Poškodený, zranený pazúr

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Barbor » Uto 28.10.2014 12:23

Urcite! Sledujem to stale. Len asi ako kazdy, chcem sa vyhnut tej pripadnej anesteze...
Ani to nekrvaca len to ze to je take citlive. Dakujem moc za rady :poklona:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Whip it » Uto 28.10.2014 13:26

Chapem, sama som takto so psom cakala a dufala a nastastie sa to spravilo same. :smile:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Barbor » Ned 09.11.2014 17:41

:nono: :nono: :nono:

Obrázok
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Buchťa » Ned 09.11.2014 20:46

Barbor, když měl Faldo stržený nehet, tak jsem mu to pokaždé zavázala, než jsem šla ven. Na obvaz jsem dala samodržící elasťák, na to ponožku (elastickou) a tu přelepila leukoplastí. A doma pak vše sundala, aby to mohlo dýchat.
Dost rychle se mu to zahojilo :yes: - venku se mu do toho nedastala žádná špína, nic.

Offtopic: Jak jsem teď něco hledala, tak jsem ty ponožky našla. Koupila jsem Faldíkovi 2 páry, pěkně svítivě zelené.
Z jednoho páru zústal jen jeden kus (druhý zničen - "ochozen" :heh: ). Tak jsem si vzpomenula :plac: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Barbor » Ned 09.11.2014 20:53

Buchti ja sa obavam ze ono to bude aj rast zlomene, ze to uz ma cele poškodene. Vyse 2t to je v podstate bez zmeny okrem toho ze jej odstranili tu jednu zlomenu cast.
Topanka jej nedrzi. Skusim jej to zavazovat ale aj tak, neviem. Bolo by dobre to mozno dat cele von. Len nechcem, dlho uz cakame. A furt nic, nemoze behat, len doma sa šetrit. Na druhej strane by som rada pockala, len dokedy :plac: :plac:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Buchťa » Ned 09.11.2014 21:21

Tak to je mi líto :ua: . Botičku jsem nepoužívala, toto lépe drželo.
Zkus počkat, co Ti na to napíše Whip.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Whip it » Ned 09.11.2014 21:58

Ach tak to ma mrzi Barbor. Problem s pazurmi je, ze rastu v priemere 1-1,5 mm za tyzden. Cize komoletna obnova trva mesiace. Ak nekriva a neboli ju to, tak by som to tak nechala, ak sa ti zda ze je jej to viac na skodu, tak sa to da strhnut ale zas - rast to bude dlho a do toho ide smoklive a chladne pocasie, tak ti vobec nezavidim. Ale ako ti uz Buchta odpisala, je dobre to na prechadzku obviazat samodrziacim obvazom a predtym vypodlozit vankusiky medzi prstami aj "dlanou" kuskom vaty. Neviem co ti odporucili na veterine...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Barbor » Ned 09.11.2014 22:10

Dakujem whip za radu :poklona:
Na veterine jej vlastne odcvakli ten kus co bol zlomeny a trčal-cize jej tam zavadzal. Vtedy krvacalo poriadne, obviazali jej to takym lepiacim obvazom, medzi tie prsty jej dali tu vatu-videla som takze viem ako sa to robi :yes: mozem praktizovat doma.
Tak sme to nechali celu noc, na druhy den dat dole. Po prechadzke ocistit, najlepsie nosit ponozku alebo papuču na von. Inak doma nech sa to vetra. Boli sme aj na kontrole a ze to vyzera fajn, len to treba sledovat.
Prave ten rast je na tom najhorsi, ze to bude trvat...krivat nekriva, ani vonku ked chodi po trave, obcas ked teraz su popadane listy tak poskoci na tu nohu. Je to ovela lepsie ako bolo ale aj tak :ua:
Inak ešte mi napada, ten pazur je na začiatku (tam odkial vyrasta) čiernej faby. Neznamena to ze je nejaky odumrety alebo take nieco? Ja sa strasne bojim ze to ma take vylomene ze jej to bude aj take rast.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Whip it » Pon 10.11.2014 10:09

Nemala by som ti uz co ine povedat, ako ti bolo povedane, mozno este nejaku prirodnu medicinku - propolisovu masticku tak raz denne, zas aby to nemalo tendenciu mokvat, inak treba ozaj len vydrzat :ach: . Ale je fajn, ze nekriva :yes: .
To, ze je zaciatok ciernej farby nemusi byt nic zle, tym urazom sa zrejme porusila vyziva a preto to tak vyzera. Podstatne je, aby nebolo poskodene lozko a to neuvidis, je hlboko. Takze podla mna nechtik novy narastie, akurat to bude dlho trvat a mozno bude trosku inak pigmentovany nez ostatne.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Buchťa » Pon 10.11.2014 10:30

Barbor, pokuď ji to takto vysteleš, jak Ti radí Whip, nebude si to nijak venku poškozovat a dráždit. Dělala jsem to taky tak (zapomněla jsem to napsat :pac: ). Jen v blízkosti toho pazouru jsem vatu omotala gázou, aby se ani chloupek nedostal k tomu drápu. Pak to celé znovu zavázala samodržícím, na to ponožku, kterou jsem zajistila leukoplastí.
Prostě (asi kách přirovnání), něco jako ortopedická vložka :ach: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Barbor » Pon 10.11.2014 10:32

Whip dakujem :yes:
Ta farba je v poriadku, ja len ze ci to neznamena ze to je poškodene alebo take nieco :jop:
Pojdem do lekarne sa opytat na tu mastičku :smile:
Buchtinka videla som ako jej to robili :heh: to je dobry napad, len teda sa mi nechce pred každou vychadzkou jej to takto obvazovat :ach: :pac: ale budem budem, musim...
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Whip it » Pon 10.11.2014 15:35

Buchťa píše: Jen v blízkosti toho pazouru jsem vatu omotala gázou, aby se ani chloupek nedostal k tomu drápu. Pak to celé znovu zavázala samodržícím, na to ponožku, kterou jsem zajistila leukoplastí.

Buchti, dokonalost :jop: .

Barbor, nemas zac :smile: . A fakt ti to bandazovanie nezavidim, ale zial je to treba...Ja som mala jedine stastie u mojho psa, ze si zlomila ten prvy "palcovy" drapik a nemal kontakt so zemou.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Barbor » Sob 06.12.2014 20:42

Inak...mame pokrok. Ta dren-zive co trči bokom asi odumrelo. Je to blede až biele-predtym to bolo ružove. Nekrvaca. Nekryva. Nema s tym nejaky problem. Co teraz? Nechat tak? Ci to samo odpadne ked to odumrelo alebo? :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Whip it » Sob 06.12.2014 22:55

To su dobre spravy. Nechaj tak, ono sa to samopostupne obnovi :smile: . Bala by som sa, ze sa to opat rozkrvaca, kebyze sa do toho zbytocne spara a bola by si opat na zaciatku.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Barbor » Ned 07.12.2014 9:39

Dakujem whip! Som zvedava. Pazur rastie ale kvazi bez tej drene. Alebo tak bokom. To odumrete trci vedla, a ani sa to nehybe-ze by to s tym pazurom rastlo von :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy