vyberavý psík

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

vyberavý psík

Poslaťod BonoKB » Str 28.10.2015 17:01

Ja už neviem čo s tým mojim drobcom.. Chcem ho naučiť na varenú stravu, chcem do neho dostať živiny, chcem úplne minimalizovať kŕmenie granulami. Podľa mňa nebol nikdy nejak rozmaznávaný, to, že keď nezjedol niečo a potom dostal iné som už dávno prestala robiť. Proste ked ovonia a odíde, zoberiem misku a neskôr mu ju položím zas...

Už skoro 2 dni nič nejedol. Včera som mu spravila pečienkové rizoto (uvarila ryžu, na maličké kocky nakrájaná mrkva, hrášok, pridala do ryže, pridala kuracie pečienky). To jedlo super vonia.. za celý deň sa toho ani nedotkol! Hovorím si OK, keď sa ničoho nenaje tak bude hladný a dá si zajtra... jasné. môžem snívať..

Dnes som mu ráno pripravila sparené ovsené vločky s jogurtom, medom a nastrúhaným jablkom, ešte som mu na vrch dala polku piškóty, lebo je to istota že to má rád, no ale tiež som asi chcela veľa.. prišiel, ovoňal, chvílu pri tom krútil ňufákom a vôbec sa toho nedotkol.. a potom za mnou chodí a prosí, lebo je hladný.. Čo mám robiť, aby sa naučil jesť také veci? On je schopný aj týždeň nejesť.. ale to by som ja neprežila keby to tak malo byť.. prosím poraďte
BonoKB
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: vyberavý psík

Poslaťod Bad » Štv 29.10.2015 7:18

Bono, upřímně oba mí psi by se ti asi na obě jídla vykašlali, pastevec by si možná vyzobal masíčko, sladkého by se ani nedotkli....Zkus to poněkud jednodušší, v jakém poměru jsi měla maso k tomu zbytku? A syrové ne? Že bys mu do misky hodila křídlo, krk, třeba se budeš divit....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: vyberavý psík

Poslaťod vavrena » Štv 29.10.2015 7:34

Tak ako píše Bad, skús to s čistým mäsom, mne z popisu rizota vyplynulo, že je tam málo mäsa, a to druhé jedlo, tak tam mäso predsa nie je vôbec :nwm: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: vyberavý psík

Poslaťod pigie » Štv 29.10.2015 7:47

A pecinenky sa u niektorych psov nestretnu s pochopenim. Moj nezravec ma s nimi problem tiez.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vyberavý psík

Poslaťod Bad » Štv 29.10.2015 7:56

BonoKB píše:kuracie pečienky

pigie píše: pecinenky

kurňa, tak je řeč o pečeném kuřeti nebo o játrech... :hi: Teda jenom játra s rýží atd, tak to by si asi ani nevyzobal...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: vyberavý psík

Poslaťod pigie » Štv 29.10.2015 7:57

Ja som pochopila, ze urobila kuraciu pecen do tej ryze :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vyberavý psík

Poslaťod Bad » Štv 29.10.2015 7:59

já si dala "pečienku" do překladače :heh: , bo mi to bylo divné - jenom játra s rýží ...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: vyberavý psík

Poslaťod pigie » Štv 29.10.2015 8:01

Este tam bola mrkva a hrasok :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vyberavý psík

Poslaťod BonoKB » Štv 29.10.2015 9:29

Surove sme tiez uz skusali a 0 bodov. On sa suroveho kridla ani nedotkne..
A jasne ze tam nebolo masko, v tych ranajkach. Ale prave tie recepty mam odtialto z dogfora... Tak neviem co je na tom k vysmechu..
BonoKB
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: vyberavý psík

Poslaťod pigie » Štv 29.10.2015 9:35

Surove kridlo tiez nepatri k tym prvkom, ktore by som psovi ponukla ako prve. Ma tuhu kozu a malemu psovi sa to zle hryzie, moj maly pes sa ide zabit za zradlom, ale veci s tuhou kozou, ako je kridlo nemusi. Skus mu dat najskor surove ciste maso s chrupavkou, ak nezje, obvarit. Nedavaj mu zatial ziaden balast ako ryza, zelenina, vlocky.... Ak zje ciste maso, pridaj napr. kuracie krky, skelet kuraci, pripadne konce chrupavkovite bravcovych rebier, nieco co ide lahko pohryzt. Moj pes by od misky s tvojou potravou tiez odchadzal ako nezravec :no: A pritom maso teraz zere bezproblemov, sice len nejake druhy atd, ale nemam s jeho krmenim vacsi problem.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vyberavý psík

Poslaťod Bad » Štv 29.10.2015 9:45

Bono, vždyť se ti tady nikdo nesměje.... :nie:
Jenom konstatujeme, že ne každý pes bude jíst tak moc pestrou stravu (třeba se k tomu propracuje :nwm: ), ne každý pes bude jíst sladké v takové podobě. Moji zeleninu sní ve velmi malém množství většinou propasírovanou s vývarem. Pastevec se teď tvářil být potěšen tvrdým chlebem s vývarem, normálně třeba křápe jenom masokosti bez čehokoliv....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: vyberavý psík

Poslaťod wer » Štv 29.10.2015 9:45

Tiez sa nedivim, ze to nechce. :angel: Toto mi pridu skor take recepty pre ludi, aj ked na spestrenie jedalnicka, preco nie. Ale nalakat tymto psa na iny sposob stravovania - asi nebude fungovat. Jaksik tam chyba maso. Aj ta pecienka - to su len vnutornosti a vacsina psov z toho mava akurat hnacku... Tak ako pise pigie - vynechat balast a sustredit sa na maso, makksie kosti, chrupavky apod.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vyberavý psík

Poslaťod hisham » Štv 29.10.2015 9:49

Bono, nik nemal v umysle sa ti vysmiat. Tvoje recepty su fajn, ale nie kazdy pes je taky vsezrut, vacsine staci praveze to najjednoduchsie - maso. Skus zacat s makuckym masom ako su kuracie ci morcacie prsia, stehna stiahnute z koze, atd. Nech sa do toho moze s chutou a lahko zahryznut :) A ak mu to nebude vonat, skus maso trochu sparit, ako pisala pigie. Verim, ze to pojde :yes:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: vyberavý psík

Poslaťod Mac Gie » Štv 29.10.2015 10:04

Bono pošlem ti svojich dvoch tí by bozkávali zem po ktorej chodíš za také chuťovky oni milujú aj oblohy a Max má obzvlášť rád sladké napr. mrkvovo-jablkový šalátik to zje len tak :smile: ale pravda je že pečeň a ryby (okrem lososa) nezje ak to nie je obvarené :no: držím palce a hádam mu zachutí :yes:
napr. priateľ mojej sestry má doma NO a ten sa surového mäsa nedotkne nikdy môže to vedľa neho ležať aj celý deň :nwm:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: vyberavý psík

Poslaťod Sunny » Štv 29.10.2015 10:36

Offtopic: Jak môj tata, ktorý sa mi nadšene chválil akú super večeru uvaril Gilinke, keď ju mali na stráženie - varené zemiačiky, vývar zo slaninky, uvarená zeleninka a na kúsky pokrájaný párok :heh: Myslel to dobre, no :pusa:

Bono - psom nechutí a nevonia strava rovnako ako nám, flákni mu tam kus mäsa a snáď to bude lepšie :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava


Späť na Varená Strava