Rozvoj kondície športového psa

Rozvíjate kondíciu psa vo výcviku nejakou vedľajšou aktivitou?

Áno
20
67%
Nie
1
3%
Zatiaľ nie
9
30%
 
Celkom hlasov : 30

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 15.07.2013 17:34

Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Gaštanko » Pon 15.07.2013 17:38

Zuzi, velke diky! pozriem do kalendarika a ak nic nebudem mat, tak urco pojdem:)))
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Wejka » Pia 30.08.2013 15:37

Cathie píše:Zuzka popravde, odbornu odpoved na to PRECO a ako to funguje, ti nedam. :lol: Iba viem, ze aj pri posilovani u ludi a u sportovcov sa hovori o tom, ze sa im svaly a slachy skracuju a preto je dolezite udrziavat aj ohybnost.


pravda, preto je potrebný dostatočný strečing pred aj po cvičení - u ľudí i psov
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Cathie » Pia 30.08.2013 22:48

Wejka píše:pravda, preto je potrebný dostatočný strečing pred aj po cvičení - u ľudí i psov

Akurat bacha, najnovsie sa hovori skor o tom, ze PRED by mal byt organizmus zahriaty, PO by mal byt strecing.
Opacne poradie, resp strecing pred cvicenim prave naopak, moze ublizit. Tym, ze roztaha svaly do poloh, ktore nie su prirodzene - svaly pustia cloveka ovela dalej, akoby mali.
Osobne som skusala obe varianty a musim povedat, ze neroztiahnute, ale zahriate svaly mi ozaj pridu ako bezpecnejsie riesenie, osobne som mala pocit, ze su svaly pevnejsie. Ked uz pouzivat kvazi "strecing" pred cvicenim, tak dynamicky (to ale u psov velmi mozne nie je).
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 02.09.2013 8:41

U športových chrtov je zväčša poradie: rozohriať - strečing - výkon - vyklusať do kludu - strečing.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod elfinka » Štv 09.04.2015 15:15

Tak mi vrta hlavou - da sa rozvijat kondicka aj psychicka? Lebo pan pes nejak prestava stihat :angel: Vyzerame ze ani vobec necvicime, a pritom pes pada na hubu. Akoze treningy ake mame teraz este zvlada (2-3x denne 5 minut + stopy ob den, ale extra jednoduche) ale vidim ze vecer pada uplne vycerpany :nwm: A to sme este ani nezacali s obranami... a desim sa toho co bude ked zacne byt teplo :ach:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod wer » Štv 09.04.2015 15:32

zaujimava otazka, normalne som sa zamyslela.. :lol:
1. je zdravy?
2. nesledujes ho moc? :lol:
pridavas mu aktivity, zvysujes naroky? alebo si stale na tom istom a on aj tak nezvlada?
este mi napada - ako vyzerate pomimo? nevyzadujes stale od neho nieco, aj v case, ked ma "volno"? nie je to tak, ze neustale "pracuje"?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod elfinka » Štv 09.04.2015 15:56

1. :nwm: on je od malicka taky pomalsi, menej vydrzal, vela spal, vzdy si urcoval sam svoje fyzicke hranice... nikdy tak ze by to bolo extra podozrive, ale rozhodne neni hyperaktivka vecne pobehujuca nezastavitelna, a podobne to vidim aj v oblasti psychickej prace. Neviem vobec ani co zdravotne by som mohla podozrievat v tomto, lebo sa tvari v pohode, len je taky lenivsi.

2. Teraz som skokovo presla na ten styl cvicenia 5min 3x denne, ja len tak, ze mi to pripada ze neni vobec v silach psa cvicit vsetko co cvicit mame :heh: Takze zvysuju sa naroky toho co ma zvladnut, nezvysuje sa dlzka/pocet treningov
samozrejme problem je aj ze obcas nechape co po nom chcem a to ho vycerpava viac nez ked by som vedela byt 100% zrozumitelna, len to nejak odburat neviem :smile:

denne tych svojich 20 hodin na oddych ma, 10h kym som v praci, 8h v noci ked spim a ani ked som doma (hore) tak sa mu nevenujem furt, on si niekam zalezie a chrni, max cumi z okna. Okrem cvicenia ma este denne 6-7km prechadzku, ale vtedy po nom nechcem nic okrem privolania.

Offtopic: Ten moj psisko je krasny priklad ze neni temperament jak temperament - on je dost vybusny, ale neni hyperaktivny alebo neschopny oddychovat
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Bad » Štv 09.04.2015 16:00

elfinka píše:Offtopic: Ten moj psisko je krasny priklad ze neni temperament jak temperament - on je dost vybusny, ale neni hyperaktivny alebo neschopny oddychovat

Offtopic: ty máš černého Ariba, definitivně, howgh !!! :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod wer » Štv 09.04.2015 16:54

tak zas povedzme si narovinu, hw nie je sportak... vedia byt akcni, ked treba, ale ktovie, ci bola poziadavka, ze kazdy den... :joint:
no ja neviem... mozno sa to ustali, kedze teraz su to pre neho asi relativne nove cviky, uci sa... ked uz pochopi, neunavi ho to tak.
a inak. je nutne cvicit kazdy den? 3x? mne sa to zda moc. hlavne teda s ohladom na jeho nervovu sustavu... ja osobne som robila stenuchovi aj tyzdnovu pauzu, kedy sme robili len cisto motivacne cvicenia - stekanie, pretahovanie sa, hry a pod. na prechadzkach som pouzivala len privolanie (oslovenie menom), nic ine (to vzdy a vlastne aj doteraz :ha: )
ale sranda. sa to nezda - taka priprava vsestranneho psa, ake narocne (casovo aj pre psovoda) [emoji38]
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Elis » Štv 09.04.2015 21:28

elfinka píše:1. :nwm: on je od malicka taky pomalsi, menej vydrzal, vela spal,


v porovnani - s kym?

a podle me ano, psychicka odolnost lze trenovat...
jinak bych nemohla trenovat a zkouskovat - mam psa labila :ach:

dennodenni cviceni neprovozuju :nwm:
po vycvikovych vikendech, kde delala ty tri dny v kuse - Elik bezne chrapal a byl unaveny tri, ctyri dny.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod elfinka » Pia 10.04.2015 12:07

Elis píše:
elfinka píše:1. :nwm: on je od malicka taky pomalsi, menej vydrzal, vela spal,


v porovnani - s kym?

V porovnani hm, so vsetkym :heh: ocakavaniami, inymi znamymi stenatami inych plemien, inymi hw stenatami rovnakeho/nizsieho veku. Na tabore bol jedine stena ktore som fakt nikam netahala, obrany som zredukovala na jedno kolo prip. vynechala niektore dni uplne a aj tak padal na hubu.

dennodenni cviceni neprovozuju :nwm:
po vycvikovych vikendech, kde delala ty tri dny v kuse - Elik bezne chrapal a byl unaveny tri, ctyri dny.

Asi fakt menej bude viac u nas, mu dam viac volna a mozno bude rychlejsie chapat :smile: len dufam ze mi naopak nezacne demolovat byt od nudy :pac:

Inak on naopak, po tabore, na ktorom bol extra vypluty uz od druheho dna, bol doma po jednom dni ako rybicka (rozumej, v povodnej nicitelskej otravnej kondicii). Ale to moze byt tym ze stena skor vybije ale aj nabije baterky. Som zvedava, ak pojdeme na nejaky tabor, ako to bude tento rok.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod moschino » Pia 10.04.2015 13:08

podľa mňa je to o tréningu. Aj mne psy, teda všetky 4, každý inak, ale zo začiatku samozrejme krátke tréningy, max minútu, potom dlhšie. Pes si zvykne sústrediť sa dlhšiu dobu. Ako s behaním, najskôr dám ledva 3 km, potom viac a viac... :nwm: ale všetko individuálne. Beca sa vie sústrediť max 5 min, aj to musím urobiť tréning zábavou, predtým to boli len sekundy, potom dlho iba minúta - dve. taký Baxy je schopný vonku obiehať stromy, aportovať aj 30 min, potom ďalšiu hodinu a pol chodiť mne za riťou a kukať, či náhodou nebudem niečo od neho chcieť, za čo by bola mlska, prípadne sám núka chodenie pri nohe, v domčeku (niekedy je až otravný) a potom doma oddych tak dve hodinky, aj to niekedy zvláka hračky, večer úplne bez problémov 2 x 10 - 15 min tréning na posilnenie svalov alebo len tak pre zábavu niečo. A včera to isté, najskôr hodina vonku, potom doma blbli a naháňali sa, potom dvojhodinový agi tréning, počas ktorého v klietke neoddychuje, len ziape, ako chce behať. A úplne v pohode. Predtým sa rýchlejšie unavil psychicky a nevládal rozmýšľať, trénovať. Tak som išla postupne. Ako vekom vidím, že to ide smerom dolu, že začína byť menej akčný a menej vládať, ale podľa mňa to ide.
Fr zas nechápem, od od začiatku, doma tréning keby chcem 20 min, tak sa sústredí 20 min :ha: a to úplne naplno, ponúka chovanie... Radšej neskúšam, kde má hranicu, dávam kratšie, ale on ide ako stroj niekedy (kým tam nie sú hárave feny :hi: )
možno tréning hlavičky, nejaké hry na to, naučiť psa kedy oddychovať a kedy pracovať :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Poca » Ned 12.04.2015 6:00

Ja mam doma tiez lemru, no cim dlhsiu pauzu od cvicenia mala (aj mesiac) tym to bolo horsie. Myslela som, ze je problem v tom, ze cele dni beha a hra sa so psami, no problemom bola motivacia. Po precitani knihy od F Sustu som sa snazila postavit cviky aby ich chapala a tym padom sama hladala sance cvicit. Tam je to ovela podrobnejsie rozpisane, ale funguje to. Teraz cvicime aj kazdy den nieco a ju to bavi a snazi sa. Cez vikend aj stopa, poslusnost, obrana... Len stopu nakoniec, lebo tam sa veľa papá a je to pre ňu najľahšie.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod hruska » Ned 12.04.2015 18:17

narychlo som nenasla vhodnejsiu temu. V poslednych donch na mna na fb v jednom kuse vybieha toto
This is an X-ray of a 2 week old puppy.
Look at how far the bones have to grow before they become a proper bony joint! This is why you should never let puppies jump, walk up/down stairs, over exercise or over train. Doing to much impact activity at a young age will cause serious issues later in life, or even at a young age as hip dysplasia and other orthopaedic conditions are rising in puppies!
Remember the puppy rule for every month increase activity by 5 minuets! For example an 8 week old puppy only needs 10 minuets physical activity a day - a 6 month old only needs 30 minuets a day of physical activity!!
*physical activity includes - going for a walk, training, playing fetch, running, playing with other dogs etc.

Enjoy your new puppy but remember you wouldn't make a 6 month old baby run a mile a day so don't make your puppy either!

obrazok asi zvytocny.

Chcem sa spytat ako ste vy zatazovali stenata? Hlavne aktivne plemena. Mne pride na polrocne stena pol hodka dost malo, som si vedoma, ze radsej stena posetrit, aby sme si potom mohli uzivat, ale pol hodka?
Som az tak uplne neratala so stenatom, nic o nich neviem :aaa:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik