Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

cvičák Dúbravka

Poslaťod ifco987 » Str 19.11.2014 17:40

Dobrý deň, hľadám vhodný cvičák pre môjho havina v Dúbravke a potreboval by som poradiť. Dnes som bol na “pohovore“ v Športovom klube policajnej kynológie a trochu ma zaskočilo že mi bolo povedane že nemám vyhovujúce voditko ani obojok a mam si u nich zakúpiť veci na výcvik dokopy za 70e. Ponúkane veci boli určite kvalitne ale minimálne polovicu po skončený výcviku nebudem používať a tak mi to prišlo zbytočne. Neviem ako to chodí na iných výcvikoch tak sa obraciam na vás. Ďakujem.
ifco987
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod Margita » Str 19.11.2014 22:29

v devinskej je jednej super cvicak,vola sa ze Klub sportovej kynologie1 a trenuje tam jedna velmi prijemna sympaticka kocka Vierka :hi: a inak zhodou nahod je aj na dogfore pod nickom Wer,takze sup sup jej napisat sukromnu spravu :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod wer » Štv 20.11.2014 10:34

:haha: margit :jop: diky

ja som teraz otvarala novy kurz pre zaciatocnikov, ak chces blizsie info, ifco, napis ss. :no:

Offtopic: a co sa tyka tych veci - tak hej, aj ja som uz viackrat povedala ludom, ze maju nevyhovujuci obojok a voditko. :nwm: ale su na to dovody a ked chces radit vo vycviku, aj toto k tomu predsa patri, lebo to s tym suvisi. a je to len odporucanie. a nerobim dilera. :lol:
aj ked zrovna teraz som pobrala od kamarata nejake kynologicke veci, ktore odo mna ludia pytaju, lebo naozaj v obchodoch najdes vacsinou skor ozdobne, ako funkcne veci... a dokonca su aj lacnejsie, ako tie v obchodoch.. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod elfinka » Štv 20.11.2014 15:43

wer píše:a co sa tyka tych veci - tak hej, aj ja som uz viackrat povedala ludom, ze maju nevyhovujuci obojok a voditko. :nwm: ale su na to dovody a ked chces radit vo vycviku, aj toto k tomu predsa patri, lebo to s tym suvisi. a je to len odporucanie.


Tak pre zväčšenie môjho rozhľadu - čo je odporúčaná výbava u teba na poslušnosť?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod Margita » Štv 20.11.2014 15:45

co k nam chodia ludia,ze zacali chodit na cvicak,a im povedali ze si maju zadovazit,tak vsetci ze- stahovacia retiazka,kratsie voditko a lopticka na snurke :lol: v zaciatkoch by mi moj pes oprdel celu lopticku na snurke,vlastne v kritickych situaciach aj teraz :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod elfinka » Štv 20.11.2014 15:50

Ja som práve protiretiazkova, stále mi vravia že ju mám použiť, tak som to raz skúsila - a v ten deň večer mi začal vraždiť okoloidúce psy. Možno náhoda, ale...
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod wer » Štv 20.11.2014 16:30

co sa tyka obojkov, ja odporucam jedine - nestahovak. ci je to retiazka zapnuta na nestahovanie, alebo normalny hladky obojok - kozeny, nylonovy, to je jedno. tie polostahovaky nie su moc vhodne taktiez (jedine zapnute na nestahovanie). na stahovaku sa neda pracovat so psom. :nwm: korekcie prichadzaju oneskorene. i ked, niekedy ma svoje opodstatnenie, ale funkcia je uuplne ina, ako sa zauzivalo na vacsine cvicakov.
co sa tyka voditiek - kratke nemam rada tie prepinacie (s dvoma skobami), ale ked sa niekomu s tym dobre cvici, budiz - ale neodporucam. hlavne, ked niekedy vypustame psov s voditkom, tak sa to pletie psom pod nohy (rovnako aj kratke voditka - pod 1 m s uskom) + sa s nimi zle pracuje, je toho vela v ruke a psovod sa motaaa a nestiha reagovat, kedy ma. za mna ideal hladke relativne tenke vycvikove voditko, dobre padnuce do ruky, kludne aj bez uska na konci, dlzka cca 1,5 metra.
dlhe voditko - skor odporucam si vyrobit vlastne - podmienka jedina, aby to bolo prijemne do ruk, nech to nespali ruky. coz tie chovakove naozaj nesplnaju... pre malych psov rozhodne co najtensie, s malou skobou, pre vacsich tak akurat - ale nesluzia na vencenie, len na korekciu, takze tiez nie hrube... plus odporucam porobit uzliky kazdy meter, lepsie sa s tym pracuje. dlzka optimum 10 metrov, ale to je tiez na kazdom. niekomu sa zle robi aj s tymi 10-timi, je lepsie zacat s kratsim.
hracka - co ma pes rad, idealne viac druhov nosit naraz. na snurku odporucam pripevnit tiez, so snurkou sa lepsie s hrackou pracuje, aj to psov viac bavi. casto sa stava, ze majitel vravi, ze pes sa nehra a ejhla. staci pripevnit voditko o hracku a psa to zacina bavit. :no:

ja to beriem aj tak, ze ja som tam proste od toho, aby som tym ludom poradila aj s tymto. kolkokrat ludia kupia blbost a potom nadavaju - radsej nech sa poradia dopredu a kupia nieco, co bude ovela lepsie splnat ucel a bude sa im lahsie pracovat. :no: takze praveze im usetrim peniaze :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod Barbor » Štv 20.11.2014 17:34

Hlavne ze som teraz kupila kratke gulate voditko cca 1m s uškom :pac: :prd:
Prepinačku si mi zatrhla :prd: a to fakt ked clovek ide na cvicak-ze niekolko hračiek. To uz si kazdy jeden psovod by mal kupit aj vycvikovu vestu nech tam všetky tie tvoje požiadavky narve. Drahy špas toto...
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod wer » Štv 20.11.2014 17:40

OT: co som ti minule povedala? vsetko kynologicke mas konzultovat so mnou :pac:
ale ano, je to drahy konicek - konieckoncov ako kazdy iny :heh: a to neratam seminare, preteky na druhom konci republiky, vycvikove tabory, u mna aj platenych figurantov, tour de cela BA na hladanie a striedanie terenov na stopy :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod Connie » Pon 01.12.2014 20:51

Ahojte, viete mi niekto poradiť nejaký cvičák v rámci BA alebo TT kraju? Nehľadám cvičák s obranami, ale skôr niečo v štýle skúškovej poslušnosti. Navyše potrebujem niekoho, kto by vedel pracovať s plachým psom, alebo mi aspoň nejako poradiť :smile:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod merri » Pon 01.12.2014 21:37

Odpoved jasna, hned nad tvojim prispevkom. :heh: Urcite odporucam wer, v pripade priposrateho psa tym duplom. :yes:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod lenka_1705 » Uto 02.12.2014 16:35

connie, ved aj my tam chodime :yes: teda teraz mozno viac nechodime ako chodime :hi: :lol:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod raky » Uto 02.12.2014 22:12

wer - ale príspevok o vodítkách teda - že to vládzeš... :yes:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod wer » Uto 02.12.2014 22:30

raky, co mas na mysli?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod Ulfheiðr » Str 03.12.2014 18:28

co sa tyka obojkov, ja odporucam jedine - nestahovak. ci je to retiazka zapnuta na nestahovanie, alebo normalny hladky obojok - kozeny, nylonovy, to je jedno. tie polostahovaky nie su moc vhodne taktiez (jedine zapnute na nestahovanie). na stahovaku sa neda pracovat so psom. :nwm: korekcie prichadzaju oneskorene. i ked, niekedy ma svoje opodstatnenie, ale funkcia je uuplne ina, ako sa zauzivalo na vacsine cvicakov.


:poklona: :poklona: :poklona: jooj toto by si mali ludia zapísať za uši. Fakt čo počúvam ludí chodiacich na cvičák (zväčša ludia čo vedia úplný prd a potrebujú pomôcť), tak je to o sťahováku a donemoty šklbať - za všetko a proti všetkému. :plac:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Západné Slovensko