mne osobne javi uplne zbytocne zakladat stale nove temy o granulach so zlozenim na urovni hypermarketoveho krmiva (alebo RC :ha: ), ci uz sa volaju tak alebo onak...

je to totiz stale dokola len o opakovani uz x-krat povedaneho, informacii je tu dost, staci len pohladat a trochu porozmyslat... :no:

vsetky OT reakcie su v kosi
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Josera

Poslaťod Marco Varhol » Pia 14.11.2008 19:54

Amaguk lepsie sa to ani nedalo napisat. Mozno tieto druhy krmiv by sa mohli zaradit do temy krmiva z hydinovych masovokostnych mucok. :lol:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Josera

Poslaťod Nufak » Sob 15.11.2008 19:09

Silwuska píše:Kto vie po nemecky??
Geflügelfleischmehl, Reis, Gerste, Kartoffel, Geflügelfett, Lammfleisch, Rübenfaser, Hefe, Zichorienpulver, Mineralien


Offtopic: nie je to bohviečo ale na preklady sa dá sčasti použiť aj Google http://translate.google.sk/translate_t#
Nufak
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Bratislava, NM

Re: Josera

Poslaťod katy » Ned 15.03.2009 13:17

ja vám neviem ale mne sa to krmivo celkom pozdáva, nie je v nom sója, nie je konzervované chemicky, nie sú v ňom farbivá, pšenica a psom chutí

http://www.hund-emotion.de/pages/produkte/sensiplus.php

a tu sú recenzie

http://www.zooplus.de/feedback/shop/hun ... sera/10729
katy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Josera

Poslaťod michaelak » Ned 15.03.2009 13:25

Tak napr. Josera Profi Solido: Zusammensetzung: Maismehl, Geflügelfleischmehl, Gerste, Mais, Fleischmehl, Reis, Rübenfaser, Geflügelfett, Mineralien
Zdroj: http://www.hund-profi.de/pages/produkte/solido.php
No kukuričná múka, kukurica ... :pac: O spôsobe konzervácie ani slovo (prečo ?) Tuk : 9% - to je riadne Economy class, za tie peniaze sú na trhu lepšie druhy krmív v lepšej kvalite.
A toto - Jahňacina s ryžou - zloženie: jahňacia mäsová múčka, ryža, kukurica, kuku­ričná múčka, jačmeň, múčka z hydinového mäsa, hydinový tuk, repná dužina, minerály, kvasnice. Zdroj: http://www.psici.sk/detail/339/josera-l ... -kg/cat/60
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Josera

Poslaťod Marco Varhol » Ned 15.03.2009 14:49

Katy tak som si precital tie recenzie. Ked niekto krmi s krmivami, ktore nakupuje v jednom nemenovanom obchode F....
tak po krmivach typu Aldi ci Rewe dostal pes sok s kvality. Na druhej strane vacsina popisuje dobru cenu avsak co ine mozu chvalit ked to ma tak slabe zlozenie...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Josera

Poslaťod katy » Ned 15.03.2009 16:54

Marco - čítal si všetkých 70 recenzií?

http://www.zooplus.de/feedback/1/0/shop ... sera/10729

myslím že sú tam aj taký chovatelia čo krmili o dosť drahšími krmivami a ked prešli na toto krmivo hovorím konkrétne o Josera sensitiv plus nie o JOSERA ktoré je v tom linku vyššie to je zrejme dáka staršia "verzia" sú spokoní a zase senzitívne krmivo tých prísad mnoho nemoze mať a myslím že to hlavné co pes potrebuje v tom krmive je.
katy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Josera

Poslaťod michaelak » Ned 15.03.2009 17:29

Katy, myslíš, že kukurica a kukuričná múka patria do sensitívnych krmív?
Zloženie Josera Sensi Plus: Geflügelfleischmehl (mind. 15 % Ente), Maismehl, Reis (mind. 15 %), Vollkornmais, Geflügelfett, Rübenfaser, Hefe, Mineralien, Zichorienpulver
Zdroj: http://www.hund-emotion.de/pages/produkte/sensiplus.php
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Josera

Poslaťod Marco Varhol » Ned 15.03.2009 19:35

Senzitivne ci senzibilne krmivo je urcene pre psikov s citlivym travenim, kde prepokladame znizenu cinnost pankreasu a moznu intoleranciu. Toto krmivo nielen ze rozdeluje kukuricu na dve zlozky aby ju posunuli nizsie v zlozeni ked hadam je kazdemu jasne ze kukurica sa melie a pouziva sa len mucka ale chvali sa podielom z podielu co vytvara dojem ze ta kacica je tam v pomere 15%.

Strucne povedane moje hodnotenie znie lacne suroviny a drahe krmivo. Urcite by som to nedaval psom s citlivym travenim.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Josera

Poslaťod katy » Pon 16.03.2009 11:12

Marco, v poriadku uznávam :poklona:

tak mi teda prosím porad kvalitné krmivo-nezáleží mi na cene, pre psa s citlivým žalúdkom poprípade hypoalergénne ale také ktoré by bolo aj žravé-rozumieš, momentálne končíme s fitness trainerom-kačka ryža nakoľko má psík z neho zvýšenú kyselinu a odmieta mi ho :hmm: fakt neviem, čo dalej
katy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Ďalší

Späť na Granule a konzervy