Revír

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Revír

Poslaťod stredo20 » Štv 30.10.2008 11:45

Zdravim
mohol by mi niekto poradit ako by som mal naucit psika Revir ked som sam a nemam po ruke Figuranta?
stredo20
Nováčik
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Presov SK

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Poca » Štv 30.10.2008 11:50

na lopticku. Schovas mu lopticku aby to videl, pustis ho z jednej strany a volas ho z druhej..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Nyssa » Štv 30.10.2008 11:58

a hlavne najprv uplne zblizucka a uz ked to zacne chapat, tak zvacsovat vzdialenost....na nacvik obiehania reviru vobec figuranta nepotrebujes, toho ti treba az na vystekanie, netreba to hlavne urychlit....ja som figuranta do plenty nepostavila kym mi pes nevedel obiehat 6 plient tam a spat :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod stredo20 » Štv 30.10.2008 12:01

ked mi neide po lopticke mozem skusit na maskrtu/piskotu?
stredo20
Nováčik
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Presov SK

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Nyssa » Štv 30.10.2008 12:03

mozes, hlavne ide o to, aby ten pes to obehol, aby za plentou nevylizoval tu maskrtku :lol: inak niektori to robili aj tak, ze obehli so psom, potom dostal pamlsok, alebo ho proste "pretlacili" (nechcem aby tu vznikla tema o tom, ako to bolo nasilne, preto v uvodzovkach) a tiez az potom dostal ten pamlsok
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod lusy » Štv 30.10.2008 15:01

Offtopic: a ked nemam ani plenty??? :heh:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Poca » Štv 30.10.2008 15:08

Ja som to najprv ucila okolo stromu, ked pochopi princip, bude obiehat aj plenty. Co sa tyka pamlsku, je dobre ho polozit na papier, alebo na nieco, aby ho pes hned zbadal a nehladal ho tam a tym sa nezdrzoval.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod raky » Štv 30.10.2008 17:43

metód je veľa - ja by som do plenty nedával nič a odmenu som dával až za obehnutie, zbytočne tam nič nehľadá a je to rýchle a s radosťou...., ja zas mám problém - že akonáhle ma len tušák - že je niekde figurant - tak snaha o najkratšiu a najrýchlejšiu cestu k nemu.... :pac:

Je to dobré cvičiť aj na strom, alebo doma s pár desiek niečo zbyť, len to necvičiť na nič čo sa dá aj preskočiť, lebo sa mi stalo potom na cvičáku - že som jej dal skočiť prekážku a ona ju vyradostnená obehla.... :heh:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Nyssa » Štv 30.10.2008 17:51

raky to, ze sa hned zenie na figuranta - s tym mal problem takmer kazdy :smile: ale obrana nie je len o obrane a o poslusnosti a proste je na tebe, ci mas tu poslusnost zvladnutu do takej miery, aby si ju dokazal previest cez vsetky potrebne plenty
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod raky » Štv 30.10.2008 17:55

ja to zvládnem - už viem o tej snahe..., to začala týždeň pred skúškami :pac: , máme do jara čas :heh:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Nyssa » Štv 30.10.2008 18:02

napr na skuske som raz doplietla Megicu prave ja - som sa blbo postavila hned pri prvej plente a nejako som ju proste predbehla, takze prva chyba, ze obehla poza mna :pac: no a potom to uz slo dolu vodou cely revir :lol: teraz mam uz presne vyratane, kde mam stat pri prvej plente, aby to stihala aj ona, viem ako rychlo mam ist aby som moc nemenila rychlost chodze z behu do pomalej atd a hlavne to, ze na SVV 1 je problemova vacsinou prva - pes ide 1-4, my sme mali problem druha, hned videla figuranta a chcela ist priamo na neho, takze vzdy na druhej plente musim zrucat jej meno, aby ma zaregistrovala a potom uz len milym hlaskom ze "revir" :heh: a funguje to :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod raky » Štv 30.10.2008 18:19

Nyssa,
určite to vyladím - dám vedieť...., na jar by sme chceli už BEHAť NA 6..... :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Nyssa » Štv 30.10.2008 18:24

Offtopic: dufam, ze to nechapes ako poucovanie, len som chcela popisat svoje patalie s mojou obludou :ach:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod raky » Štv 30.10.2008 18:35

Offtopic: ja rad pokecam s každým kto má akékoľvek skúsenosti a neberiem to ako poučovanie - ja viem kde mám rezervy a aj Catty a okrem doladenia sa budeme pripravovať na dalšie ,,aktivity,,...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Hegrid » Štv 30.10.2008 21:14

s tým žrádlom na papieri je celkom dobrý nápad. Musím to skúsiť. Ja mám psa aportéra, čiže som nemal problém s obiehaním ale na cvičáku mám aj psov ktorých aport velmi nezaujíma :ua: S takými psami sa mi nerobí velmi dobre, lebo ja som spokojnejší keď je pes rýchli aj keď je to naúkor presnosti. S pamlskom sa mi velmi nedarí urobiť rýchlosť. Ani neviem či to vlastne ide.
Hegrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 114
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Športová a služobná kynológia