Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Problem s Fenkou

Poslaťod zeane » Sob 18.06.2011 22:01

niečo sa jej na voliére evidentne nepáči - buď tam má podložku a nechce ju, alebo tam nemá podložku a chce ju... Alebo tam je niečo iné v neporiadku - skúste niečo zmeniť, skontrolovať či tam nie je niečo nezvyklé, alebo "povoľte" a dajte jej podložku pre štence von...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

kotná sučka

Poslaťod jananela » Pia 22.06.2012 9:27

mám sučku zlatého retrievera tesne pred kotením a mám obavu,aby sa nezopakovalo to čo pred dvomi rokmi.sučka vrhala šteniatka po celej záhrade,neodblaňovala ich.zberala som ich kade-tade,odblaňovala,podväzovala som pupky,čistila a masírovala.takto som ich zachránila 12 a celá starostlivosť bola na mne.mlieka mala veľa ale prikladala som ich opatrne,pretože by im ublížila.všetky boli krásne ,zdravé.absolutne nemala o ne záujem.vie mi niekto povedať,prečo sa takto správala? :ach:
jananela
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod vavrena » Pia 22.06.2012 11:02

Aká bola vtedy stará? A prečo ste ju dávali znova nakryť, keď to dopadlo prvýkrát takto?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod Bad » Pia 22.06.2012 11:22

Jananela, je velká pravděpodobnost, že se bude chovat stejně, tak na to buď radši připravená. A údajně je takové "macešství" dědičné a na takových matkách by se chovat nemělo.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod jananela » Pia 22.06.2012 13:04

nezáujem o šteniatka som pripisovala vysokým horúčavám/vonku boli tridsiatky/prvorodičke a veľkému počtu .no čo už.verím že tentokrát sa v nej materské pody prebudia :smile:
jananela
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Fenka vynáša šteniatka

Poslaťod tajo7 » Ned 12.05.2013 12:23

Dobrý deň ,

Prosím Vás , potreboval by som pomôcť , fenka má šteniatka ešte len druhý deň , prvý deň bola pekne spolu so šteniatkami v brlôžku . 2 šteniatka boli väčšie nemali problém si nájsť cestu k cecíku , len menšiemu sme museli trošku pomôcť sa dostať k cecíku aby pilo aj ono mliečko . A dnes sučka začala vynášať šteniatka von z brlôžka prevažne to malé . A tamtie necháva o samote . A keď vrátime naspäť maličké šteniatko do brlôžka spolu s fenkou , tak sa hneď pchá von s malým šteniatkom .

Neviem či máme nechať fenku , naj si robí čo chce , alebo ju nejako prinúťiť ostať v brlôžku ? Ale ona sa strašne pchá von a nezostanem tam , bude aj kňučať .

Vedel by niekto poradiť ?

Ďakujem
tajo7
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Fenka vynáša šteniatka

Poslaťod hriva » Str 15.05.2013 18:29

Nechcem strašit...naša najprv vynasala jedno male a potom ho zabila...tak to pokračovalo aj s druhým. Tie zvyšné sme jej potom odobrali kedže aj na tie začala byt agresívna. Zistili sme ze ma v sebe ešte jedno neporodene mŕtve stena. Po operácii sme jej chceli stenata vrátiť neprijala uz ale ani jedno.
Fena okrem toho ked to robi len s jedným stenatom moze cítiť ze ono ma nejaky problém. Ked je slabšie treba mu pomoct, dokrmovala ho, dávať ho prednostne k najplnsim strukom. Ak ho stále bude odmietat tak odchovat umelo...
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Problemy s Rotwajlerom

Poslaťod RomuliQ » Uto 05.05.2015 23:36

Dobry vecer, nasa fena (rotwajler) vrhla pred niekolkymi dnami steniatka, mame s nou ten problem ze ich uz niekolko zabila tym, ze ich prilahla. Absolutne si nedava pozor, hocikedy na nejake stupi, male place a ona absolutne nereaguje. ma s tym niekto skusenosti? Rozmyslali sme nad izolaciou ale zajedno ona vyšiluje ked jej co i len 1 zoberieme a samozrejme so stravovanim by bol problem, kedze maju len par dni. Za akukolvek radu budem vdacna. Dakujem
RomuliQ
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod Margita » Str 06.05.2015 10:05

casto je rusena?moze byt v strese
a mozno to ani nie je,ta prava vyrovnana povaha,nie kazda musi mat stence...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod RomuliQ » Str 06.05.2015 12:50

No ona uz mala 2 krat steniatka a vzdy bola vzorna, teraz svojou neopatrnostou zabila 4... uz nevieme co s nou, nevieme to ustrazit a to tam sme v noci stale.
RomuliQ
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod pigie » Str 06.05.2015 12:50

A ako dlho je po poslednych?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod RomuliQ » Str 06.05.2015 13:01

Asi 4 roky
RomuliQ
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod Margita » Str 06.05.2015 13:16

a kolko rokov ma teraz?
a nie je moc rusena?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod RomuliQ » Štv 07.05.2015 7:19

chodia tam 2 osoby kontrolovat ci nelezi zase na niektorom, je mozne ze ju to rusi ale davat pozor musime, niektore dokrmujeme striekackou a vcera sme davali dychanie z ust do ust jednemu, nakolko ho prilahla a mlelo chudatko uz z posledneho. mohlo by to byt aj z porodu? Rodila skoro 2 dni, 15 steniatok co je hrozne vela na jej pomery. Najprv sme si mysleli ze pri 10 skpncila ale o niekolko hodin porodila dalsie. Zdala sa nam nejaka nervozna a trosku agresivna ale nenapadlo nam ze by to este nemala uplne za sebou. Tak mozno kvoli tazkemu porodu je teraz taka. Inak si to vysvetlit neviem
RomuliQ
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod Elis » Štv 07.05.2015 8:59

z dlouheho porodu to klidne muze byt.
ma protizalehavaci zabrany?
bych se ji asi snazila ulevit -pulku stenat ji vzit, nechat pod lampou prohrat, dokrmit, namasirovat- a po trech hodinach vymenit.
pecovat o cubu -dobre krmit, vencit... jestli teda zere. jestli moc ne -tak nejakou energetickou pastu...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo