Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Winy » Pon 01.06.2015 18:35

Marco tak nakoniec som našla aj chovák u nás v Nitre a majú tak Exclusion konzervy aj granule. Ale je tam kukurica! A Wina má alergiu na hov.,brav., lososa a kukuricu. Takže Exclusion mám vylúčiť? Kukurica je vo všetkých príchutiach. Vopred ďakujem zaodpoveď.
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 01.06.2015 19:27

Ako pozeram, tak pozeram, kukuricu nevidim:
http://m.zoohit.sk/detailsInfo/shop/psi ... escription
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod lenli » Pon 01.06.2015 20:15

zuzkabluzka píše:Ako pozeram, tak pozeram, kukuricu nevidim:
http://m.zoohit.sk/detailsInfo/shop/psi ... escription


Standardna rada Mediterraneo ma - predpokladam, ze v chovaku nemaju tuto "veterinarnu" radu ale prave tu standardnu.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Winy » Uto 02.06.2015 6:27

Ďakujem kočky, muisím pozrieť tú veterinárnu radu. V chováku to bolo Mediterraneo. Ale musím povedať, že pani bola veľmi skúsená, milá a mala prehľad :smile:
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod raden0 » Uto 02.06.2015 19:18

Prispejem aj ja so svojou zufalostou. Pred cca jeden a pol rokom sa mojmu psovi zacala prejavovat alergia. Zacala sa skraba na hrudi, bruchu a okusovat si predne a zadne packy. Tak som s nou isiel veterinarovi a pichli jej nejaku injekciu, ktora jej ani nezabrala tak je to pichli este o dva dni a zas o dva dni. Stav bol nezmeneny tak ma odporucili na stery do statneho veterinarneho a potravinoveho ustavu v BA, kde jej spravili stery a nezistili nic, lebo vraj nemala ziadne parazity na kozi. U veterinara z toho usudili teda ze sa jedna o alergiu na potraviny a mame zmenit krmivo. Tak sme dostali od veterinara RC 700g na skusku, ale to som povedal ze jej kupovat nebudem mozem o**at take drahe granule, tak som jej kupil Brit Hypoalergenne krmivo (ryza + jahnacie) a to jedla rok a bol pokoj. Aj jej chutia aj srst ma dobru ziadne problemi. No a pred cca tyzdnom sa zacala znovu skrabat a okusovat tak som ju znova zobral nedelu veterniarovi a pichli jej znovu injekciu, ktora nepomohla a dnes jej pichli zas s tym ze mi povedali ze prva nie vzdy zaberie a musia sa pichnut tri. Zaroven sa ma aj pytali ake davam krmivo a nasledne mi povedali ze Brit nie su kvalitne granule a mam kupit Eukanuba, alebo RC. Je mi jasne ze kazdy veterinar mi bude odporucat RC, lebo z toho maju profit, ale ja uz naozaj neviem co mam robit. Strasne ma trapi ked ju vidim ako kvoli tomu trpi. Mate niekto skusenost s hypoalergennymi granulami, ktore psikovi aj pomozu, alebo je to vsetko len dobry biznis?
Jack Russell Terrier, 2011,
raden0
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Margita » Uto 02.06.2015 19:24

no ono,je hlavne dolezite naco je pes alergicky,mozu sa granule pysit nazvom hypoalergenic,ale ti to bude na prd,ked je tam ryza a tvoj pes je napr na ryzu alergicky
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod raden0 » Uto 02.06.2015 19:28

no tak pravdepodobne je alergicka na kuracie, lebo to ked zjedla tak sa skrabala 6 tyzdnov. Testy som nedaval robit lebo to stoji 3x tolko co pes
Jack Russell Terrier, 2011,
raden0
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Uto 02.06.2015 19:52

Zacala sa skraba na hrudi, bruchu a okusovat si predne a zadne packy... Uz po tychto prejavoch si mal preventivne nasadit intolerancnu metodu s monobielkovinovou stravou. Jahna s ryzou sa nepouziva do tychto metod, pretoze to nie je jahna (nechapem preco je povolene pouzivat slovo lamb) to za prve a za druhe vacsinou obsahuju aj dalsie zivocisne bielkoviny napr v tuku. Ale to ti mal povedat veterinar.

Slovo kvalita u suchej stravy je tazko oznacit, lebo napr. vyrobcovia cez masove separaty predkladaju kupujucim cerstve maso.
Poziadaj vyrobcu nech ti deklaruje pouzitu masovu cerstvu svalovinu, jej podiel a cas od zabitia zvierata. Koktat budu rovnako v Cesku (Brit),v Polsku (RC) alebo v Holandsku (Eukanuba). Pri masovokostnych muckach je to este horsie.

Dnes ked porovname ospevovane produkty Hills, Eukanuba, Roal Canin ci Proplan s rovnakymi produktami pred 10-timi rokmi, vsimneme si neuveritelny posun vyrabat z lacnych surovin. Takze co je vlastne kvalita u extrudovanej stravy, ked nas marketing presviedca, ze kvalitne krmivo je plne masa z volnych chovov a akosi pozabudne upozornit, ze ich pouzita technologia umozni spracovat makke casti max do 30% v susine. Toto urcite kvalita nie je z pohladu napr. kvalitnej mokrej stravy.

Strasne ma trapi ked ju vidim ako kvoli tomu trpi. Tak mu konecne sprav krvne testy a napis sem hodnoty IgE a IgG.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod raden0 » Uto 02.06.2015 19:58

dakujem za vycerpavajucu odpoved. kde sa daju spravit krvne testy a kolko to asi moze stat? co sa vlastne zisti tymi krvnymi testami?
Jack Russell Terrier, 2011,
raden0
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Exor » Uto 02.06.2015 20:24

raden0 píše:...ale to som povedal ze jej kupovat nebudem mozem o**at take drahe granule, tak som jej kupil Brit Hypoalergenne krmivo (ryza + jahnacie)... ...ale ja uz naozaj neviem co mam robit. Strasne ma trapi ked ju vidim ako kvoli tomu trpi.


Tu je odpoveď na všetko. Nemyslím to tak, že RC je kvalitné krmivo (ani tá sója nie je riešenie), ale celkovo ten prístup. Na jednej strane ťa trápi že trpí, na druhej strane ho kŕmiš derivátmi. Nevieme čím bol pes kŕmený predtým, ale ak Brit s chemickou konzerváciou (najčastejší spúšťač alergií) mal byť ako pomoc alergickému psovi, tak zrejme ani predtým to zrejme nebola žiadna sláva. Pri alergii si vždy musíš pripraviť peňaženku na vyššie finančné zaťaženie ak nechceš aby sa to zhoršovalo.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Uto 02.06.2015 20:31

Mozes si kupit Kit a ak si len trochu zrucny test urobis aj doma. Nevravim ze je to presne, ale ako pomocka postaci. Cena testu zalezi od metody aka bude pouzita.
Co sa tym zisti ? Hmm tak na toto presne odpovedat je nemozne. Metody su nepresne a priroda si to zariadila inak. Imunitny system.

Budem sa opakovat aky je pitny rezim psa? Dodnes podla tvojho odhadu, ktore suroviny vyvolavaju intoleranciu?
Cim krmis teraz? Aky je momentalny zdravotny stav.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Winy » Str 03.06.2015 8:46

Raden0 ja som dala robiť testy na potr. alergiu pred mesiacomv laboratóriu Laboklin v Bratislave, Líščie údolie. Stálo to 100,-€ cez veterinára
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod nufin » Str 03.06.2015 9:29

raden0 píše:Prispejem aj ja so svojou zufalostou. Pred cca jeden a pol rokom sa mojmu psovi zacala prejavovat alergia. Zacala sa skraba na hrudi, bruchu a okusovat si predne a zadne packy. Tak som s nou isiel veterinarovi a pichli jej nejaku injekciu, ktora jej ani nezabrala tak je to pichli este o dva dni a zas o dva dni. Stav bol nezmeneny tak ma odporucili na stery do statneho veterinarneho a potravinoveho ustavu v BA, kde jej spravili stery a nezistili nic, lebo vraj nemala ziadne parazity na kozi. U veterinara z toho usudili teda ze sa jedna o alergiu na potraviny a mame zmenit krmivo. Tak sme dostali od veterinara RC 700g na skusku, ale to som povedal ze jej kupovat nebudem mozem o**at take drahe granule, tak som jej kupil Brit Hypoalergenne krmivo (ryza + jahnacie) a to jedla rok a bol pokoj. Aj jej chutia aj srst ma dobru ziadne problemi. No a pred cca tyzdnom sa zacala znovu skrabat a okusovat tak som ju znova zobral nedelu veterniarovi a pichli jej znovu injekciu, ktora nepomohla a dnes jej pichli zas s tym ze mi povedali ze prva nie vzdy zaberie a musia sa pichnut tri. Zaroven sa ma aj pytali ake davam krmivo a nasledne mi povedali ze Brit nie su kvalitne granule a mam kupit Eukanuba, alebo RC. Je mi jasne ze kazdy veterinar mi bude odporucat RC, lebo z toho maju profit, ale ja uz naozaj neviem co mam robit. Strasne ma trapi ked ju vidim ako kvoli tomu trpi. Mate niekto skusenost s hypoalergennymi granulami, ktore psikovi aj pomozu, alebo je to vsetko len dobry biznis?


Kedy to tvojmu psovi zacalo?
Ak to nebolo prave v zime, nemusi to byt potravinova alergia. Mas JRT, vsak? Kludne moze mat aj kombinovanu alergiu - tj. potravinovu a aj na rozne travy etc. To ma napriklad moja.
Kolko si ochotny platit za zradlo?
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod ada.h » Pia 26.02.2016 16:42

Ahojte poradili by ste mi hypoalergenne konzervy,teraz kupujem veterinarnu radu royal a chcela by som zmenu.Dakujem
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod lenli » Pia 26.02.2016 19:18

Exclusion ma hypoalergenne a aj terra canis ale to uz je ina palka.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy