Správanie (etológia) psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Annabell a Dingo » Str 01.04.2015 21:38

Margita .....A mama co zmenila v spravani?

Moja zíva aj ked jej masirujem hlavu a usi, ale nepride mi, ze by chcela aby som prestala, praveze to ma celkom rada. Asi ju naucim rozpravat po Slovensky :lol:
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Lindchen » Štv 02.04.2015 7:03

Keď sa robia masáže psov alebo dornovka, pri olizovaní a zívaní sa musí prestať. Pes signalizuje, že už ten dotyk nezvláda. Pokračuje sa, keď sa skonsoliduje.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Margita » Štv 02.04.2015 7:46

Annabell a Dingo píše:Margita .....A mama co zmenila v spravani?

Moja zíva aj ked jej masirujem hlavu a usi, ale nepride mi, ze by chcela aby som prestala, praveze to ma celkom rada. Asi ju naucim rozpravat po Slovensky :lol:

prestala na nanho hucat :lol: jej vadilo to ked si cistil pipisa,a potom mlaskal,lebo to vyzeralo tak ,ze cistil si pipisa,mama nanho zvysila hlas a on mlaskal a mlaskal ,a cim viac po nom zvysovala hlas tym viac mlaskal,tak to nejako musela prekusnut ked si cistil pipisa a kusnut si do jazyka,a pohoda,
inak niekedy to robim aj ja,ze ked su pri mne psi,a zacnu sa oblizovat a kukaju na mna tak sa oblizem tiez a si akoze zivnem,ci to ma nejaky zmysel neviem,ale urcite ano,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod naja » Štv 02.04.2015 15:01

Inak aj mne fena pri masirovani hlavy casto ziva, ale vyzera byt uplne spokojna, priviera oci a sedi sko truba, neodide. Pri tomto sa mi zivanie zdalo vzdy v pohode, nebrala som to nikdy ako znak stresu. Skusim lepsie pozorovat psinu, ked pridem domov.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Annabell a Dingo » Štv 02.04.2015 15:24

Ved to, pride mi uplne uvolnena. Ale pre istotu poviem "Neboj sa".... "Ukaž" .....a to znamena, ze este chvilku ma vydrzat to co s nou robim, a nic jej nehrozi.
Inak dobry napad s tym olizovanim...budem to na nu skusat. ze ako bude reagovat :smile:
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod aNeMiC » Štv 02.04.2015 21:55

Moja zíva vždy, keď ideme autom. Kedysi som s ňou chodievala častejšie, konkrétne keď sme chodievali na agi cvičák, no teraz sa vezieme najčastejšie k vetovi a sem-tam ma rodičia vozia na akcie. Každopádne keď sme chodievali častejšie nezívala skoro vôbec - ak nerátam začiatky - a ako sme prestali chodievať tak často, znova začala zívať :nwm: niekde som počula/čítala (nepamätám), že tým pes znázorňuje to, že je nepokojný.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Vikiki22 » Pia 03.04.2015 7:48

Eliška vždy zíva vtedy, keď je v strese alebo je frustrovaná. Že by samu seba tým upokojovala? :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Lindchen » Pia 03.04.2015 7:57

Samu seba nie, calming signal je vždy adresovaný tomu stresoru.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Vikiki22 » Pia 03.04.2015 8:24

Však ja to viem. Len píšem, že nie vždy je zívanie upokojujúci signál.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Margita » Pia 03.04.2015 8:32

ale ved je,Eliska ziva ked je v strese,mozno je v strese aj z teba,lebo ty si v strese,alebo mozno ,to je jedno pre co :lol: skus urobit to iste,ona bude zivat,tak zivaj aj tym,a oblizuj sa,aby to videla,to je akoby taka odpoved,ze dobre v pohode,nic sa nedeje
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Lindchen » Pia 03.04.2015 8:37

Vikiki22 píše:Však ja to viem. Len píšem, že nie vždy je zívanie upokojujúci signál.

Nepochopili sme sa. Pes sa kľudne bude snažiť upokojiť aj kosačku, keď ho stresuje. Akurát, že to opakovať už asi nebude, bo reakcia od kosačky žiadna :aaa: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Zenei » Pia 03.04.2015 9:10

Moja opakovane zíva a škriabe sa napr. keď chce vyskočiť na ten gauč, je zjavne nervózna. Čiže sa ma snaží upokojiť, aby som jej povedala "hop"? Mne to nejak stále nedáva zmysel. Pýtala som sa na to kedysi aj v téme Turid Rugaas - Konejšivé signály a niekto mi odpísal, že sa snaží upokojiť samu seba, tak neviem. Je fakt, že podľa mňa to psy robia vtedy, keď sú nepokojní, nervózni a myslím, že aj vtedy, keď s nimi nikto iný nie je. Ale som rada za akékoľvek postrehy k tejto téme, lebo už nad tým naozaj dlho uvažujem :)

Napr. tu http://www.stastnypes.sk/stastnypes/10- ... ho-psika-2 som našla názor, že pes upokojuje seba aj situáciu. Celkom by mi to dávalo zmysel. Resp. ja by som to asi prirovnala skôr tomu, keď sme nervózni my ľudia a žmolíme si ruky, okusujeme nechty... Akoby sme ten stres prenášali do týchto činností a tým sa naše podvedomie chce akoby upokojiť.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Margita » Pia 03.04.2015 10:39

a ten pes potrebuje aj nejaku interakciu od teba ,ze ke nerovzny a potrebuje "pocut" ze je to v pohode,preto mu treba "odpovedat",oliztuje sa,ziva,tak to zopakujem
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Zenei » Pia 03.04.2015 10:57

No ja môžem robiť a hovoriť jej čo chcem a ako chcem, ale prestane byť nervózna až keď jej poviem hop a ona vyskočí a spokojne sa schúli do klbka. Lebo to, prečo bola nervózna (že chcela byť na gauči a nebola) odoznelo. Alebo ako píšu v tom článku, že pes chce ísť von, je z toho rozrušený, tak má tieto prejavy a upokojí sa až keď sa dostane von atď. Teda nie že by chcel niekoho upokojiť, skôr je z niečoho nervózny a dáva to najavo takýmito prejavmi. Povedzme že by som čakala na výsledok testu, chodila by som od nervozity sem a tam a žmolila si ruky, ale upokojilo by ma až dozvedieť sa ten výsledok. Jednoducho povedané, keď sme z niečoho my aj psi vystresovaní a ono to pominie, tak sa znova upokojíme. Teda môžem sa aj mýliť, ale takto mi to príde.
Naposledy upravil Zenei dňa Pia 03.04.2015 11:00, celkovo upravené 1
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Margita » Pia 03.04.2015 10:59

a si predstav ze caka sna ten vysledok testu,jasne ze sa upokojis az ked ho budes vediet,ale upokoji ta aj to,ked ta spoluziak chyti za rameno a povie,"nestresuj,bude to dobre"
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné