Pes nechce jesť BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Griwe » Štv 21.02.2013 0:04

U nás jeden labrador šrotuje všetko bez rozdielu. Druhý však tiež vymýšľal pri kačacine, husacine, čo nie je až taký problém zmeniť mäso. Ostatné mäsko ide u nás bez problémov. S vnútornosťami mávame občas problém. Keď dám veľké kusy hovädzej pečenie a pod., nevedia to poriadne požuť a vypľúvajú to. Mám teraz v mrazničke celé hovädzie srdcia, tak uvidím ako budú chutiť. Osvedčilo sa mi pokrájať na menšie kusy a mixnúť s mäsom. S "mäsom" z konzervy mi pomiešané zbaštia všetko. Ak je možnosť namiesto konzervy dám mleté mäso. Teraz mi došlo mäso od baff-u tak som namiesto konzervy použil mletú tresku a oblizovali sa ešte pol hodinku :smile:

Zeleninku tiež vymýšľal na začiatku. Ja dám cez víkend do kuchynského robota ovocie a zeleninu 5-8 druhov, namixujem 3-4 kg a len vyberám z chladničky, keďže v týždni na to nie je moc čas. Na chuť tomuto mixu sme došli pomocou olivového oleja. Ak sa občas stane, že mnou vytvorená zmes aj tak nešmakuje rozmiešam v dávke trochu masti. Tá z toho spraví mňamku :lol:
Griwe
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Salvika » Sob 31.01.2015 14:43

Um tak u nas prave neobstala pecienka hovadzia... :oo: A to obaja ohrnuli nosom, som si oci vyocila.
Mila dama minule nezozrala kralika, proste jej to smrdelo, a tak mal Dude dvojitu veceru,zaujimavu veceru ako ho pustila do svojej misky :D
Ale dnesna pecienka ma zabila...stale to nedokazem pochopit. Bravcova ide na dracku aspon co sa pamlskov tyka. Teraz len porozmyslat co s touto... ak z nej spravim pamlsky a dam si tu namahu a oni to nebudu chciet,mna asi porazi :pac:
A beriem to vazne, pretoze ako vegetarianovi mi to pride neslusne nezjest :D
Salvika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Bydlisko: Šaľa

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Elis » Sob 31.01.2015 14:52

Salvika píše:Um tak u nas prave neobstala pecienka hovadzia...


co jsem zatim videla/cetla -vetsina psu tohle udela.
upec z toho pamlsky a zmizi to:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Salvika » Sob 31.01.2015 15:10

OK, ide sa piect a vetrat zaroven :D
Salvika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Bydlisko: Šaľa

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod goodie » Ned 01.02.2015 7:11

Salvika, mne fena tiež nežerie pečienku, a to žiadnu,jedno či kuraciu,bravčovú alebo hovädziu. Preto ju maskujem tak,že ju nakrajam na drobné kusky, vmiešam medzi zeleninu a polejem lososovým olejom.Je to holt odpadový orgán, preto krmím len 1x do týždňa.
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Buchťa » Ned 01.02.2015 9:02

Salvika, možná stačí ji nakrájet na kousky a v nečem "schovat". A nebo jen hodit na chvilinku do vřící vody = zatáhne se. Když kupuješ v obchodě hov. pečínku, tak si vybírej tu světlejší - je z mladého dobytka.
U nás doma nejde vepř. pečínka, vúbec. Ale to neřeším, milují hov. a kuřecí (tedy každý drobec má tu nějakou oblíbenější). Hovězí krájím do ostatního, kuřecí dávám celou. U nás je to vždy s kombinací s něčím jiným. Hovězí dávám častěji - proč jsem už psala v témě BARF.
A sušená hov. pečínka u nás patří mezi top pamlsky. Vepř. pamlsky ani doma nemám. Bonča má ráda vše, kromě ryby, Brunčo nad vším kroutí nos, ale top je u něj hov. pečínka a kuřecí křídla, ryby taky nemusí a Arpi miluje vše sušené, včetně ryb. Takže máme několik plechovic, jejichž obsah jim střídám.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Salvika » Ned 01.02.2015 10:26

Dik za rady :) No obvarit som skusala aj minule spominaneho kralika a nepomohlo, tak som ju radsej upiekla na pamlsky. Tolko som sa s nou natrapila aspon nevyjde na zmar. Petrzlen cesnak vajco spalda urobili svoje .
Pecienku teda na buduce vyksusame z obchodu. :smile:
Salvika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Bydlisko: Šaľa

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod adaadela » Štv 17.12.2015 14:22

Mne pes tiez nechce jest iba ciste maso a obcas jablko a orechy :pac: :nwm: radsej bude nejest aj dni......
adaadela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Zubajda » Ned 10.01.2016 19:46

Ahojte, chcela by som sa poradit. Barfujeme cca od 3 mesiacov, mame teraz 9 mesacnu minibullu. Vsetko bolo bez problemov, psica stale hladna, natesena utekala k miske, vsetko vylizala a tento tyzden zmena. Pridek miske, pozrie, ovonia, odide, vrati sa, ochutna, odide. Ked sa pusti do jedla, polovicu necha v miske. Kupili sme jej nove masko, prvykrat mala srncie orezy, uplny nezaujem, lososa zjedla horkotazko, zeleninu nechce, jogurt/cottage uz tiez nechce. Toto vsetko predtym bez problemov zjedla. Inak je uplne cula, hrava
Zubajda
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod hruska » Ned 10.01.2016 19:47

mozno sa zacne harat?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Zubajda » Ned 10.01.2016 20:21

Myslim, ze sa este neharala, akosi sme to aspon nepostrehli. Obcas rano zvracia stavu/penu, citala som, ze to moze byt od hladu. Tak som jej davsla 2x denne + napr. Olovrant ako mliecne, ale nechce
Zubajda
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod goodie » Pia 15.01.2016 14:41

a nezmenili ste dodavateľa mäsa, môže to byť aj v tom, inak mne pomohol pangamín -dávam sušené pivov. kvasnice v prášku a psy vždy vylížu misku.
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Beri Beri » Str 05.12.2018 15:20

náš surové maso nejak nebere ale ked ho primiešame ku krmivám _reklama_ tak to zje a to dávam len polovičku plechovky
Beri Beri
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod kellee » Štv 06.12.2018 9:48

barf a plechovka mi nejak nekdu do kopy
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Slausa » Štv 06.12.2018 10:40

Možno Falco plechovica. Aj keď barf to úplne nie je, sú to zavárané celé zvery
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava