Dogland

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Dogland

Poslaťod tonamie » Uto 26.05.2009 10:26

Stretla som sa pre mňa s novými granulami Dogland - je to najnižšia premiová rada od výrobcu BEWITAL petfood
( Belcando, Bewi dog ) .
domovská stránka: http://www.bewital-petfood.com/front_co ... ngelang=21

zloženie cereals, meat ... skôr pripomína hypermarketové krmivá a cena je 1,5€/kg
majú veselý reklamý slogan:
http://www.zverimex-milovice.cz/index.p ... t&Itemid=1
a sľubujú prírodné ingrediencie
Kŕmite s nimi niekto?
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Dogland

Poslaťod farbakp » Uto 06.08.2013 23:28

Ahojte, oprasim tuto temu.. Kamarat ma toto krmivo a celkom je spokojny a doporucuje ho aj mne.. ake mate Vy skusenosti..? Mam nemecku dogu.. Dakujem..:)
farbakp
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Vrútky

Re: Dogland

Poslaťod Marco Varhol » Str 07.08.2013 7:29

Doporucuje chemicky spracovane :kak: . Ok asi chova hydinu.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Dogland

Poslaťod farbakp » Štv 08.08.2013 0:10

A na to si ako prisiel.. vsade na nete som sa docital, ze sa vyraba z cisto prirodnych produktov...
farbakp
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Vrútky

Re: Dogland

Poslaťod Marco Varhol » Štv 08.08.2013 8:12

obilniny, vedľajšie produkty rastlinného pôvodu, mäso a vedľajšie produkty živočíšneho pôvodu...
Ved neklamu je to cisto prirodny odpadovy produkt chemicky zakonzervovany.
Ked si zajdes do Tesca tak tam najdes daleko kvalitnejsie produkty ako tento. Toto je jeden velky odpad.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Dogland

Poslaťod juventinorado » Pon 16.02.2015 19:29

Marco Varhol píše:obilniny, vedľajšie produkty rastlinného pôvodu, mäso a vedľajšie produkty živočíšneho pôvodu...
Ved neklamu je to cisto prirodny odpadovy produkt chemicky zakonzervovany.
Ked si zajdes do Tesca tak tam najdes daleko kvalitnejsie produkty ako tento. Toto je jeden velky odpad.


Ako môžeš toto porovnávať s krmivami v Tescu? Bewital je TOP firma! Trošku si o tom prečítaj! A najlepšia je posledná veta, že jeden veľký odpad :-D to asi ťažko, je to nemecké krmivo a to si myslím hovorí za všetko! :jop:
juventinorado
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Dogland

Poslaťod Exor » Pon 16.02.2015 21:20

Neviem o tom, že by sa v Nemecku vyrobilo už nejaké dobré normálne krmivo pre psy. Vedia robiť autá, aj kopu iných vecí, ale krmivo nie. A ak aj nejaké nemecké krmivo môžeme zaradiť do kategórie premium (Happy Dog možno) to ešte neznamená, že všetko z nemecka je dobré.

Ak sa bavíme o tomto zložení:
Zloženie: obilniny, vedľajšie produkty rastlinného pôvodu, mäso a vedľajšie produkty živočíšneho pôvodu, oleje a tuky, minerálne látky.

Obsah látok: proteín 21,00 % tuk 7,00 % vlákniny 3,00 % popol 7,00 % vlhkosť 10,00 % vápnik 1,40 % fosfor 1,00 % sodík 0,30 % vitamín A 7 500 I.U. vitamín D3 750 I.U. vitamín E 65 mg meď 22 mg




- hodnoty vitamínu E 65mg znamená, že krmivo je konzervované iba chemicky, ani dvojnásobná dávka vit.E by ešte stále nedokázale toto krmivo zakonzervovať prírodne
- obilniny - to je čo? aké obilniny? to nevadí že obilniny sú najčastejší alergén a takto ani nevieš akú obilninu dávaš psovi?
- vedlajšie produkty rastlinného pôvodu je čo? to nemeckí precízni inžinieri nevedia riadne pomenovať surovinu? môže to byť sója, otruby, šupy z fazule a hrachu... alebo čo to je? kukuričné kôrovie?
- mäso a vedlajšie produkty živočíšneho pôvodu - inak povedané aj mäsové deriváty - odpad z odpadu
- oleje a tuky aké? je to zmes? teda aj kurací aj repkový, aj spálený tuk z reštaurácií?

- proteín 21% je pre akého psa? jedine seniora a hlavne asi 70% z toho sú rastlinné bielkoviny
- tuk 7% má nejakému psovi dodať energiu? veď tuk sa pohybuje väčšinou nad 10-12%

To ti nechýbajú odpovede na tieto otázky? Takéto a aj lepšie krmivá v pohode vyrobia aj na Slovensku, nemusíš dovážať z Nemecka.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Dogland

Poslaťod juventinorado » Str 18.02.2015 0:09

Ja ale nepíšem že Dogland je top, ale zrovnať ho s krmivami v Tescu sa asi nedá!
juventinorado
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Dogland

Poslaťod mtzz » Štv 02.04.2015 11:09

Po dlhom case som zavital na tuto stranku a mozem konstatovat, ze sa tu nic nezmenilo. Bez praktickej znalosti krmiva sa
prezentuju nazory, ktore maju len jeden ciel....znevazit a zosmiesnit krmivo ( popripade vyrobcu ) a vyzdvihnut teoreticku genialitu prispievatela. Pre tych, co chcu informaciu o tomto krmive len tolko. Radu krmiv Dogland, ako uz bolo spomenute vyraba nemecka firma Bewital ( Belcando, Bewi Dog) ako svoju " standardnu " radu krmiv. Nie je to nove krmivo, stretol som sa s nim uz asi pred piatimi rokmi. Krmil som krmivami Dogland Junior, Sensitive a mozem povedat, ze na danu kategoriu su to velmi slusne krmiva. Kto ma stredne velke a velke plemena psov moze bez obavy vyskusat. Co ja pokladam za najdolezitejsie je vynikajuci zdravotny stav psov ( aj vo vysokom veku) po krmeni krmivami tohto vyrobcu. Osobne, roky krmim radou Bewi dog.
mtzz
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Dogland

Poslaťod Shel-chan » Štv 02.04.2015 14:24

Mtzz, okrem osobnej skusenosti si nicim neprispel.
Zlozenie ostava zlozenim, a u tohto krmiva ostava nezname. "Maso a vedlajsie produkty" - to je co? Trupy? Mozgy? Zobaky? ...Svalovina??? Celkom dost rozdiel z hladiska vyzivnej hodnoty...

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Dogland

Poslaťod mtzz » Štv 02.04.2015 17:48

Prezentovat osobne skusenosti pokladam za vhodnejsie, ako pisanie bez skusenosti.
mtzz
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Dogland

Poslaťod Exor » Štv 02.04.2015 17:52

Ďakujem, že si upozornil na fakt, že Belcando a Bewi dog je z tej istej výrobnej linky. Zrejme má byť Belcando vyššia trieda. Ak to tak je, tak je to smutné. Už Belcando je veľmi slabučké krmivo, ktoré sa hrá na superpremiovku. Jeho cena je nenormálne prestrelená. Vo všetkých týchto krmivách nájdeš na prvom mieste tieto vedlajšie mäsové produkty. To už dnes používajú asi len španieli a nemci.

mtzz píše:Bez praktickej znalosti krmiva sa prezentuju nazory, ktore maju len jeden ciel....znevazit a zosmiesnit krmivo ( popripade vyrobcu ) a vyzdvihnut teoreticku genialitu prispievatela.


Nepotrebujem poznať krmivo z praktickej stránky, aby som ho vedel ohodnotiť. To máme teraz zatvárať oči pred Tesco granulami, lebo sme ich neskúsili na svojich psoch? Moje psy nie sú testovacie zvieratá. Skrátka pozriem na zloženie a vidím, že je to šrot. Keby som mal testovať všetky krmivá len preto, aby som sa k nim mohol vyjadriť, psy by mi zanechali list na rozlúčku a obesili by sa po mesiaci. Hlavne ak ide o krmivá podobnej kategórie, aké riešime v tejto téme. Sám si krm čím chceš, možno týmto zložením môže niekto ohúriť práve takých zákazníkov, akí nakupujú krmivo v spomínanom Tescu, ale tu na dogfore sú inteligentní ľudia, čo už zloženie vedia čítať.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Dogland

Poslaťod mtzz » Štv 02.04.2015 19:16

Na toto forum chodia aj ludia, ktori nie su financne na tom tak, aby si mohli dovolit kupit drahsie krmivo pre svojich psov.
Pre tych bol moj prispevok urceny. K tvojim prispevkom sa nejdem vyjadrovat, moj nazor si si uz zvyraznil.
mtzz
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Dogland

Poslaťod Exor » Štv 02.04.2015 20:35

Čuduj sa svete, aj moje príspevky sú určené takým ľuďom, ktorí si nemôžu kupovať drahšie krmivo. Za cenu vreca granúl DogLand vie uživiť majiteľ psa na BARF strave. Ak nemôže takto psa živiť, musí rátať s vyššími nákladmi na jeho kŕmenie. Musí vedieť, že pes je mäsožravec a nemôže fungovať na sóji a na odpade najnižšej kvality. Môj názor je, že taký človek by radšej nemal mať psa, pretože toto je prinajmenšom trápenie jeho metabolizmu. Vegetariánske krmivá majú viac živočíšnych bielkovín ako toto.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Dogland

Poslaťod juventinorado » Str 10.05.2017 0:23

Ak niekto napíše, že Belcando je slabé, zlé a neviem aké negatívum na toto krmivo tak sa v žiadnom prípade nerozumie tomu čo píše!!!
juventinorado
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10


Späť na Granule a konzervy