Doplnky na kĺby

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod lenka_1705 » Uto 11.11.2014 13:18

my sme davali nejak cez 2 g msm (na 37 kg), vysledok uplne ziadny.. teraz dostava len to co je v alavise 5, ale zas nasadime, tiez ludsky :yes:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Vikiki22 » Uto 11.11.2014 18:39

Eliške som dávala nedávno Alavis Single. Dávala som jej ho asi 3 mesiace, podľa dávkovania na dóze. Kým to brala, tak jej to pomáhalo, po vysadení to potom lepšie ako predtým, ale veľa záležalo aj na zaťažení a počasia. Podotýkam, že Eliška nemá problém s kĺbmi - doteraz nikto nevie, prečo kríva na jednu nohu. :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod lenka_1705 » Str 12.11.2014 0:28

som zabudla dopisat ze k tomu davame este aj alavis celadrin :yes:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod pigie » Str 12.11.2014 7:41

Lenka a neskusala si pridavat? Ja som na tych 5g dosla totiz tak, ze som zvysovala davku. Lebo udrziavacia bola niekde uplne inde 2g, kedze som sa sprvu samozrejme drzala navodu, ibaze pes nemal nejake brutalne zle prejavy... Takze ked zacali, som po grame zvysovala az som dosla k tym 5, kde som mala pocit, ze to aspon obcas funguje. On to zere uz roky, mozno telo je uz otupene voci tomu, resp. davkovanie je fakt orientacne... A ja sa nebojim experimentovat. Niet moc co stratit :ua: (a aj to kombinujem este s artrostopom, ci inovo, ci inou ludskou klbovou vyzivou, cize realne latok proti zapalu a bolesti dostava este viac, ale to su drobne oproti tym 5g)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Ulfheiðr » Str 12.11.2014 10:19

Viki a na ktorú nohu ti zvykne pajdať, na prednú, alebo na zadnú? Pajdanie na predné nohy, akože bez príčiny veĺmi pravdepodobne môže súvisieť s krčnou chrbticou, odkiaľ bolesť zvykne vystreľovať do predných končatín.

No, jeme ten alavis tretí deň a druhý deň pozorujem namiesto ťažkého vstávania z pelechu bezproblémový pohyb, vyloženú radosť z pohybu na prechádzke namiesto vlečenia sa a tak ďalej. V piatok ten pes ledva chodil, doslova.
Môže to závisieť od veľa vecí samozrejme, ale určite budem hlásiť postupom času. :smile:
p.s. nemáme problém s kĺbami (dúfam), ale s chrbticou, od uší po chvost.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod lenka_1705 » Str 12.11.2014 16:39

tak to nie, lebo co som to tak sledovala kolko sa dava, sa mi to aj zdalo celkom dost na tu vahu, ale skusime teda viac. teraz to ma vysadene aj s par dalsimi vecami.. :smile:
co sa tyka vstavania u nas, ja som nezbadala rozdiel, postavi sa ale je vidiet ze tam je problem, kolko razy mu aj nohy utecu doboku. obcas ze rano vstava lepsie, hovori priatel, a raz zas ze vraj sa nemohol na nohy vobec postavit chvilu, takze asi ako kedy
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod merri » Str 12.11.2014 16:59

Sunny píše:Viki ja teraz do krpatej pchám Irish cal (a nejaké chondrá), síce je to tiež prášok, ale žerie ho absolútne bez problémov. Tiež sa jej začali vytáčať predné packy, plus mäkké zápästia, upravilo sa to doslova za pár dní.

Na makke zapastia tiez vapnik? Ci na to si davala tie chondra? Ja pridavam hydrolyzovany kolagen a zvysila som pomer kosti, trooosku sa to zlepsilo, ale teda ako pises ty, ze sa to upravilo za par dni, tak to u nej nie.
Krmim teraz tak, ze rano barf, cez den granule, vecer barf. S preslapnutymi packami uz prisla, budu to uz 2tyzdne co je tu a stale mi pridu tie zapastia nie idealne. Pozerala ju aj vetka, podla ktorej je vsetko ok, ale to som zas vystihla mladu neschopnu a krpata sa vselijak vykrucala, nebolo to poriadne vidno. :ach:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Vikiki22 » Str 12.11.2014 17:26

Ulf, Eliška pajdala na zadnú ľavú. Tiež jej absolútne nič nediagnostikovali. :nwm:
merri, na mäkké zápästia hlavne správny pomer Ca a P, plus kolagén na spevnenie spojov v kĺbe.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Sunny » Str 12.11.2014 17:38

Vetka povedala chondrá a kvalitná strava, ja som pridala aj ten IrishCal. Ak by sa to nelepšilo, tak by som dala krv na rozbor, čoho je veľa/málo, ale zatiaľ sa mi zdá, že netreba. U nej to ale bolo asi trochu iné - ten stav nastal asi preto že bola krátku dobu na infuzkách a všelijakých kašičkách, takže po nasadení normálnej stravy + tých doplnkov sa to dalo pomerne rýchlo dokopy.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod ivana1 » Str 12.11.2014 18:52

ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod lenka_1705 » Str 12.11.2014 20:23

Vikiki22, inak ja mam tiez taky problem na druhom psovi (prava zadna) a tiez sa nevie ze preco to robi :prd:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Vikiki22 » Str 12.11.2014 20:42

Asi sa ich omrzelo chodiť po štyroch. :haha:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Leila Tobrok » Str 12.11.2014 20:59

ahojte, krpec hovík má teraz 7 mesiacov, 30kg... dostáva alavis
http://www.equistyle.sk/katalog/action/ ... ziva.xhtml
odkedy ho máme je na ňom stále. teraz mi končí balenie a rozmýšľam, či je nie dobré prejsť na niečo iné, alebo zostať pri alavise? :nwm: u čsv som chondrá nedávala, ale je pravda, že samec čsv mi váži v 8 rokoch 36kg a suka 3 ročná 26kg :D
takže toto je pre mňa iná váhová kategória a dala som na rady a pridávam teda chondrá. rada by som mu do toho cca roka dávala denne niečo. i keď je na surovom.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod lenka_1705 » Str 12.11.2014 21:20

no je to na tebe, pripravkov je viacero.. ja som davala stenatu presne ten obyc alavis, len teda stal 12 :lol:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Leila Tobrok » Str 12.11.2014 21:33

ja co kupujem stoji 18, toto som nasla narýchlo na webe.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy