Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 01.09.2007 11:29

jo, to je zodpovedny pristup :poklona:
to nie ako u nas, ze sa s haravou fenou holka korzuje 5x denne po ulici a vseci sa mozu akurat tak zblaznit potom. uf. a est esa bavi na tom ako psi saleju.
no kazdopadne drzim pri harani palce :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Nebude sa hárať?

Poslaťod Iwka » Ned 30.09.2007 21:09

Moja fenka mala 25.9.2007 5 mesiacov, ale dnes na cvičáku, 2 psy ktoré o ňu veľmi nejavili záujem za ňoufurt doliezali - jeden jej furt oblizoval brucho a obňuchával ju a druhý po nej skákal. Ale bol tam aj jeden pán, čomá akurát háravú fenu, ale bol bez nej a s Meggy sa hral. Ináč som si všimla, že viac čúra a nechce sa jej tak veľmi počúvať na privolávačku, dnes mi skoro zdrhla, čo predtým nerobila. Čo si myslíte, čím to je?

Dodávam, že je to malé plemeno.
Naposledy upravil Iwka dňa Pia 02.11.2007 15:28, celkovo upravené 1
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Konny » Uto 06.11.2007 18:34

no zatial je este mlada pockaj potom okolo 7-9 mesiacov by to malo prist. ale moze to byt aj teraz moze zacat skor ak je dobre zivena.
Konny
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod Iwka » Uto 06.11.2007 19:00

no ved uz ma 6 a pol mesiaca :no:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod bassetka » Štv 29.11.2007 19:26

Prosim vas ludkovia neverte reciam "musi mat aspon raz stenata,lebo..."Strasna sprostost!Nebude bez toho ani agresivna,ani to nema vplyv na neskorsie zapaly maternice a ani na rakovinu mliecnej zlazy. Kotnost,porod a kojenie su len zdravotne rizika pre fenku a velke starosti pre vas ako zodpovednych majitelov.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod p.j.jack » Str 05.12.2007 10:01

Takze ajdinka hara pekne ako ma,len nechce nosit gatky...ach boze pomoooc...ked som doma necha si ich,ale ako idem do prace tak ich da dole.A teraz zacala doma robit rutiku,zavija a knura,lebo je kamos Bobika chodi pod okna a zvadza ju .... :hmm: ....vcera mi vravela suseda,ze to bolo strasne co robila,bala sa ze sa jej nieco stalo.
V noci ma budi a hraje divadlo ze chce ist cikat,ale ked ideme von ,tak striehne ci niekde neuvidi nejake hofana.Joj baby a kluci viete aka to je teraz ostuda snou ist von???ona ked vidi psika zastavi sa a otrca sa zadkom,i ked je psik 200m...a vsetci na nas pozeraju co ta nasa ajda robi.
ako to mate vy s haravimi fenkami??,su tiez take naruzive???hehe :no:
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod Silwuska » Str 05.12.2007 10:06

:heh: Co myslis?? je vacsia hamba ked sa otaca ritkou, alebo ked moj blb chodi s vytrcenym pipikom?? :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Iwka » Sob 08.12.2007 20:06

zmenili vase fenky pri harani spravanie?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Rony » Sob 08.12.2007 21:08

mam sučku bordeaux a psíka yorkshira. Môžem ho k nej počas harania púšťať?? Bojím sa aby mu niečo nespravila :ua:
Rony
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Iwka » Sob 08.12.2007 21:22

pekna kombinacia :) ked ich spolu budes pustat,maj ich na ociach. Fenky odhadnu akou silou maju zautocit na nechceneho napadnika :cool:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod p.j.jack » Ned 09.12.2007 17:53

mne sa zmenila fenka az po porode...inak tie sexi gatky nosit nechcie,lebo jej stale padaju,nema chvostik a tak sa jej to nejako zosmykava dole.

Ale velmi jednoduche zjistenie harania je ked jej od spodu prilozit ruku na genitalie a fenka da pekne na bok chvost.Vtedy je pripravena na parenie.


http://sk.wikipedia.org/wiki/Pohlavn%C3 ... C3.A1renie

http://www.labrador.czechian.net/index. ... age755.htm
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod p.j.jack » Pon 10.12.2007 19:39

Moji mily priatelia,zasa sa na Vas obraciam s prosbou.
Ajdinka chvala bohu hara a vsetko je ok.Ale je tu to "ale"
Strasne moc psov sa zacalo zdrziavat pri nasom cinziaku .Jeden vlciak si dokonca dokaze otvorit aj dvere.Zamikat zamikame,ale i tak ludia v cinziaku sa ho velmi boja.
Mate nejake skusenosti ako ich odohnat?ja ich zatial plasim ,tak ze strielam piratov,ale robim to velmi nerada.Samozrejme dadzem ich dalej od nich,len aby som ich odohnala.
Vet mi poradila taku vodicku co dam fenke na genitalie a ze to ju ma chranit 8 hodin,Psy ked sa vycika by nemali citit ze hara.Mate stym niekto skusenosti???dakujem
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod Silwuska » Uto 11.12.2007 8:56

O tejto vodicke som aj ja niekde citala, zevraj to je velmi ucinne...ale v moci to bude asi stale citit, to myslim ze neprekryje, ale nemalo by to byt citit z nej...pokial to je ale tak, ze ten vlciak vas ohrozuje, tak to zavolaj policiu, zahraj histerku, ze tam po vas vrci a nech si prenho pridu...tak skonci v utulku a majitel sa mozno uvedomi :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod p.j.jack » Str 12.12.2007 10:27

Silwuska píše:O tejto vodicke som aj ja niekde citala, zevraj to je velmi ucinne...ale v moci to bude asi stale citit, to myslim ze neprekryje, ale nemalo by to byt citit z nej...pokial to je ale tak, ze ten vlciak vas ohrozuje, tak to zavolaj policiu, zahraj histerku, ze tam po vas vrci a nech si prenho pridu...tak skonci v utulku a majitel sa mozno uvedomi :ach:


Vodicka bohvie ako nefunguje,psy stale chodia okolo,ale davam jej ju len prvy den.
Na vlciaka nebudem volat policajtov,lebo aj tak je nas utulok preplneny a ostal by aj tak nam na krku.(to myslim len ironicky).nepatri medzi tulavcov,dufam ze ho knam doviedlo len to haranie.
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod p.j.jack » Štv 13.12.2007 21:55

No dnes mi prisla suseda zasa vynadat aby som urobila nieco stymi psami okolo cinziaku,lebo oni sa boja vychadzat von.Mam najst ich majitelov a chytnut ich a odviest ich domov....
...moze odomna nieco take ziadat???Je to moja povinnost ,ked mam v byte harajucu fenku???Mam ju zabespecenu,zbieram po nej trus...je moja povinnost aj starat sa o to aby okolo nasho cinziaku nebehali cudzi psy???....ja osobne neviem,ale pride mi to tak,ze chce to vsetko hodit na mna.
Predovskym si myslim ze kazdy majitel je zodpovedny za svojho psa....Ved ja mam svojho na poriadku,nieeee?ak sa mylim opravte ma.
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť