Dvojité krytie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Dvojité krytie

Poslaťod remusdog » Sob 22.11.2014 17:24

Máte niekto skúsenosť s dvojitým krytím v Európe? To znamená, že na jedno háranie sa sučka nakryje s dvoma psami, čiže môžeme mať šteniatka akoby z dvoch vrhov v jednom a po narodení sa robia DNA testy šteniatkam kto je otec. Samozrejme všetci matka aj otcovia musia mať DNA testy pred krytím. V anglicku a USA sú už tieto krytia bežné, máte niekto skúsenosť aj s krajinou v EU pod záštitou FCI ???
remusdog
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Dvojité krytie

Poslaťod Vikiki22 » Sob 22.11.2014 17:26

Zaujímavé. O tomto som ešte nepočula. U nás sa toto ale určite nerobí, Kto by zaplatil za testy DNA? :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Dvojité krytie

Poslaťod remusdog » Sob 22.11.2014 17:29

Testy DNA nie su drahé. Pre dospelého psa cca 25-30 eur. Pre šteniatka cca 15-20 eur
remusdog
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Dvojité krytie

Poslaťod katkariinka » Sob 22.11.2014 18:00

Kedysi som citala, ze v fci je to zakazane. V usa je to minimalne v ukc mozne, neviem ci aj v akc.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dvojité krytie

Poslaťod aNeMiC » Ned 23.11.2014 21:09

Ja som tiež to kdesi čítala, no už neviem kde, že je to vo FCI zakázane, no človek už nevie, či sa mu to s niečim neprelína :nwm:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Dvojité krytie

Poslaťod bubka » Pon 24.11.2014 8:06

U nasho plemena v Amerike (krajine povodu) sa to obcas robieva, ze nakryju 2 psami.
V medzinarodnom chovatelskeom poriadku FCI sa nic o tejto praktike nepise, takze to asi vyslovene FCI nezakazuje. V nasom slovenskom chovatelskom poriadku to vsak uz spomenute je a teda SKJ krytie 2 psami zakazuje.
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Dvojité krytie

Poslaťod mairi » Pon 24.11.2014 8:24

mam pocit ze na severe (norsko, svedsko?? neviem presne) to robia aj chovatelia FCI, stretla som sa s tym pri KK :yes:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Dvojité krytie

Poslaťod hriva » Pon 24.11.2014 8:27

Ja som o tom čítala v časopise niekde je to celkom bežné s tým že sa robia potom DNA testy.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Dvojité krytie

Poslaťod pigie » Pon 24.11.2014 8:41

Bola by len dalsia sanca na viac podvodov u nas :ua: Ale inak nevidim v tom problem, prave naopak. Urychluju sa tym chovatelske vysledky.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dvojité krytie

Poslaťod wer » Pon 24.11.2014 9:48

pigie píše:Ale inak nevidim v tom problem, prave naopak. Urychluju sa tym chovatelske vysledky.


jj, presne to mi ako prve napadlo. dva vrhy v jednom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dvojité krytie

Poslaťod Bad » Pon 24.11.2014 10:36

pigie píše:Bola by len dalsia sanca na viac podvodov u nas

předpokladem jsou DNA testy, takže možnost kontroly.... :nwm:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Dvojité krytie

Poslaťod pigie » Pon 24.11.2014 10:39

Cha, ved to je aj teraz a vyuziva sa to? Minimalne...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dvojité krytie

Poslaťod MisheliQ » Pon 24.11.2014 11:22

ale však tie DNA testy nie sú pri takom krytí povinné? čo zapíšu šteňatám do papiera ku kolonke otec?? dvoch otcov?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Dvojité krytie

Poslaťod katkariinka » Pon 24.11.2014 11:33

Urcite su vtedy testy povinne. Takze menej priestoru na podvod nez pri obycajnom kryti :)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dvojité krytie

Poslaťod Bad » Pon 24.11.2014 11:41

MisheliQ píše:ale však tie DNA testy nie sú pri takom krytí povinné? čo zapíšu šteňatám do papiera ku kolonke otec?? dvoch otcov?

dle DNA každému štěněti jeho skutečného otce
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Ďalší

Späť na Chovateľstvo