Neuznané plemená FCI a výstavy

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod katkariinka » Uto 01.11.2011 22:06

Donna, ano viem, v CR to uz funguje a konecne aj u nas. :jop:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod katkariinka » Pon 25.03.2013 11:02

Teraz som si vsimla na stranke skj:
Prezídium SKJ na zasadnutí dňa 31.1.2013 prijalo uznesenie, na základe ktorého budú od 1.2.2013 na výstavy, organizované pod záštitou SKJ, prijímané len tie jedince FCI NEUZNANÝCH PLEMIEN, ktoré sú registrované v pomocných registroch plemenných kníh uznaných FCI


chapete to tak, ze ak je vystava pod zastitou spz, tak sa jej to netyka? Mne je to v principe jedno, moje psy su v registri, ale zaujimalo by ma to.

A este k tomuto:
katkariinka píše:Dostala som info, ze uz aj neuznane plemena mozu ist do zavereciek sutazit o BIG (ci BOG?) - teda vitaz skupiny neuznanych plemien.

Ked som konecne na jednej vystave mala priaznivu konstelaciu - teda aj BOB aj chut a cas ostat do zavereciek, tak zrovna ziadne zaverecky pre nonFCI neboli. Takze tiez je to stale na organizatorovi vystavy. :pac:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod deny » Ned 10.05.2015 19:55

Ako zistím, či môj neuznanec môže ísť na určitú výstavu? Niekde som si všimla v propozíciách, že sú vypísané konkrétne plemená, tak to je jasné, že keď tam nie sme, tak máme smolu. Alebo napísané že všetky neuznané plemená, aj to je ok, že teda všetky. Ale niekde len poznámka neuznané plemená, mám chápať, že všetky? Chcela by som sa ísť pozrieť na nejakú výstavu, ale ani neviem kam vlastne môžem ani čo pre to musím urobiť (áno, áno, čítam aj tému prvá výstava). :pac: Ale mám v tom chaos.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod Shel-chan » Pon 11.05.2015 7:34

Deny, precitaj si celu temu :ach:
V kazdom pirpade myslim ze vobec by si nemusela rozmyslat, keby si splnila hned prvu podmienku prihlasenia na vystavu - jedince v majetku slovenskych obcanov musia byt preregistrovane v slovenskej plemennej knihe. Cize ked ti PP (musi byt exportny) vratia zo SKJ s tym, ze toto plemeno neregistruju, budes vediet, ci hlasit :joint:
Je on prvy svojho plemena na Slovensku? Ak nie, skus sa spojit s ostatnymi majitelmi. Ak ano, riesila by som to asi cez Klub chovatelov malopocetnych plemien psov (na klubovke v nedelu boli vsetci velmi zlati :hi: ) alebo cez klub chrtov, nech ti ho zastresia ako "narodne plemeno".
Ale kto vie, ako to je v skutocnosti. Myslim, ze istotu budes mat, az ked zavolas do SKJcky :no: A najlepsie by bolo zaroven aj napisat chovatelke, ako to maju vyriesene v Cechach.

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod deny » Pon 11.05.2015 15:06

Prečítala som si tieto dve strany :heh: to som zvládla, ale tu nejde o farebného pudla, ako sa riešilo na prvej strane.
Je už registrovaný na Slovensku, a zastrešuje ich klub chovateľov chrtov. Ale napríklad pri KCHCH bude o chvíľu výročná špeciálna výstava a ten môj tam nie je uvedený v zozname plemien pri posudzovateľoch, čiže chápem, že teda nič.
Napr. pri Veľkej Ide je pri posudzovateľoch uvedené iba všeobecne, že neuznané plemená. Takže chápem, že všetky neuznané, a teda keď ho mám preregistrovaného v registri, tak sa môžem s kľudom prihlásiť. Áno? :angel:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod Shel-chan » Pon 11.05.2015 20:11

Ja som myslela Mackien prispevok :no:
Hej, podla mna do Idy nie je o com, a podla mna teda kludne prihlas aj na klubovku chrtov... v KChMPP bolo na vystave vyslovene napisane, ze bez tohto a tohto plemena - teda ak to tam nemate napisane ako vynimku, podla mna s nim musia predsa ratat. Skus napisat maila :no:

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Predchádzajúci

Späť na Výstavy