Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Sob 27.06.2015 11:23

:D slovenska klasika ked nemam technicky ziaden normalny fakticky argument. tak sa ideme chytat za slovicka radite tu ludom mnohy uplne kraviny 99% pre to ze vam to povedal predavac v chov produkte sak jako fajn ste ajlepsizakaznici uplne naozaj len mi je luto tych ludi ktory sem idu po pomoc veria ze viete co pisete nehaju pol vyplaty v chov produkte a napokon aj tak so psom skonci u veterinara kde si znova zaplati miesto toho aby siel rovno ku tomu veterinarovi a spytal sa priamo.... :D lebo fakt mnohy su tu taky nieco precitam a googli na rychlo a ted sem tady :D len ked nieco idem tvrdit tak si nenajdem nieaky clanok len tak ale sa bud poradim s veterinarom idealne keby mal specializaciu na psiu vyzivu ano aj taký su... alebo si o tom najdem publikacie nieake knihy vedecke prace ano aj take su a potom idem mudrovať že takto je to dobre a nie ja si nieco myslim ja mam pocit ze to je tak a tuto to ludom splechnem jak istu vec ze takto to je lebo dojde na fakty a nemate co argumentovat :D tak chytat za slovicka :D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Exor » Sob 27.06.2015 11:59

Offtopic: Všetci sú blázni len ty si lietadlo.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Sob 27.06.2015 12:25

nie to netvrdim vôbec len existuje pojem opravnena krityka to je vtedy ked mam nieake udaje a viem o to opriet ze toto je dobre a toto je zle . ale ked si daco len ja myslim tak napisem ze ludia ja si myslim z toh a toho dovodu ze toto je zle a toto je dobre . a nie ako tu niekto si nieco mysli napise to sem jak hotovu vec ze takto to je... a aby nebolo malo ked sa v tom nazore povrtas tak este zistis ze nie ze mysli si pre nieco ale sam nema pricinu s coho to odvodim ze to myslim. co ja nehovorim ze su vsetci hlupy 99% aj 100% ludi tu su dobry maju vazne radi milacikov a chcu dobre poradit ako snahu ja neberem len snaha je jedna vec a nieake tie fakty druha vec ja len hovorim ze ked pisem to co len ja si myslim tak musi byt jasne ze to je len moj nazor ze to proste neni tvrdy fakt :)
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Bad » Sob 27.06.2015 12:28

citroniq84 píše:radite tu ludom mnohy uplne kraviny 99%

citroniq84, prosím o konkrétní prezentaci několika kravin s faktickým rozborem,proč je to kravina. Děkuji.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Sob 27.06.2015 12:52

prosím o konkrétní prezentaci několika kravin s faktickým rozborem,proč je to kravina. Děkuji.
tak napriklad čo sa granul týka som tu čital prispevok o granuliach mnohe take nezmysli že napriklad niekto kupyl psovi granule chappy a tam boli komentare jezis aby nezomrel :D no nezomre urcite kôli granuliam :D to su uplne kraviny proste tipu že v pedigree je nemrznuca zmes som cital kolega ak by bola :D aj v minimalnom mnozstve tak ten pes do hodiny musi skat a nie len pes ale aj ludia :D s kopu velmi takych skreslenych veci ohlladom vizivi psov ktore proste voloviny su lebo napriklad pedigree krmia miliony ludi a ti psi ziju v x pripadoch su uplne zdravi ale to mas zo psom rovnake jak s clovekom neda sa unifikovane poedat toto je zdrave toto je zle lebo nie kazdemu cloveku a nie kazdemu psovi sedia rovnake veci obecne 99% veci a kritiky od tialto najdes na googli behom minuty a ma to od realiti hrozne daleko lebo napriklad lokretne pedihree predavaju aj mnohy veterinari tak keby bolo take strasne tak urcite ze by ho ludom nedali a tak dalej to je proste debata tu o granuliach a krmive je rovnaka jak o mimozemstanoch ktori vladnu v usa alebo o fluoride v zubnej paste ktory spôsobuje alzheimer :D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod kellee » Sob 27.06.2015 19:39

kto ta za tieto :censored: reci plati :lol: :lol:
tak ked milion ludi krmi chappi, tak to znamena ze to je dobre a v poriadku a namiesto toho, aby som krmila zdravo a dobre, budem krmit srotom, lebo tym krmia ini a ich psy ziju? to je uz aka logika prosim ta
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Sob 27.06.2015 20:40

neni to o tom kto ma plati chapi ja nepouzivam len ide o to ja som z rodiny kde sme psa mali vzdy a preto psi poznam velmi dobre tak isto mnohy veterinari su moji znami len mi je luto ked sem pride niekto kto s prave kupyl milačika a tu si prečita že nieake obycajne granule mu zabijaju psa pre boha tak mysli na to jak sa ten chudak citi? a este ked je to proste blbost lebo to najhorse co by sa tomu psovy stalo je ze maximalne by mal riedku stolicu :D ja chapem že existuju psi ktori maju specificke potreby na stravu ked ma citlivy zaludok a tak dlej rovnako jak clovek. ale mlet tu ze nieaky pes moze zomret ked si da chappy pedigree alebo hocico tak to ti musi byt jasne ze je piiip ovina absurdna vec.... co by som bol ochotny uverit je ze ked clovek krmi timi uplne najlacnejsimi hypermarketovimi franulami dlhe roky pes by eventuelne mohol mat problem traviaci nieaky ale vtedy treba sa poradit s odbornikom nasadit ine krmivo ale mat tu reci o nemrznucej zmesi smrti psa a ja neviem cim takymto z obycajnych granul ako to len a len strasite ludi s niecim co neni proste pravda nie kazdemu psovy sadnu kazde granule... to pravda je ale to vobec neznamena ze su zle len ze mojmu psovy treba ine :D ale neverim tomu ke ked pedigree odporucaju niektory veterinari mnohy ho sami predavaju minimalne 10 milionov ludi stym psy krmi dokonca policajny psy to žeru ktori ked sa vyznate tak velmi viete aku cenu ma policajny pes no tak urcite by ho nekrmili niecim co ho zabia to by bolo drahe :D ty psy su zdravi ti psi su elita a zeru to strasne zle toxicke krmivo ako to? :D su to hluposti proste a mne je luto tych cerstvich nesmelich majitelov milacikov ktori sem pridu a zeru vam tie zvasty o toxickych granuliach :D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod kellee » Sob 27.06.2015 21:03

to ze roky zijes so psami neznamena, ze o nich nieco vies!
veterinara by som sa nikdy na nazor nepytala, co sa tyka krmenia, pretoze oni z predaja niektorych druhov maju provizie, takze je jasne ze ti odporucia to, co im vyhovuje financne. a dnes uz si vies kopec informacii zistit, nie len z netu, ale aj z roznych prednasok. krmit chappi, ci nejakymi marketovkami, fakt moze len cvok a ak tym krmia policajne psy neznamena ze to je dobre, staci si precitat zlozenie krmiva ze?
oblininy na prvom mieste
mäso a deriváty živočíšneho pôvodu (min. 4% hovädzieho mäsa v hnedých kúskoch, min. 4% hydinového mäsa v béžových kúskoch
to je vhorne krmenie pre psa????? ako nehnevaj sa.
staci sa pozriet, co pisu napriklad pri brit care a to nie su tie najkvalitnejsie alebo N&D co uz je uplne ina kava. Ak mam svojho psa rad, tak mu nedam chappi.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Sob 27.06.2015 21:26

vidis tak este aj veterinar ta klame :D si beznadejny pripad proste veterinar nevie ja ktory chovam psy vlasne od narodenia ja neviem tu na nete ludia bez specializacie bez vzdelania veterinarneho lekarstva vedia ze co ti veterinari ktorich ja poznam uz davno zarabat nepotrebuju to su lekari s 25 rocnou praxou ktory keby dnes sa nato vysral a povedal ze nebudem to robit tak by mal do smrti zarobene ti ludia nepotrebuju zit s provizi s predaja granul :D co myslis ze kolko ma na jednych? to su centy myslis ze veterinar ktory za 25 rokov praxe ma iste meno by spojil svoje meno s nieakym smejdom? :D nikdy to by musel mat miliony na tej provizi a neni jeden mam 3 veterinarov ktorim dvoverujem jeden 25 rokov praxe dalsi 15 rokov praxe a tretia je mlada cca 5 rokov praxe a specializaciu na psiu stravu a ked tito povedia ze tie granulaty su +- ba jedno kopyto tak asi kusticok viac do toho vidia ako ty alebo nie? :D mysli si teda svoje necham ta v tom
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Margita » Sob 27.06.2015 21:32

Offtopic:
pigie píše:[ot]Margit, ono existuju medzi nami aj ludia, ktori za to naozaj nemozu...

to urcite,ale nemyslim ,ze tento k nim patri,a su aj programy na opravu chyb,ale to on isto aj slovny prejav bude mat takyto,
ale tak je to jedno,len mi pride divne,ze sem pride niekto mudrovat a nevie sa ani vyjadrovat[/OT]
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Sob 27.06.2015 21:40

mne pride divne ze miesto faktov ku krmivu riesime pravopis :D tozo je to co je na tom to najhorsie sak mozno ani mi nevieme a sme vazne tupci tak sem zaveste jednu studiu o tom ze krmenie psa obycajnimi granulami mu skodi a vivedte ma s omylu budem vdacny viem zatial o jedinej ktora ale hovori o najlacnejsej hypermarketovej strave ano to je a to aj pisem to ani ja nikomu neradim aby psom daval dokonca som pisal o tom ze pri vybere krmiva plati aj zasada ceny ze by mali granule orientacne stat 2 e za kilo aby boli v poriadku lebo pri tych ultralacnych existuju rizika to je pravda ja hovorim jednoduchu zasadu ak krmis hoci cim pre mna zamna darlingom ktory ja ppsom nedavam a konkretne tvoj pes nema snim problem tak ja ti nebudem hovorit ze to je svinstvo lebo to neni dokazane ze by bol alebo ze by psom uvlizoval ani ked prave mojim psom nesadol neznamena to ze je zly alebo ze neni nieak vhodny pre nikoho :D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Elis » Sob 27.06.2015 22:16

citroniq84 píše: lebo napriklad lokretne pedihree predavaju aj mnohy veterinari tak keby bolo take strasne tak urcite ze by ho ludom nedali


proc ne? :no: :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Sob 27.06.2015 22:29

Kód: Vybrať všetko
proc ne? 
preto ze veterinu studuju ludia ktory miluju zvierata ktore snimi ziju ktori sami hovoria ze sa rano budia aby pomahali prosteti ludia ja nehovorim o vsetkych ale o tych ktorich poznam do nohy setci skutocne tie zvierata miluju studovali a pracuju s laskou zvlast ku psom a oni nestudovali roky a nepracuju kazdy den casto desiatky hodin preto aby zvieratam skodili ale naopak aby im pomahali tesia sa stoho ked ich pacienti su stastny a zdravi naozaj ani jeden s mojich psov sa svojich veterinarov neboji dokonca hoci maju stovky pacientov tak vacsinu psikov poznaju po mene... nikdy by neublizili ziadnemu zvieratu moeje u nich vinika ze odmietaju napriklad psa uracat pokial existuje aj najmensia sanca na uzdravenie tito ktorich ja poznam by som pokojne dal ruku do ohna za kazdeho jedneo z nich ze ani jeden by zviratu neublizil ti ludia maju racej psy ako ludi casto pracuju doslova charitativne pre tie tvori neverim a nikdy ne uverim ze existuje jeden tvor ktoremu by ublizili neverim ze jediny krat mal ten umysel a vravim to preto ze to neni len veterinar ze ich poznam aj osobne ako ludi su to nasi dlhorocny znami pre to im verim 100%tne
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Elis » Sob 27.06.2015 22:46

Offtopic: ti normalne zavidim tvuj slunickovy svet...

v mem okoli zadny vet pedigree neprodava - ani Chappy ani Darling.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod elfinka » Sob 27.06.2015 22:48

Offtopic: Akoze, ja som ten typ cloveka co si cita aj zlozenie kornflejkov len aby nieco cital, pripadne francuzskych spisovatelov :heh: ale tieto megadlhe prispevky bez interpunkcie su nad moju schopnost udrzat pozornost
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy