Granule alebo varená strava

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod haff » Pia 20.12.2013 12:36

Exor píše:Titul medzinárodný šampión krásy vypovedá niečo o zdraví? Na výstave môžeš vidieť pohyb, srsť a zuby, nikto mu ale nekontroluje obličky, močové cesty, nádory,... :pac:


toto som už kdesi čítal, :smile: a ako zdravotník čosi o chorobách viem, jedno je že vnútorné ochorenie sa prejavuje aj navonok rôznymi príznakmi u psou npr. padanie srsti ......... a ako chovateľ viem že pred výstavou musí pes prejsť zdrav.kontrolou u veterinára :yes: či , mýlim sa v niečom :ahoj:
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod lenli » Pia 20.12.2013 12:52

ako chovateľ viem že pred výstavou musí pes prejsť zdrav.kontrolou u veterinára :yes:


Fakt? Som bola uz zopar krat na vystave a pozreli len petpass a hotovo. Pes moze dobre vyzerat, ale co sa zdravia tyka zaujimavejsie je zistit kolko sa dozil a ako sa dozil.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Exor » Pia 20.12.2013 23:33

Haff, mal som už psa s nádorom na močovom mechury (jeden z najčastejších nádorov pri vystavovaní organizmu chemickej konzervácii) a ver mi, že voľným okom by si nič nezistil. Jediným viditeľným symptómom bolo, že sa tá sučka začala pomočovať v dome, hoci bola vychovaná pýtať sa. Problémy so srsťou samozrejme môžu byť, ale nemusia. Ako zdravotník by si mohol byť objektívny a priznať, že ak by boli všetky zdravotné problémy viditeľné aj vonkajšími prejavmi, tak by sa vždy dali včas zachytiť a vyliečiť. Takto to ale nefunguje a ty to dobre vieš.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod haff » Sob 21.12.2013 20:02

všetky zdravotné problémy sú viditeľné aj vonkajšími prejavmi,netvrdím že hneď ale časom na 100% ale to je už neskoro.u ľudí na to slúžia preventívne prehliadky, myslím že žiaden MVDr vám ich neodmietne.
lenli dobrá myšlienka " čo sa zdravia tyka zaujimavejsie je zistit kolko sa dozil a ako sa dožil." to by bolo najobjektívnejšie.
tak povie mi tu niekto ktorými granulami kŕmiť =značku :lol:
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod winter » Str 14.05.2014 21:26

ak by mal clovek cas, trak varena. Ale treba vediet zlozenie :ua:
winter
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Zenei » Uto 07.04.2015 22:34

Ja som fenku vždy kŕmila striedavo granulami a varenou, teraz sme už viac ako rok výhradne na varenej strave.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Memphis » Štv 28.05.2015 20:15

Pokial viem pes je vsezravec, cele storocia jedol vsetko mozne co nasiel a co ostavalo po ludoch.Preto si myslim , ze najlepsie je striedat kvalitne granule so zvyskami ludskej potravy ( vhodnej pre psa - nie korenene, presolene, cokoladu ), masa, kosti atd.
Memphis
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod aNeMiC » Štv 28.05.2015 21:34

Keby mám čas, som plnoletá, bývam sama (čiže by som mala povolenie zasviniť kuchyňu :joint: ) tak surové/varené.
Inak uprednostňujem granule.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Pia 26.06.2015 16:27

pes teda jeho strava je komplikovana potrebuje mnoho veci a velmi pochybujem ze by to niekto vladal navarit a navise potom aj tak doplujes vyzivovimi doplnkami pokial mas polovnickeho psa dat mu s casu nacas surovu kuracinu neni chyba ale obecne je treba granule co osobne neodporucam su tie uplne najacnejsie zlidla aleo takto co kolvek od toho hore je uz v poriadku a fakt zalezi konkretne pes od psa ze ktore ale vetsina granul ktore uz su jak tak normalne zacinaju na cene 2€ za kilo (priblizne) su aj omnoho drahsie samozrejme ale to uz kupis viac pre svoj pocit ako pre psa :)
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Sunny » Pon 29.06.2015 8:04

Máš pravdu, navariť to nevládzem, preto kŕmim surovým :heh: A rovno 5 psov. Aj surové kuracie dostávajú, ale nie sú poľovnícky, tak neviem :nwm: Granule im treba jedine ak ideme v lete na celý víkend dakam, to sa mäso dosť blbo vláči so sebou. Jo a s cenou som tak na 1€ za kilo mäsa. :joint:
:aaa:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Pon 29.06.2015 20:21

tak ale zas su plemena ktorim nemozes dat surove maso hej keby si to dal shi tzu alebo yourk shirovy tak asi by to nedopadlo dobre :D samozrejme pokial su tvoje psy stym spokojne nemaju problem neni najmensi dvovod to menit ale raz za cas by som im urcite nieake tie granulky dal ciste pre istotu aby mali kompletnu stravu
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Snezienka123 » Pon 29.06.2015 20:25

...tak neviem, o strave sa hádať nebudem, každý má právo na svoj názor, bez ohľadu na to, ako k nemu dospel :no: ...ale ja konkrétne kŕmim už takmer rok a pol 2,5kg jorkšíra Barfom a je v pohode :yes:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Pon 29.06.2015 20:36

ale nekrmis ho ciste masom davas prilohy... da sa ale ako hovorim ja by som to pri malich nerobil lebo su citlive a potrebujes donho dostat vapnik a td toho je mc co ti drobce potrebuju ale tak zlate pravidlo je pes ked je stastny zdravi a spomojny je to v poriadku podla mna
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Snezienka123 » Pon 29.06.2015 21:02

Odkiaľ si zobral, že dávam prílohy?
Predstav si, nedávam vôbec prílohy a vápnik má predpokladám z kostí, ktoré jej dávam.
A problémy s trávením mala tie roky, čo bola na granuliach, odvtedy máme pokoj :smile:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Pon 29.06.2015 21:09

neviem ci prave kosti su pre psa dobre ale tak pokial nema problem tak je to ok aj vahu ma dobru 2 a pol no to sa da povedat ze je dobre ak je fena tak uplne v poriadku keby to bol pes tak by mohol toho pol kila pribrat tych 3,10 aspom
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy