Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod luciiik » Pia 27.12.2013 10:25

Suhlasim s Margitou, dominantnost a tvrdohlavost - u buldogov bezna vrodena vlastnost - je rozdiel. :yes: Kupili ste si proste buldoga, nie steniatko NO, ktore v buducnosti bude plnit povely s radostou. :lol:
U steniatka sa treba vela hrat, miesto fuj presmerovat stena na nieco ine, zabavnejsie a usmernovat. :no:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Norbi » Sob 28.12.2013 13:00

rozumiem, ja tym povelom som nemyslel ako sadni a pod. zle som sa vyjadril, mal som na mysli zakazove povely ako nesmies, fuj atd, na ktore uz zacina pocuvat, ale ked sa rozjasi tak vtedy samozrejme nepocuva. Snazime sa ju vychovavat spravne, pravidla su jasne, a ked robi nieco zle tak sa snazime jej pozornost odviest smerom na hranie a samozrejme nekonecne pochvaly. :no:
akurat trosku je problem, ze prisla na navstevu sestra s cca pol rocnym franc.buldocekom a ona sa s nim chce hrat, s tym ze donho kuska a samozrejme jemu sa to az tak nepaci, a potom zacina tak jemne utocit, myslel som ze bude jednoduchsie a ze budu lepsie vychadzat kedze ona je fenka a on psik.
Norbi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Kosice

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod luciiik » Sob 28.12.2013 13:47

Kombinacia fenka a psik nie je zaruka dobreho vychadzania. :smile: Neviem co myslis pod pojmom "jemne utoci", ale buldockovi sa necudujem, tvoj hafan je proste otravny, tak potrebuje povedat daj mi pokoj. Ked nema zaujem sa hrat, tak ho do toho nenutte. Ak neni zvyknuty na hru s inymi hafanmi, tak mu to moze prist cudne, ze ho zrazu niekto otravuje - hovorim o francuzakovi. :smile: Skuste najst na hranie psikov, ktori o to stoja. Socializacia bude jednoduchsia. :yes:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Norbi » Sob 28.12.2013 16:16

ona sa chce hrat to je jasne, aj s nami sa tak vela krat hraje ze dost silno kuse a este nechape ze sa to nesmie, a on chudak nevie zrejme co ma robit. nepustame ich k sebe len na chvilku, stale postupne, su tu na navstevu na par dni tak uvidime, ale urcite ich do nicoho nenutime. uz mame za sebou aj dalsie ockovanie, a poradili nam aby sme zacali chodit castejsie von aby si ziskalo imunitu, socializovalo sa atd, tak ku psikom ju pustame len ktorich pozname pokial nebude aj to posledne ockovanie, a zatial aj do nich sa pusta, chce sa hrat a oni to celkom ignoruju.
Norbi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Kosice

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod kubi » Ned 29.12.2013 11:26

Anglicky bulldog -1915- :smile:
Obrázok
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Anglicky Bulldog

Poslaťod mysela » Uto 28.01.2014 15:21

Prajem všetkým dobrý den. Obraciam sa na Vas s prosbou o radu. Mám 2ročnú fenku anglickeho bulldoga. V marci sa má hárať, a chceli by sme šteniatka aspon 1x..bol by niekto ochotný podeliť sa somnou o jeho skusenosti, rady, a veci podobne čo sa týkaju od prvého pripustenia až po pôrod fenky atd atd? velmi pekne vam vopred dakujem za váš čas. a za každú informáciu :ahoj:
mysela
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Bebis » Uto 28.01.2014 15:43

ja poradím fenku nepripúšťať :no:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod luciiik » Uto 28.01.2014 15:45

Pridavam sa k Bebis. :no: Kedze sa asi nerozpravame o uchovnenej fenke s preukazom povodu a planovanom vrhu. Fenka naozaj nemusi mat aspon raz steniatka. Nemnoz zbytocne dalsie a dalsie steniatka.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod mysela » Uto 28.01.2014 17:44

samozrejme, všetci ju ako člena rodiny berieme, aj tak k nej pristupujeme :) je to náš miláčik :)
mysela
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod luciiik » Uto 28.01.2014 18:27

To je skvele, takto je urcite spokojna, netrapte ju zbytocne steniatkami. Porody aj gravidita je u buldogov dost komplikovana, aby ste nemali zbytocne vela starosti, velkych vydavkov u veterinara a ona zdravotnych problemov. Nestoji vam to za to. Naozaj nie. Mozno si si vsimla, ze teraz je so steniatkami velky biznis. Nemozes vediet, ci otec, ktoreho najdete nema nejake skryte geny, ktore mozu preniest rozne choroby steniatok, tak isto tvoja fenka moze byt prenasacom, kedze nepoznas rodicov a rodicov rodicov a.t.d, tak sa moze urobit viacej skody ako uzitku. Naozaj to za to nestoji. Urcite nechces predat niekomu steniatka, ktore budu po case utracat, lebo budu mat problemy so srdieckom, klbami a podobne, pripadne sa uz narodia mrtve. :ua: Uzivajte si spolocne chvile, buldoci su uzasne plemeno. A ver mi, steniatka nemusi mat ani raz. U nas ich ani jedna fenka nemala, to nam ich preslo za mojho zivota uz asi 5 rukami a ani jedna z toho nemala ziadnu psychicku traumu, ani problem. :no:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod osadluka » Sob 19.04.2014 20:00

Mám záujem o anglického buldoga. Ale neviem sa rozhodnúť z ktorej chovnej stanice si ho mám zaobstarať. Ak viete o nejakej tak mi dajte vedieť.
osadluka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod greg007 » Uto 14.10.2014 8:51

Ahojte všetci bulldoci, dávam do pozornosti túto skupinu na facebooku kde sa dozviete všetko o bulldogoch :-))
https://www.facebook.com/groups/anglickybuldok/
greg007
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Silvuch » Pia 16.01.2015 21:05

oo- ake zaujimave farby, som este ani nevidela.. cierna, modra, cokolada.
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/453688 ... CIERNY.php
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Pato » Uto 21.04.2015 7:07

Dobrý deň, rád by som sa opýtal či krmite BARFom a aké máte skúsenosti a výsledky konkrétne u buldoga. Keď sme doniesli Foresta (teraz má 11 týždňov) domov tak sme mu dávali granule RC, tak ako odporúčal chovateľ. Je to náš prvý pes, vedel som prd či sú kvalitné alebo nie, mal som ich však s kvalitou spojené, tak som mu ich dával. Nepáčila sa mi však jeho nechuť do jedla, proste ich nechcel. Trošku som sa vŕtal na nete a hľadal východisko. Preklikal som sa ku krmivu Orijen a myslel som si, že mame vyhrané, ale nemáme. Začal som s pomalým pridavaním malého množstva Orijenu k RC no stolica ktorá bola už aj tak dosť bleda a mäkká začala byť ešte horsia + silný zápach. Granule som stopol a dávame mu teraz ryžu s varenou kuracinou.
BARF ma naozaj oslovil a myslím, že by to malému mohlo pomôcť ale nechcem do toho skočiť bez dostatočných informácií a skúsenosti konkrétne pri tomto plemene. Nebranim sa ani suchemu krmivu, ale nájsť to pravé mi pride takmer nemožná úloha. Budem vám veľmi vďačný za každú radu.
Pato
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod jankode » Ned 17.05.2015 9:20

Ahoj, ja som krmil aj barfom a žiaden problém, akúrát sa jednalo o čisté pomleté maso bez chrupaviek a kostí, lebo ked dostával mix aj s chrupavkami a kosťami mal problém so stolicou, takže čisté pomleté masko aj s granulkami. My kŕmime krpca Josera Grand Festival a čuduj sa svete, malý už bude mať 5 rokov a je zdravý ako repa. Nejde z neho srsť, nesmrdí...Robili sa mu ako šteniatku testy na alergie, vrátane na krmivo Josera absolútne bez problémov. Iné ani nekupujem.
jankode
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI