Granule alebo varená strava

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Str 01.07.2015 18:42

Ale sa mi páči, jak tvoje tvrdenia velmi rýchlo menis na len tvoje názory, jak ti ich niekto vyvrati :-D
a tak tiez je rozdiel nazor podlozeny a nazor nepodlozeny to treba odlisovat nazor neopodstatneny je v tedy ked tvrdim nieco bez toho aby som realne o tom nieco vedel opodstatneny je v tedy ked ja nieco viem vseobecne plemene niektorom napriklad jak pri barfe ked ja viem ze mas psov ako shi tzu ktori to maju pomali geneticke ze citlivi na stravu je ich mnoho a na zaklade mojich poznatkov o tomto plemene ja poviem ze by som im neradil barf tak to neznamena ze nehovorim ze ne existuje ziadny shi tzu alebo yorkshir pre ktoreho by dobry nebol tak isto mas plemena ktore priamo su podla mna take ze si ten barf ziadaju uplne co podla mojho nazoru takym plemenom je shiba inu pre svoju geneticku dispoziciu ale to neznamena ze kazdej jednej shibe inu sadne je to individualne a nie vzdy musi sedet mozu byt vinimky
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod nufin » Str 01.07.2015 19:55

citroniq84 píše:ano vybehol zdravy nenechal som ho trpiet na zlyhavajuce oblicky kore maju x symptomov a kazdy normalny clovek s iq aspon okolo 90 si vsimne ze ten psik nadmerne pije casto moci asi je problem a nie tuto kolegina spala alebo hladala na googli rozumne rady pes jej za jej vlastnu tupost skapal a teraz ona si sem sadne a ide inym ludom rospravat ze ako si maju chovat psa sak keby mojmu psovy sa toto stalo tak jednak ma zabie veterinarka :D a druha vec ze niekam zaleziem a tam som ticho ked viem ze za moje moudra uz jeden pes zaplatil zivotom alebo je to malo? este by som upresnil ze neusiel mne :P isiel kamarat ku mne a vybehol mu vzdy sa vratil len vtedy nie asi ho zrazilo auto no zial bohu take veci sa stavaju a ano je do istej a velkej miery moja vina ze som tam nebol a psa si nezavrel ale je to x krat mensia chyba ako videt alebo nevidet ze mam choreho psa preto ze to co sa stalo vtey mne sa moze stat uplne kazdemu ale hento tak to sa len lajdakovy a neschopovi stane a to si s kludnym svedomim dovolim tvdit preto ze dneska su take preparaty v medicine ze sa oblicky daju velmi dobre liecit len treba ist ku veterinarovi najskôr a potom si pokecat tu svami alebo kde kolvek inde


Vies zvierata toho vydrzia neskutocne vela, a vela chorob a problemov si clovek vsimne az ked je uz neskoro. Teda pokial nedava svoje zviera kazdu chvilu vysetrovat.

Offtopic: A len tak pre info, moj dedo zomrel na zlyhanie obliciek, chodil casto na kontroly k lekarom, (bol uz fakt stary a bral kopu liekov na vselico) ale zlyhanie obliciek zistili az 2 tyzdne pred tym ako zomrel. A teda liecit sa to nedalo, v podstate sa len cakalo kym zomrel na to, ze sa jeho telo samotne otravilo. A pochybujem ze to bude u zvierat prilis inak :no:
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Str 01.07.2015 21:11

ako u psa tak i u cloveka je to v poriadku liecitelne problem je ze dedo bol stary ako hovoris a lekari aj ludsky maju pokiny takych ludi uz velmi neliecit stoji to peniaze ano je to krute ale je to tak lekari dostavaju s poistovni rozpisia casto starych ktori uz pre poistovne stratovy nechaju zomret lebo sak by to nieco stalo pri zvieratach je to inak lebo vsetko si platis ty ako majitel aj ked mas stareho psa ti veerinar povie minimalne ze psa sa liecit neoplati (to vsak neznamena ze sa neda) da sa a vzdy ty ako majitel psa sisi zodpovedny za to jak sa rozhodnes u cloveka zalezi na jeho vplyve a hlbky vrecka vrsp jeho naplnenosti
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Sunny » Štv 02.07.2015 6:04

Sorry, ale trepes hovadiny... Prvy priznak pri mojom psovi bola hnačka... ziadne nadmerne pitie, ziadna apatia... Ked po nasadení Smecty hnačka na druhy den o nič lepšia, uz aj som bola na veterine. Ked po 3 dňoch nasadené lieky nezabrali a pes prestaval zrat, spravili sa komplet testy z krvi a bac, oblicky v cudu. Bojivali sme, lieky, infuzky, special strava, okolo psa som skakala 24 hodin denne. Aj tak to bolo marne. A nie som jedina, aj medzi mojimi kamaratmi, aj tu na DF poznám pripady, kedy bojovali jak levi a zbytočne. Nikto z nas nenechal psy zvijat sa na zemi a nesetril na liečbe. Tak prosim ta prestan trepat blbosti, lebo evidentne netusis o com meles...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Bad » Štv 02.07.2015 6:51

citroniq84 píše:ako ze ked ti pes velmi vela pije ked nadmerne moci je apaticky

no tak to už má dááávno ty ledviny v prd.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Exor » Štv 02.07.2015 6:56

Offtopic: Citróniq, je super že máš vytvorený na všetko vlastný názor, ale žiaľ všetky ich máš vytvorené chybne. Pri chronickom poškodení obličiek toto na základe krvných hodnôt dokážu lekári zistiť až keď funkcia ľadvín klesne o polovicu. Preventívne musíš skôr dávať vyšetrovať moč, kvôli hladine kreatinínu a močoviny. A to nerobí asi nikto len tak. Zlyhávanie obličiek patrí k prognosticky najmenej priaznivým ochoreniam, teda prognóza vyliečenia je malá.

V podstate ti môžeme aj odcitovať od veterinárov.
ARF - akútne renálne zlyhanie obličiek (túto formu si môžeš všimnúť, má rýchly nástup a bez veterinára ju dúfam nerieši nikto); CRF - chronické zlyhanie obličiek (túto formu si všimneš už keď je neskoro)

Základným princípom terapie u pacientov s renálnym zlyhaním je radikálna infúzna terapia a odstránenie vyvolávajúcej príčiny, čo vyžaduje mnohokrát hospitalizáciu pacienta aj na niekoľko dní. U pacientov s ARF táto liečba vedie k úplnej obnove renálnej funkcie a k úplnemu uzdraveniu pacienta, ale v mnohých prípadoch sa pacienti tejto fázy nedožívajú, vzhľadom na rýchly a agresívny priebeh ochorenia. U pacientov s CRF táto terapia zlepší renálne funkcie, ale k úplnej obnove nedôjde, pretože sa jedná o dlhodobý dynamický proces, pri ktorom vzniká ireverzibilné (nezvrátiteľné) poškodenie obličiek a tento stav časom vedie k smrti postihnutého jedinca. CRF je teda stav, ktorý sa dá udržiavať rôznymi terapeutickými postupmi, ale nedá sa úplne vyliečiť. Hlavným cieľom terapie u pacientov s CRF je spomalenie progresie tohto ochorenia.


http://odbornasekcia.vetpoint.sk/moj-ps ... o-robit-2/
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Margita » Štv 02.07.2015 10:10

Offtopic: sa tu zbytocne snazite,citron evidentne ani nerozumie pisanemu textu,dyslektici a dysgrafici s tym maju problem,a ani tomu rozumiet nechce...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Štv 02.07.2015 11:40

ak by moj pes mal hnacku jak ten tvoj prve sa pozrem na stravu zere mi granulky dodrziavam davkovanie? ak si odpoviem ze ano idem veterinarovi poviem co je psik sa vysetri pricina najde da sa liedzba hospitalizuje sa dolieci ak mi skape aj tak tak si povim ok tak sa stalo nemozem zato spravil som co som mal spravila si to akto? pochybujem lebo ty si najprv snoryla na nete jak inteligent a potom bolo neskoro a kedze ta veterinar nechcel urazit tak ti nepovedal ruba kde si bola tižden nie tak ti povie no to velmi nejde ale keby mal byt uprimny povie ti to uplne inac :D ono zalezi aj od veku psa ak to bol stary pes tak potom to je trestuhodne lebo to uz si ho mala poznat a vedet ze nic som nemenil a pes mi hnackuje to je problem ak bolo štena tam je to povedzme ze ospravedlnitelne lebo tak stenata zvyknu su nevivinute tam moze byt x dovodov na hnacku, ale tak ci tak pes ma byt pod veterinarnym dohladom a ked sa to vcas zachyti tak to je dobre liecene samozrejme je treba aj zmeny stravy zmeny zivotosprave psa neni to lahke ale urcite je to mozne
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Sunny » Štv 02.07.2015 12:28

Teraz neviem, ci nerozumies pisanemu textu naozaj alebo sa tak len tváris :-D kto kde písal o snoreni na nete a o tom, ze pes isiel na veterinu po tyzdni? Hladam, hladam, ale nic take som nenašla, asi idem na očné :-D A ty choď na veterinu, ked je urcite možné vyliecit chronické zlyhanie obliciek, to by sa aj veterinari aj ich pacienti potešili.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Štv 02.07.2015 13:57

to si ja myslim ze si to ak spravila :D jedna vec druha vec veterinar ked poznal stravu a vedel ze hnacka trva mal hned spravit krvny test nie vtedy ked uz bolo jasne ze je zle a ak by skor nasadil lieky taak mohlo secko byt inak dalej je rozdiel ked mas chronicky problem lenze ked to raz dostal neznamena ze ma chronicky to uz je nieco uplne ine
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Štv 02.07.2015 20:06

uz aj som bola na veterine. Ked po 3 dňoch nasadené lieky nezabrali a pes prestaval zrat, spravili sa komplet testy
dokoonca toto som konzultoval pretoze ked dojde pes s potencionalne zaludocnym problemom musi sa vysetrit minimalne hmatom a ked na omak citi ze zaludok je normalny tak kazdy normalny veterinar spravy okamzite krvne testy a nie o 3 dni mna by zaujimalo ak toto nespravil ako psa diagnostikoval na zaklade coho mu dal lieky? zanedbal to
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Sunny » Uto 07.07.2015 11:00

Čo má hnačka so žalúdkom? :ach: Ale končím s debatou, bo ty vieš všetko najlepšie a čo nevieš, si domyslíš :joint:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Uto 07.07.2015 18:10

Čo má hnačka so žalúdkom?
to sa pitas naozaj? :D sak ked ma pes hnacku tak to mozu byt 3 dvovody 1 bud ma zapal v takte alebo podrazdeny zaludok vtedy ti bud pes zvracia alebo hnackuje to je prva vec co y veterinar pti hnacke mal visetrit tak to je zaludok vpripade zvracania aj žlcnik :D :D :D ale tak teraz si naplno ukazala svoje vedomosti ludia od tuto tejto si dajte radit lebo vidime aako to ona vie co ma hnacka zo zaludkom :D :D :D nic moja nic nehaj tak :D ver tomu svojmu :D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Sunny » Štv 09.07.2015 8:15

:haha: :haha: :haha:
Žalúdok pri hnačke môže, ale nemusí mať nejaký problém, jak si práve napísal aj sám - takže tvrdenie, že každý veterinár po zistení, že žalúdok je na pohmat OK automaticky má robiť vyšetrenie krvi je pekný blud, lebo pes môže mať hnačku aj ak má žalúdok v poriadku :no:

Jo, nie som žiadna tvoja, jasné? A svoje skúsenosti so psami fakt nemám potrebu obhajovať zrovna pred tebou :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod katkariinka » Štv 09.07.2015 8:24

Ot: na nete som uz videla asi všetky gramatické chyby, ale "liedzba" este nie. Ďakujem za rozšírenie obzoru.

Inak predstava: prídem k dr, ten diagnostikuje, da lieky a je dobre, je vo vvšeobecnosti dost naivná.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy