[K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod Vikiki22 » Pia 31.10.2014 9:48

John Bradshaw shrnul ve své knize nejmodernější poznatky o původu psů, o tom, jak vnímají svět kolem sebe, jak o něm přemýšlejí a co cítí. Vyvrací řadu domněnek souvisejících s dominancí v psí smečce a předkládá čtenářům přesvědčivé a vědecky podložené úvahy a teorie s cílem hájit právo psů na lepší život. Psi jsou věrnými společníky lidí již desítky tisíc let. V mnoha případech se stali skutečnými členy našich rodin a mnoho z nás si nedovede život bez psa představit. Přesto se psi v současnosti nacházejí na pokraji obrovské krize. Před sto lety byla naprostá většina psů užívána k práci, a proto byli šlechtěni k tomu, aby byli zdraví a odolní a aby byli lidem dobrými společníky. Během posledních desetiletí však došlo k tomu, že mnohé z těchto dříve žádoucích vlastností ztratily na významu a psi jsou šlechtěni hlavně proto, aby splňovali naše požadavky ohledně vzhledu, spíš než aby byli zdraví a společenští. Vyjma toho až příliš často zacházíme se psy jako s vlky nebo jako s chlupatými lidmi, třebaže nejsou ani jedno z toho. Zkrátka, je toho spousta, co bychom měli na svém přístupu k psům změnit, a to co nejdřív.


Detaily o knihe
Počet strán: 300
Väzba: Pevná s přebalem lesklá
Rozmer: 172x243x24 mm
Hmotnosť: 734 g
Jazyk: český
EAN: 9788074282355
Rok vydania: 2014

Obrázok

Máte ju niekto? Ak áno, oplatí sa ju kúpiť? Silno rozmýšľam, že si spravím predčasné Vianoce. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod Bad » Sob 01.11.2014 12:12

Vikiki22 píše:Máte ju niekto? Ak áno, oplatí sa ju kúpiť?

taky prosím.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod balto33 » Pia 09.01.2015 13:27

Čaute. Ježiško mi tuto knihu doniesol na Vianoce :lol:
Už som ju aj prečital. Podľa mňa je to super kniha. Najskôr som si myslel, že bude priliš "odborná", ťažko čitateľná. No napriek tomu, že ju napísal "profík", je písaná zrozumiteľným jazykom a ľahko a dobre sa číta. Takmer všetky jeho názory sú podložené výskumom a pokusmi, nie je to len o dohadoch (až na kapitolu, kde sa špekuluje nad pôvodom psa, ale to je pochopiteľné).
Odporúčam prečítať :no: :jop:
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod Vikiki22 » Pia 09.01.2015 15:47

A o čom všetkom tam píše? Či to nie je podobné knihe od Csányiho...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod balto33 » Pia 09.01.2015 19:44

Ak myslíš Vilmos Csányi "Keby psy vedeli rozpravať", tú som tiež kedysi davnejšie čítal. Už si ju nejako detailne nepamätam, no nezdá sa mi, že by jej táto kniha (od J.Bradshawa) bola podobná.
Dufam, že to nie je zakázané na tomto fóre, ale môžem ti napisať jednotlive kapitoly:
1.kapitola - Odkud pocházejí psi - tu sa autor zamyšľa nad pôvodom psa. Píše v tom zmysle, že je to dodnes nejasné, uvádza tam dohady, ale aj veľa faktov o divokých a zdivočelých psoch, vlkoch a tak...
2.kapitola - Jak se z vlkov stali psy - veľmi veľa zaujímavých faktov o vlkoch. Odvoláva sa aj na Davida Mecha, uvádza tam najnovšie fakty z výskumu vlkov, tvrdí, že staršia literatúra nie je moc presná.
3.kapitola - Proč byli psi - bohužel - proměněni zpátky ve vlky - o tom, že ľudia veľakrát v psovi vidia vlka a tak sa k nemu správajú, zamýšľa sa aj nad "dominanciou" psov.
4.kapitola - Cukr a bič? Věda o výcviku psov - rozoberá výcvik psov pozitívny vs negatívny
5.kapitola - Jak se ze šteňat stanú domáci mazlíčci
6.kapitola - Miluje vás váš pes?
7.kapitola - Psí inteligence
8.kapitola - (Ne)sofistikované emoce - o žiarlivosti, previnilosti, žiali a pod.
9.kapitola - Svět pachov
10.kapitola - Problémy s čistokrevnými plemeny
11.kapitola - Psi a budoucnost

A k tomu veľa odkazov na rôzne odborné knihy, práce a pod.
PS: Dúfam, že ma teraz z fóra nevylúčia...
:lol:
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod Vikiki22 » Pia 09.01.2015 20:39

Ďakujem veľmi pekne! :yes: Znie to síce zaujímavo, ale neviem, neviem... Rozmýšľať ešte v túto dobu, či je pes naozaj z vlka a pritom to je už niekoľko rokov geneticky dokázané. že pes z vlka proste je... :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod Buchťa » Sob 10.01.2015 16:48

Vikiki, dosud to není na 100% dokázáno, že předek psa (všech psú na celé zeměkouli) je pouze vlk.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod hriva » Pon 12.01.2015 22:45

Ja ju mám. Ešte som sa k nej nedostala :ua:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod Bad » Uto 13.01.2015 8:53

hriva píše:Ja ju mám. Ešte som sa k nej nedostala

:au: čti čti a referuj! Jestli jsi četla Šustu, tak porovnej.... :ahoj:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod hriva » Uto 13.01.2015 10:34

Mám aj Šustu ale ešte ho má Buchťa. :lol: takže zatial prečítam toto a potom aj Šustu.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod Bad » Str 14.01.2015 7:27

a pak puč Buchtě tohle a obě napište srovnávací referáty :lol: , ať člověk ví, jestli stojí za to investovat.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod akuk » Str 14.01.2015 7:54

mnooo Bad na toto by som bola aj ja zvedava (to porovnanie oboch :no: )
vecny pohlad hrivus a jemny od buchti :lol: :angel:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod hriva » Str 14.01.2015 9:34

Ano Bad :joint: teraz čítam toto http://www.plotknihy.cz/titul.php?titul=513
ale zatiaľ sa mi to zdá jak vyhodené peniaze
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod Buchťa » Str 14.01.2015 12:15

akuk píše:mnooo Bad na toto by som bola aj ja zvedava (to porovnanie oboch :no: )
vecny pohlad hrivus a jemny od buchti :lol: :angel:


akuk, jak jemně napsáno :heh: . Spíše bych to definovala - Hrivuščin věcný komentář versus Buchtina rozsáhlá slohová práce :pac: , někdy nic neříkající :ach: .

Takže Šustu začla číst, ale nedočetla (Bad né zas po hlavičce :nie: ). Je na mě moc těžky psaný, určité statě (asi problém mého IQ :hi: ). Příběhy přečteny všechny, Ty mi daly hodně. Asi spíše potřebuji praktické příklady. Na šustu je potřeba klid a soustředění. Né ho číst večer utahaná v posteli a po pár stranách odpadnout. Určitě je přínosem, jen je tam dost zakomponována práce s klikrem, který nepoužívám. Dle mého skromného názoru je potřeba se k němu stále vracet a studovat pomalu, soustředěně a hodně přemýšlet nad čteným + si vše představovat v reálu se svými drobci. Za mě :jop: .

Offtopic: Hrivuška, omlouvám se, že mám Tvé knížky tak dlouho u sebe a že kvúli mě jsi se ještě nepustila do Šusty. Jakmile zavelíš, že ho chceš číst, máš ho u sebe. A nebo Ti ho dovezu rovnou. Není to ode mě fér, že kvúli mně si ho nemúžeš přečíst :ua: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: [K] John Bradshaw: Cesta do psí mysli

Poslaťod hriva » Str 14.01.2015 12:31

Offtopic: nestresuj sak ja mam čo čítať vklude dojdi keď si to docitas všetko :no:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Ďalší

Späť na Filmy a Literatúra