Profilum

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Profilum

Poslaťod Silwuska » Pon 05.11.2007 13:57

Takze tieto granulce som dostala na skusku a psikovi velmi chitili. V prepocte mi vychadza kilo na priblizne 100 korun. Vyraba ich spolocnost Waltham. Mam k nim letacik tak ich trocha popisem:

Obsahuju:
1.) FORMULA PRE ZDRAVE KLBY
Formula obsahuje výtazok zo slávky pyskatej - prirodny zdroj latok, ktore pomahaju zvieratu udrzat si zdravo klby. Navyse vybrane zlozky obsahujuce glukosamin dodavaju chrupavkam prirodzenu stavebnu latku na regeneraciu.

2.) FORMULA PRE ZDRAVU KOZU A SRST
Formula dodava zvieratu specialnu zmes zinku a mastnych kyslein skupin omega-6 a omega-3, u ktorych saq ukazalo, ze pomahaju udrzat hladku, zdravu kozu a lesklu, bujnu srst.

3.) FORMULA PRE ZDRAVE MOCOVE USTROJENSTVO
Formula zaisti dodavanie optimalneho mnozstva vapnika a horcika, cim prispieva k znizovaniu minerulnaj saturacie mocu. Znizovanie hladiny fosforu chrani ladviny. Pridany sodik a vyssia hladina tuku zvysuju urovne metabolizmu vody v tele, cim sa optimalizuje objem mocu. Obsah mineralov (napr. vápniku, fosforu, horciku, drasliku a sodiku) je prisne sledovany a udrzovany v ramci odporucani, ktore uvadza vyskumne centrum pre ochranu zdravych mococvych ciest.

4.) FORMULA PRE ROALNU A DENTALNU STAROSTLIVOST
Formula dodava organizmu vyvazenu hladinu vapnika a fosforu, ktore majú zasadny vyznam pre udrzanie zdravich zubov. Vysoko kvalitne bielkoviny a optimalne mnozstvo vitaminov pomahaju udrzat zdrave tkanivo ktor obklopuje zuby. Specialne vytvoreny tvar a struktura granul zaistia zvieratu dobru ustnu hygienu.

5.) FORMULA PRE ZDRAVE ZAZIVANIE
Vdaka tejto formule obsahuju vyrobky zmes vlakniny, najme duziny cukrovej repy (zmes rozpustenej a nerozpustenej vlakniny) a inulinu (prebiotikum). Ako duzina z repy, tak aj inulin podporuju zdrave osidlenie crev bakteriami, prispievaju k maximalnemu vyuzitiu zivin, zlepsuju kvalitu a mnozstvo stolice a ulahcuju prechod potravy crevami.

6.) FORMULA PRE OPTIMALNU HMOTNOST
Ma za ulohu znizit mnozstvo tuku a prijem energie z potravi a pomoct psovi znizit tlesnu hmotnost prirodzenym sposobom. Prijimanie potravy je dolezite pre psa ako aj pre chovatela, preto formula Profilum nerobi kompromis ohladom chutnosti krmiva lebo prijmu dolezitych vitaminova amineralov.

7.) FORMULA KOLOSTRUM (MLEDZIVO)
Pridava sa za ucelom dodavania zivin vysokej kvality a bioaktivnych latok, ako su imunoglobuliny, rastove latky a protiinfekcne zlozky. Vseobecne plati ze mledzivo podporuje zdravie gastrintestinalnej sustavy a ulahcuje rozvoj imunitneho systemu v priebehu klucovych rastovych faz zvierata.

8.) FORMULA ANTIOXIDANTOV
Obsahuje specialnu kombinaciu antioxidantov v starostlivo sledovanych pomeroch, ktora podporuje antioxidacnu rovnovahu zvierata. Pomaha podkodzovanie DNA, podporuje funkciu imunitneho systemu.
Vitamin C: 200mg/kg
Vitamin E: 400 mg/kg
Taurin: 1800 mg/kg

A maju tieto varianty:

- Profilum junior pre mladych psov - kuracie maso
- Pre dospelych psov malych plemien (do 10 kg) - kuracie maso
- Pre dospelych psov strednych plemien (do 25 kg) - kuracie maso
- Pre psov strednych plemien s citlivym zazivacim traktom - jahnacie maso a ryza
- Pre psov velkych plemien - kuracie maso
- Pre optimalnu hmotnost psa - kuracie maso
- Pre starsich psov - kuracie maso


Kto bude chcet konkretnejsi popis tak sa pitajte lebo tam je toho veeela...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod lusy » Pon 05.11.2007 14:13

a zlozenie???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Silwuska » Pon 05.11.2007 14:14

tsss...jaka narocna :ach: ...

Kazde z nich ma rozne...takze kere by ste chcela popisat tetko???
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod lusy » Pon 05.11.2007 14:23

Silwuska píše:tsss...jaka narocna :ach: ...

Kazde z nich ma rozne...takze kere by ste chcela popisat tetko???


ja ti dam narocnej. :hmm:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Silwuska » Pon 05.11.2007 14:39

:heh: ale no tak...nervozita?? nervozita??

Juniorka obsahuje formule 2. 4, 5, 7, 8

Krmivo o jedneho mesiaca veku do dospelosti s vysokym obsahom kuracieho masa. Neobsahuju mliecne vyrobky. Namiesto toho su obohatene mledzivom. Dodava stenatam zivotnu energiu v sulade s ich metabolickym profilom, ktory tvori 30% bielkovyn, 40% tukov, 30% sacharidov.

DEKLAROVANE AKOSTNE ZNAKY V 1 KG:
N-latky 320g
Tuky a oleje 180g
Popol 70g
Vlaknina 30g
Fosfor 10g
Vlhkost 80g
Vapnik 12g
nenasytene mastne kyseliny 35g
Bezdusikovy extrakt 32g
Metabolizovatelna energia: 382 kcal/100g
Neobsahuje synteticke aromy a farbiva

A pre lusynho 35 kiloveho 7 mesacneho je krmna davka asi 750g
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod catchy » Str 07.11.2007 13:32

otazka: Tie formuly, to obsahuje kazde krmivo, ci ako je to vlastne.... :ua:
„Každé zviera má právo na pozornosť, starostlivosť a ochranu človeka“
Obrázok
catchy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Turcianske Teplice

Poslaťod Amaguk » Str 07.11.2007 13:39

Silwuska, ake je zlozenie? t.j. z coho su granule vyrobene (napr. kuracia mucka, atd.), aky je podiel jednotlivych zloziek? Aky je sposob konzervacie kto to vyraba?

to 750 davkovanie sa mi zda strasne vela, "nasa" trainerka ma pre takeho havina davku 420 a 1kg krmiva vychadza ani nie na 100 korun
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Silwuska » Str 07.11.2007 13:51

Catchy...nie tam je taka tabulka a v tej je napisane ktoru s tych formuli (myslite ze na nich jazdi aj sumacher???) ma ktory druh krmiva..

Amaguk...zlozenie napisem, ale az zitra, nejak sa k tomu nemozem cez den dostat...to davkovanie ale bolo pre stena davka na 3 krat denne rozdelena...teda snad som to dobre pochopila...

No ja som si ho vybrala hlavne koli tomu ze tam je to s tymi mocovymi cestami...a kedze moj bubak, ma kolt proklate nizko tak budeme preventivne ochranovat...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod catchy » Str 07.11.2007 14:07

Takza kazde to vrecko granul, obsahuje jednu formulu? dobre som to pochopila?? :ua: :ua:
„Každé zviera má právo na pozornosť, starostlivosť a ochranu človeka“
Obrázok
catchy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Turcianske Teplice

Poslaťod Silwuska » Str 07.11.2007 14:10

Nie ...kazde vrecko obsahuje z tych 8 formul minimalne 5 :no:

Ako som napriklad lusy napisala ze tie pre stenata obsahuju formule 2,4,5,7,8 tak to su poradove cisla k tym formulam...chrapes??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod catchy » Str 07.11.2007 14:13

:heh: nechrapem.....ale pochopila som .....zdaju sa byt fajne....cenovo su aj dost dobre, aspon pre mna, kedze som na tom financne zle :ua: :ua: ...

Inak nasla som aj internetovu stranku http://www.profilum.eu
„Každé zviera má právo na pozornosť, starostlivosť a ochranu človeka“
Obrázok
catchy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Turcianske Teplice

Poslaťod Silwuska » Str 07.11.2007 14:19

No aj mne sa zdaju v pohode...a pekne vonaju...tak ostro...proste mam z nich taky pocit ze by mohli byt dostatocne kvalitne...ja zajtra pozrem presne to zlozenie ale viem ze obsah masa tam bol 24% ...to si pametam...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod catchy » Str 07.11.2007 14:20

Silwuska píše:No aj mne sa zdaju v pohode...a pekne vonaju...tak ostro...proste mam z nich taky pocit ze by mohli byt dostatocne kvalitne...ja zajtra pozrem presne to zlozenie ale viem ze obsah masa tam bol 24% ...to si pametam...

a tie percenta su dobre? je to dostatocne??
„Každé zviera má právo na pozornosť, starostlivosť a ochranu človeka“
Obrázok
catchy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Turcianske Teplice

Poslaťod lusy » Str 07.11.2007 14:21

Silwuska píše:Amaguk...zlozenie napisem, ale az zitra, nejak sa k tomu nemozem cez den dostat...to davkovanie ale bolo pre stena davka na 3 krat denne rozdelena...teda snad som to dobre pochopila...


inak aj mne sa to zda dost vela to davkovanie. a pochopila si to spravne. inak trainer baby maxi ma davkovanie 550 g.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Amaguk » Str 07.11.2007 14:23

No neviem co si mam o tom mysliet - nikde nevidim pouzite suroviny a zlozenie krmiva - teda to najhlavnejsie
okrem toho Waltham je spolocnost, ktora vyraba aj Pedigree... fakt neviem, neviem... :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Granule a konzervy