Am.staford malo pribera

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Am.staford malo pribera

Poslaťod Stanley » Str 30.09.2015 13:26

Ahojte. Mam doma psika uz 5 mesacneho. Brali smeho na 2 mesiacoch a mal len 3 kila. Krmili sme ho hned RC medium startermi. Do necdleho 4 mesiaca nam pribral na 10kg. Islo to pekne a krasne rastol. Lenze potom zrazu mal hnacky. Zvracal. Pracdepodobne sme mu dali vela susenych usi. Riesilo sa to cez veterinara a vsetko sa upravilo. Uz mal normalnu stolicu a bolo vsetko ok. Chvilu sme mu davali len cestoviny. Kuracie maso a viac menej dietne jedla. Po nejakom tyzdni sme nabehli zase na RC medium starter a zacal zase hnackovat a ked nehnackoval kakal velke kasovite kopy. Myslel som ze ho tymi granulami prekrmujeme tak sme mu znizili davku na 150g denne. Stolica sa upravila alw mam pocit ze nepribera ako by mal. Bojim sa aby neostal nejaky krpec z neho. Co by ste poradili skusit zase zvysit davku alebp nabehnut na ine granule? Obavam sa ci mu tie startery este vyzivne stacia. Alebo by v nich nemal byt problem? Dakujem za kazdu radu
Stanley
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Sunny » Str 30.09.2015 13:36

Starter je predsa pre šteňatá do 2 mesiacov veku, takže určite nie je vhodné pre 5 mesačného staforda :nwm: Zmeniť na nejaké puppy alebo junior granule - vždy ja na nich napísané, pre aký vek sú určené, tým sa treba riadiť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Margita » Štv 01.10.2015 4:25

a este je na mieste otazka ci je to naozaj amstaf...cislami sa vobec neriad,je chudy?trcia mu rebra?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod pigie » Štv 01.10.2015 4:55

A ak pes hnackuje z granul, tak je jasne, ze proste nesedia :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Bad » Štv 01.10.2015 5:27

Stanley, za prvé RC fakt nejsou zrovna kvalitní granule, za druhé se dá krmit i normálně, negranulově.....A řeš to rychle, pes je v intenzivním růstu! Já bych taky řešila jestli není něčím napaden - trus na koprologii, giardie, kokcidie a takové potvory + případně výtěr na bakteriologii.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod pigie » Štv 01.10.2015 5:37

Ta vystrasim, ale moj pes nikdy tych x cm a 10kg voci svojim bratom nedobehol. A to mal tu hnacku s vracanim len mesiac medzi tretim a stvrtym mesiacom... Vtedy bratia pribrali 10kg, on si vahu len udrzal a on zostal medzi nimi tintitko, hoci porodnu vahu mali plus minus rovnaku. Ja by som rozhodne neexperimmentovala tak, ze znizim davku, aby nehnackoval...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod moschino » Štv 01.10.2015 6:05

Margita píše:a este je na mieste otazka ci je to naozaj amstaf...cislami sa vobec neriad

dobrá poznámka :jop: tak ako je york čo má v dospelosti ledva 1 kg a york čo je vysoký po kolená a má 10 :nwm: alebo ako mám ja pinča čo má 7,5 a pinča čo má 4,5 v dospelosti :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 01.10.2015 12:54

pigie píše:Ta vystrasim, ale moj pes nikdy tych x cm a 10kg voci svojim bratom nedobehol. A to mal tu hnacku s vracanim len mesiac medzi tretim a stvrtym mesiacom... Vtedy bratia pribrali 10kg, on si vahu len udrzal a on zostal medzi nimi tintitko, hoci porodnu vahu mali plus minus rovnaku. Ja by som rozhodne neexperimmentovala tak, ze znizim davku, aby nehnackoval...


toto iste moja Akia - 2 tyzdne hnaciek a zvracania - ATB nasadené a cm nedobehla. je veľmi drobná. tiež to bolo niekedy 3-4 mesiac.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Stanley » Ned 04.10.2015 16:39

Tak s papiermi nie je. Na amstafa sa podoba :D . Ako on rastie. Vyskou isiel hore. V kohutiku okolo 44cm. Cerviky a bohvie co zozaciatku mal. Bol poriadne odcerveny vsetko zo seba dostal a dali sme mu Rc startery a z 3kg pribral skoro az na 10kg. Lenze som dostal "super" radu ze mam krmit kludne aj do 4 mesiaca tymi startermi :hmm: . Lenze cim viac som mu ich dal tak mal hnacku alebp kakal kasu. Teraz uz ma brit care a kaka pekne. Dostava 390g denne. Brusko ma viditelne viac plnsie. Rebra mu netrcia. Na hmat ich citit. Vcera som ho vazil mal 12kg. Uvidim o tyzden kolko bude mat . Popripade dam vediet :smile:
Stanley
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Margita » Ned 04.10.2015 17:43

ved daj jeho fotku,ak ma 44cm v kohutiku tak je dost maly,a 12kg je akurat na tu vysku
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Lindchen » Ned 04.10.2015 17:44

Na 44 cm je podľa mňa 12 kg málo, jedine, že by mal po predkoch nejakú subtílnu, uzučkú postavu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Margita » Ned 04.10.2015 17:45

ved sme ho este nevideli,kto vie,mozno nejaky vipet sa tam smykol :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Stanley » Ned 04.10.2015 18:13

tak pridavam fotky, pardon za zlu kvalitu, fotak mi nejako zle foti a svetlo uz tiez nebolo super, ale snad nieco z toho vidiet. mam vela fotiek ale vacsinou len somarinky a take kde nie je vidiet cela postava :)
Prílohy
20151004_174802.jpg
20151004_174733.jpg
20151004_174545.jpg
Stanley
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 04.10.2015 18:18

podla mna postavou vypada dobre, ani chudy a ani nic extra. na to, ze je to - fakt sa ospravedlnujem - pravdepodobne krizenec, resp. psik, bez povodu, nie je mozne zarucit standardnost, tak by som sa zmierila s tym, ze je to jeho prirodzena vyska a tomu by som sa prisposobila. konecne treba zacat krmit poriadnymi granulami, ak teda granulami chces krmit. treba si sledovat, ci mu netrcia rebra a pridavala by som napr. pangamin alebo drozdie, aby sa trochu rozozral. a mozno by som v tomto obdobi skor bola radsej, aby nebol tucny, nez aby mal nadvahu. je to 5 mesacne stena a to je skade ruka, skade noha. ale uz treba krmit kvalitne.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Stanley » Ned 04.10.2015 18:37

Tak ci je alebo nie je krizenec nezistim uz, a koniec rastu vysky sa konci uz tym 5 mesiacom alebo je mozne ze este narastie trocha? ano chcem krmit granulami a kupil som mu Britcare. ako som pisal dostava 390g na den a rozozrany je :D on tie granule ani nehryze ale rovno hlta akokeby to bolo jeho posledne jedlo. S tym problem nie je, len tou mojou chybou s RC startermi som ho obral o par kil ktore uz mohol mat navyse. Rebra mu netrcia a tucny tiez nie je. Skor by som povedal ze ma dlhe nozicky a male telicko :D no ale ked pozeram ze staford ma mat okolo 30kg tak kde si ulozi tych dalsich 20? :) skor zmohutnie alebo bude mat proste menej kil kvoli mensiemu vzrastu? inak je to proste typicke stena, ktore hryzie, rad robi zle, hra sa stale a uci sa krasne, za cca 3 dni sa krasne naucil povel ku mne, tak isto vie sadnut, zostat.
Stanley
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Ďalší

Späť na Granule a konzervy