Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod krista » Štv 28.05.2015 10:55

Offtopic: a hlavne,pockaj si na radu Marca :no:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Sunny » Štv 28.05.2015 14:28

Exor píše:Offtopic: Pozor na pravidlá fóra. Nemôžeš dávať tri príspevky pod sebou, ani dva. Všetkým treba odpovedať naraz v jednom príspevku. :nie:

Offtopic: Keď už sa cituje z pravidiel :no:
Je zakázané odosielanie viacerých ako dvoch príspevkov za sebou v jednej téme. Užívatelia sú povinní používať možnosť upravenia príspevku. To sa nevzťahuje na prípad, ak ide o uverejnenie príspevkov s väčším časovým odstupom, alebo odpovede na príspevky od rôznych užívatelov, ktoré navzájom nesúvisia.
Takže Winy v pohode, žiadne porušovanie pravidiel :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Exor » Štv 28.05.2015 16:44

Offtopic: Časovo to bolo odoslané tesne po sebe a tie príspevky spolu súviseli, všetky sa týkajú jednej témy. To, že je to odpoveď rôznym užívateľom na veci nič nemení.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Štv 28.05.2015 19:57

Winy chcel som presne hodnoty, ale podla toho co pises robis niekolko chyb.

1. kŕmila jednozložkovými proteínovými granulami Brit Care jahňa-ryža... V prvom rade tam mas viacero bielkovin a to hlavne tento druh krmiva s danymi surovinami sa pri danej diagnoze nepouziva. Dovodom je masovokostna mucka, ktora nie je len jahnacia.
2.lebo má struvity a bolo jej treba nízko proteínové zloženie krmiva... Pokial sa riesilo rozpustenie struvitov dietov ok inak je najlepsim liekom voda. Pije tvoj psik dostatocne? Idealnou stravou pri prevencii je mokra strava, ktora odlahcuje oblicky. Riedi moc a udrzuje ph medzi 6-6.5. Lepsia je polovlhka strava (vlhkost 20%). U suchej stravy je idealne krmivo bez skrobu co u extrudovanej stravy je nemozne. Ak si prepocitas bielkoviny na susinu u kvalitnej konzervy hodnoty su nad 40%. Vecerne krmenie suchou stravou stav nezlepsis.
3. A aj pamlsky mávala vždy také aké boli granule- čiže jahňacie granule... Tak to uz vobec nie. Ziadne pamlsky. To je cista chemia. Stav mozes len zhorsit.
4. každé cca 4 týždne jej vytláčam análne žľazy - veto povedal, že to alergici majú. Ano bohuzial je to tak. Ale zacni to riesit!

Vzhladom na popisane problemy moj navrh je krmit mokrou monobielkovinovou stravou jednym druhom masa, pripadne tymi co neboli v zozname (kralik,kacica,koza). Do konzerv primiesavaj psyllium. Cas krmenia 12 tyzdnov a potom ak sa stav zlepsi na polovlhku stravu bez cerealii. Tu vsak je nutne mysliet aj na dentalnu hygienu. Krmivo pohladam a dam ti info, kde ho kupis.
Anal gland problem sa pripisuje narusenemu imunitnemu systemu. Preto aj tu plati prebiotika na probiotika pre podporu imunitneho systemu.
Ucime sa na zaklade skusenosti inych a ak chceme pomoct je nutne dodrziavat to co pomaha.

Food intolerances often cause anal gland issues and some dogs need higher fiber food to naturally release their anal glands.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Winy » Pia 29.05.2015 7:03

tie čísla znamenajú stupeň alergie
A iné hodnoty som tam nenašla. Ale poobede keď prídem domov to ešte lepšie preštudujem.

Marco, ďakujem. A a ja múdra som si myslela ako dobre to robím. Presne to čo ty mi teraz povedal veto. Zmenila som doktora a tento mi dal prírodné lieky na imunitu a mám jej dávať dlhodobo probiotiká ( to jej dávam ludské). Tak toto jej dávam už asi mesiac. No a k tomu mi dal granule Trovet kačka-zemiak-tie jej dávam iba teraz od piatka 25.05.2015. - no neviem či je to až také dobré krmivo i keď je drahé - a zdá sa mi že sa škriabe ešte viac, alebo to môže byť, že až teraz je tá reakcia na lososové Brit Care čo som jej dávala asi 3 týáždne dozadu? Práve preto som písala sem, či niekto nevie poradiť, alebo nemá s tým skúsenosti, lebo skúsenosti sú k nezaplateniu
A pamlsky jej dávam 100% sušené mäso - jahňa, a teraz aj kačka.


No a ona pije ozaj málo. Normálne jej dávam niekedy v lete aj inj. stiekačkou do papuľky, začala som jej dávať granule s vodou. Nenechám ich rozpustiť, iba do nich nalejem trochu vody a ona musí najskôr vypiť vodu a potom zožerie granulky.
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Pia 29.05.2015 8:38

Potravinova alergia - analne zlazy - mozne struvity = sucha strava je nevhodna.
A pamlsky jej dávam 100% sušené mäso - jahňa, a teraz aj kačka. Pozri sa na vyrobcu toto je silna chemia a pri liecbe nebezpecne. Ziadne pamlsky!
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Winy » Pia 29.05.2015 10:08

Jasné - ďakujem za rady - Beriem na vedomie. Len by som ťa Marco veľmi, veľmi chcela poprosiť čo by si mi poradil. Či konzervy, alebo čo... a aké prosím - ja sa v tom vôbec nevyznám. A pri tréningu ju čím budem motivovať ? - na haračku veľmi nieje i keď je to borderka . Snažíme sa trénovať obedience a agility.

Premýšľam, skúsila by som ako pamlsky asi nejaký iný druh konzerv, napr. ak bude jest jahňacie, tak králicie, alebo tak
nejak.... ? Alebo ako pamlsky by mohla mať Platiny Iberico? len neviem či by jej sedelo zloženie?
Veľmi pekne Ďakujem
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Margita » Pia 29.05.2015 10:46

Offtopic: ako pamlsky ja niekedy nieco ususim v susicke na ovocie,naposledy to boli pluca.v pamlskoch kupovanych sa nachadza veru kadeco,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Bad » Pia 29.05.2015 10:49

Offtopic: pamlsky - krom doma sušeného i vařené maso...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Pia 29.05.2015 11:07

Winy teda este raz takto by som nasadil dietu ja.

1. mokra strava bud premrazena alebo z monobielkovinovej konzervy kde nie su ziadne uhlohydraty.
Dokupil by som psyllium to je vlaknina, ktora je tiez prirodne liecivo aj pre problemy s analnymi vackami.
Do konzerv pridam male mnozstvo brusnic.
Cas krmenia 12 tyzdnov.

2. Na zaklade pouziteho masa a zlepsenia stavu viem co psikovi vyhovuje a prejdem na polovlhku stravu.
Vyberiem opat zlozky, ktore vyhovuju a vyradim uhlohydraty.
Vzhladom na vysoky podiel vody a nizke hodnoty horcika a fosfatov preventivne branim tvorbe struvitov.
Toto krmivo uz ma dostatocne mnozstvo vlakniny.
Cas krmenia 4 tyzdne

3. Ak sa stav vyrazne zlepsil bud pokracujem v krmeni a dokupim dentalne produkty alebo skusim suchu stravu monobielkovinovu dietu.

Ak psik je v aktivite tak pri momentalnom krmeni Trovet kacka a zemiaky nebude mat z coho upevnovat svalstvo (cca 19% dusikatych latok nestaci) a na zaklade analyzy to masovu svalovinu dost obislo.

Napis konzervy, ktore mas dostupne a vyberiem co by bolo vhodne.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Winy » Pia 29.05.2015 12:35

V konzervách sa vôbec nevyznám a musím najskôr pobehať po obchodoch čo u nás nájdem. Skôr si myslím, že budem závislá na objdednávkach z internetu.
Zatiaľ som našla toto http://www.tapka.sk/kategoria/pre-psov/ ... quilibria/. Ale ak vieš Marco o niečom lepšom porad mi prosím. Toto je prvé čo som našla monoproteínové- nechápem tie ukľudňujúce bylinky.
A cenovo to bude asi tiež drahé, lebo podľa všetkého budem musieť dávať 2 ks na deň. Winka váži 14kg.

Ešte som našla http://www.mujmazlik.cz/konzervy-a-kaps ... 24-x-395-g
No a ešte http://www.zoohit.sk/shop/psi/konzervy/exclusion_diet
Naposledy upravil Winy dňa Pia 29.05.2015 13:41, celkovo upravené 1
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod lenli » Pia 29.05.2015 13:32

Ja by som odporucila co sa tyka konzerv Terra Canis (dostupne zo zoohitu tu http://www.zoohit.sk/shop/psi/konzervy/terra_canis ) Ale ktore z nich by sa hodili musi uz Marco povedat.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Pia 29.05.2015 14:22

Ked uz cez internet tak cez slovenskeho predajcu. Krmivo, ktore si vybrala na tapka.sk je ok.
Jahna nie a exclusion ok ale osobne dam prednost cisto slovenskemu e-shopu a nie developerom.

lenli ok ale toto nie su konzervy mono-bielkovinove. :ua:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Winy » Sob 30.05.2015 10:53

dakujem všetkym za rady,


Marco môžeš mi napisať nejakých slov predajcov prosim? Ty by si na mojom mieste cim krmil a od koho? Toto som našla na internete, poznám iba pár značiek krmív. Z tychto som si vyybrala Eexclusion. Pripadne ak vieš o nejakom dobrom chováku v Nitre a okolí prosím daj mi vedieť-určite si pôjdem kúpiť radšej do pevného obchodu- ja chodim do Ani-petu vo Ferenitke.
Pozerala som ešte raz tie vysledky z Laboklin-u. je tam iba napisané čo skúmali a pri tom sú dve čísla:IgE - tam ma všade stupeň reakcie 0, a IgG-ELISA - no a tu ma stupeň reakcie : kukurica 1, losos 1, hovädzie 2 a bravčové 1.

Ešte raz dakujem.
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Sob 30.05.2015 12:44

Postup som napisal aj kde si to mas objednat. Ak najdes dalsie monobielkovinove konzervy tak si ich trebars kup aj v kamennom obchode.

Elisa albo Eia je metoda. Organizmus psa tvori rozne imunoglobuliny k boju proti roznym antigenom.

Imunoglobulin (IgA) , ktorý sa nachádza vo vysokých koncentráciách v slizniciach, v slinách atd. Je prvou liniou obrany proti podozreniu na ochorenie vírusmi alebo bakteriami.
Imunoglobulin D (IgD) , ktory existuje v malom mnozstve v krvi, je to protilatka vo velmi malom mnozstve.
Imunoglobulin G (IgG) , najcasteji druh protilatok, nachadzajuci sa vo vsetkych telesnych tekutinach, chrani psa proti bakterialnym a virusovym infekciam.
Imunoglobulin M (IgM) , ktory sa vyskytuje prevazne v krvi a lymfe, je to prva protilatka, ktora sa vytvori proti novej infekcii.
Imunoglobulin E (IgE) , ktory je spojeny predovsetkým s alergickymi reakciami (na environmentalne antigény, ako je peľ alebo mikroskopiské triggery - prach, šupiny z koze z inych zvierat, pripadne aj na stravu). Nachadza sa v plúcach, v kozi a v sliznici.

IgA, IgG a IgM sa vacsinou meraju spolu. Ziskame informacie o cinnosti imunitneho systemu, najma v suvislosti s moznou infekciou alebo o inych autoimunitnych ochoreniach.

V tvojom pripade mas IgE 0 co je dobra sprava. Prava potravinova alergia totiz spusta IgE produkciu specifickych protilatok na reaktivnu stravu.

IgG nas zase upozornuje ze nam mozu dane bielkoviny, ktore maju vyzsiu honotu ako 0 sposobit hnacky, zapchu a samozrejme kozny ekzem. Hovorime o potravinovej intolerancii. Moze trvat len par hodin, alebo niekolko dni.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy