Čipovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Chceli by ste si dat zacipovat psa?

ano
311
86%
nie
49
14%
 
Celkom hlasov : 360

Poslaťod Silwuska » Štv 08.11.2007 11:26

Ulf cislo ponozek neny problem...maco ma M-ko.. :smile: ale do norska sa asi v zivote nedostane...no hold dospely sme k tomu ze ak niekto necestuje, tak staci to zatvaratko na papierik co je zavesene na krku...ni?
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Amaguk » Štv 08.11.2007 11:30

Úlfheidr píše:mozno by si mu mohla vyrobit take tricko, na jednej strane by mal meno, na druhej telefon...
sakra, to by sa aj mojmu zislo :smile:


nas ma krku presne taku vygravirovanu kosticku s menom a tel.c. - veru sa nam to dobre zislo, ked bol pred mesiacom strateny :hi:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Silwuska » Štv 08.11.2007 11:33

Tesatko bolo stratene?? :oo: chudatinko...a co se staalo?? no, vzdy by mal mat nieco na krku a pre istotu nech je toho aj viac...a pevny obojok, aby sa mu s tym nestratil :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Amaguk » Štv 08.11.2007 11:34

po otvoreni hranic Schengenu aj pre nas uz veci okolo chipovania pri cestovani do okoliteho zahranica trapit snad nebud musiet (ono, pokial viem, aj tak sa to moc nekontroluje ani teraz)
pojde skor o sposob povinnej registracie psov,
pri identifikacii psa mometlane chipovanie velky vyznam nema, lebo nie su ujednotene veci okolo registracie a hlavne chipovych citaciek je velmi malo
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Amaguk » Štv 08.11.2007 11:37

Silwuska píše:Tesatko bolo stratene?? :oo: chudatinko...a co se staalo?? no, vzdy by mal mat nieco na krku a pre istotu nech je toho aj viac...a pevny obojok, aby sa mu s tym nestratil :ach:


Tesatko-Tesaciko mi vystartoval v lese za srnou, vysklbol sa mi aj s 15 m stopovackou na krku a zmyzol prostred lesa - dve noci ho nebolo (ja na pokraji nervoveho zrutenia), lebo sa zamotal do krikov a nevedel sa vratit. nastastie sa to stalo v dost frekventovanej oblasti a bol pekny viked, tak ho nasli hubari.
ale bol to des! :plac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Silwuska » Štv 08.11.2007 11:38

:oo: kriste pane...to musel byt strasny pocit odist s toho lesa...preco si sa nam nepostazovala?? Mala si zvolat patraciu akciu!!! A uz je v pohode?? neny s toho nejaky vylakany??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Amaguk » Štv 08.11.2007 11:44

som myslela, ze som to info daval aj sem, ale asi som tom soku a zmatku zabudla.

patracie akcie boli hned dve - my sme cela pereput ho isli hned ten vecer hladat - po tme chodit s baterkami a celovkami po lese je dost sila - totalny Blair Witch Project :zima: a potom druhy den rano, poobede sme zase obchadzali s plagatikmi domy a veterinarov v okoli...no fakt hruuuza, ja som bola uplny hotofson, furt mi bolo do revu
aj v suvislsti s tym, ze predchadzajuce hafika nam minuly rok zastrelil jeden kreten :plac:

jasne, ze Tesak bol cely hepy, ked sme sa nasli, ale zeby to na nom zanechalo nejake psychicke nasledky - ani nahodou, v pohode by nemal problem za tymi srnami zdrhnut znova. Holt, lovec! :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 08.11.2007 12:55

moj ma na obojku taky reflexny pasik a na nom napisane meno a telefony.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Štv 08.11.2007 13:14

Ty vogo...ja som to raz zazila, tiez sa mi ten smrad rozbehol za nejakou zverou uprostred lesa a mociarov...a tiez z voditkom...tak som si tam sadla a usedavo zaplakala...to je strasna bezmocnost vykrikovat na cely les a s kazdej strany len tvoja ozvena a ziadny suchot, nic...tak po hodke sa vratil ale tiez bol riadne vyplaseny...potom sa asi pol hodinu odomna nepohol :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 08.11.2007 15:20

Silwuska píše:Ty vogo...ja som to raz zazila, tiez sa mi ten smrad rozbehol za nejakou zverou uprostred lesa a mociarov...a tiez z voditkom...tak som si tam sadla a usedavo zaplakala...to je strasna bezmocnost vykrikovat na cely les a s kazdej strany len tvoja ozvena a ziadny suchot, nic...tak po hodke sa vratil ale tiez bol riadne vyplaseny...potom sa asi pol hodinu odomna nepohol :no:


aspon ze mu to tu pol hodinu vydrzalo :no:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod mia1 » Ned 06.01.2008 23:06

Moji psy su zachipovani obaja. Robila som v anglicku v utulku a kazdeho psa tam automaticky cipovali ak nebol. Ked si po neho prisiel majitel, alebo ak bol adoptovany, automaticky sme posielali udaje o novom majitelovi do spolocnosti, ktora ich viedla. Pod cislom chipu je meno majitela, adresa, telefon, pripadne iny kontakt. Je to skvela vec, ked sa vam strati pes a zavolaju vam ze ho nasli podla chipu. Tam ho davali na kohutik, ale videla som ho uz aj na krku alebo chrbte. Ak je dobre implantovany nemalo by ho byt citit (u chrtov je to mozne). Myslim si ze aj u nas by uz mal mat scaner na chipi kazdy veterinar. Pri naleze psa je teda najlepsie ho zoskenovat a mozno bude problem vyrieseny.
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: cipovanie psov

Poslaťod Lili » Pon 07.01.2008 17:55

Moje sú tiež obidve čipované, Asha bola automaticky čipovaná u chovateľky, číslo čipu má napísané/nalepené v pp aj vo veter. preukaze. No a Kity som dávala čipovať tento rok, lebo som išla do ČR aj s ňou a Ashou, takže to normálne u veterinára /za pár sekúnd mala pod kožou- bezbolestne/. Ja som určite pre čipovanie. A jej čipovanie + pas stáli dokopy 1 200,- . Ceny ale môžu byť u každého veter. iné.. ale nemali by tam byť veľké cenové rozdiely..
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Re: cipovanie psov

Poslaťod Rony » Pon 07.01.2008 18:04

no ja som sa tiež na to pýtala veterinára, lebo tento rok chcem dať obidvoch začipovať... u neho to tiež stojí 1 200,-
Naposledy upravil Rony dňa Uto 08.01.2008 16:22, celkovo upravené 1
Rony
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Žilina

Re: cipovanie psov

Poslaťod mairi » Pon 07.01.2008 19:49

Corenka prisla zacipovana od chovatelky, tetovana neni. Joyku som dala ja zacipovat pred par mesiacmi. Spravili mi to aj s pasom za 800 co je super cena. V Blave inak okolo 1000-1200
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re:

Poslaťod katka » Pon 07.01.2008 19:55

lusy píše:vyskusajte si ti co mate pasy pre psa jeho overenie. ja som sa prave o to snazila a napisalo mi, ze pas neexistuje. :oo:
https://www.cepsz.sk/index.php?lang=sk&menu=check

mne vypísalo to isté....ako je to možné???!!! :hmm:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť