Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod raky » Pia 10.10.2014 8:45

Bad píše:Offtopic:
raky píše:Ale ak pomer bez PP je vačší ako PP tak čo asi viac vidí veřejnost???

by mě zajímalo - máš přehled u HW jak to je?

mám len na slovesnku a len odhad - čo som narátal po rokoch s inzerátov na bazoši... :ua:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Bad » Pia 10.10.2014 8:46

Offtopic: jsem se teď dívala na inzerci na ifaune a tam je 13xPP a 3xbPP
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod raky » Pia 10.10.2014 8:48

to je len obdobím... ja som rátal celý rok myslím 2012... jedna ku trom...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Elis » Pia 10.10.2014 8:52

raky píše: Ale ak pomer bez PP je vačší ako PP tak čo asi viac vidí veřejnost???


verejnost vidi bud nejake bezpapiraky mozna podobne - nekdy i vubec nepodobne:-) nejakemu plemeni a pak vidi psy s pp.
ale plemeno preci reprezentuji prave a jen PP jedinci :yes:

jaky pomer pak porovnavame, co s cim?
Pojmenuj mi, prosim, konktetne ten problem, co verejnost vidi a porovnava??
Jak to porovnavani laicke verejnosti ublizuje plemeni?

To protoze se rodi PP stenata a nemaji odbyt? protoze si lidi misto nich kupuji bezpapiraky?
sorry, ale pisu to na rovinu.
proste ja si myslim, ze tohle je to, co chovatele PP psu nejvice a hlavne "trapi" na chovu bezPP.

logika mi rika, ze kdyz si nekdo koupi HW bez PP a je zklamany z jeho povahy, vzhledu ap. tak u druheho psa ma dve moznosti. bud si koupi jineho psa -podobneho jinemu plemeni -zase bez PP. nebo se rozhledne po svete HW a peclive si vybere papiraka! a na tomhle ja nevidim nic, co by poskozovalo plemeno??

ale kdyz si koupim spatneho PP psa - budu nas.ana obecne na plemeno a budu ho hanit a hledat jinde...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod raky » Pia 10.10.2014 9:00

Elis píše:logika mi rika, ze kdyz si nekdo koupi HW bez PP a je zklamany z jeho povahy, vzhledu ap. tak u druheho psa ma dve moznosti. bud si koupi jineho psa -podobneho jinemu plemeni -zase bez PP. nebo se rozhledne po svete HW a peclive si vybere papiraka! a na tomhle ja nevidim nic, co by poskozovalo plemeno??

ale kdyz si koupim spatneho PP psa - budu nas.ana obecne na plemeno a budu ho hanit a hledat jinde...


no trafila si - veľa ľudí sa vyjadřovalo práve k HW - je taký a taký na základe skúseností s dajakým bez PP psom od susedov a ktovie po čom... a spravili si názor na plemeno... to je smutné... ostatné tvoje dedukcie nekomentujem...
A ak sa vrátim k prínosom organizácií - jako mne jako chavateľovi pomáhajú okrem toho, že například zaplatím 30€ za vývoz??? :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Nyssa » Pia 10.10.2014 9:08

raky a prečo nekomentuješ? ja si práve myslím, že Elis "pomenováva veci pravým menom" a pokladá veľmi trefné otázky.

chápem, že veľa ľuďom týmto šliapa na otlak, ale nemyslím si, že ty zrovna medzi nich patríš :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod raky » Pia 10.10.2014 9:15

Nyssa - lebo mňa sa to naozaj netýka a ani nemám na to čas a taktiež si myslím, že je to zbytočné... Pre mňa je ten bez PP chov o tom, že kazia to videnie plemena v ľudoch jako takých - nakoľko vačšinou to je na chorých alebo vadných psoch s povahovými vlastnosťami čo nemajú nič společné ani so psom a nie to plemenom... :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod pigie » Pia 10.10.2014 9:17

Aj ja myslim, ze to hani predstavu o plemene ako takom pred verejnostou. T.j. clovek, co ma zaujem, ale nie hlboky si radsej vezme ine plemeno ako napr. kokra, lebo videl 4 kokrov, co boli nervni, ale vobec netusi, ze vsetci boli bezPP. Takze ide do ineho plemena, s ktorym sa do styku v takychto situaciach nedostal :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod elfinka » Pia 10.10.2014 9:18

raky píše:no trafila si - veľa ľudí sa vyjadřovalo práve k HW - je taký a taký na základe skúseností s dajakým bez PP psom od susedov a ktovie po čom... a spravili si názor na plemeno... to je smutné...

Teraz budem zniet zle, ale... tych debat na temu aki su hw "zli nevypocitatelni hajzlici" som mala v poslednej dobe moc na to, aby sa to dalo hodit len tak na neznalost verejnosti.

Napr. kolega, ktory sa takto vyjadroval, tiez som si vravela ze aah, tak to asi maju nejakych bPP psov. Houby, psi o ktorych sa vyjadroval su normalne chovna fena a jej potomok, baba s nimi ma aj porobene nejake IPO 1-2, ale psi su vraj presne taki - nevychovatelni, tvrdohlavi...

Vcera sme mali tiez na cvicaku podobnu debatu. To nebola "verejnost", to boli ludia co sa v tej kynologii pohybuju a maju kusok lepsi prehlad. O 9 mesacnom hw co bol schopny dohryzt svoju rodinu a nevedeli co s nim... Smutno mi z toho bolo.

Cvicitelka na mojom "pozitivkovom cvicaku" dtto, uplne bola z mojho stenda nadsena, ze je dobry, priatelsky a nesnazi sa vsetkych naokolo zozrat. HW tu maju BRUTALNE zlu povest, a nebude to len bezpapierakmi, lebo kazdy, co sa podobnym stylom vyjadroval si rozdielu medzi papierovymi a nenapierovymi psami je vedomy.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod raky » Pia 10.10.2014 9:22

Elfinka a prečo by to vyznelo zle? To je predsa v každom plemene... Ale ak si niekto nevie dať rady s 9mesačným psíkom - tak by nemal mať žiadneho nieto ešte cvičiť ďalších...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Bad » Pia 10.10.2014 9:34

Offtopic: No, pokud paní mající svého 3.ho HW jde na bonitaci a průběh povahového testu přítomných psů ji uvede do deprese a dotlačí k myšlence, že příští pes už HW nebude, pak.... :nwm:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Elis » Pia 10.10.2014 9:35

jen v ramci objektivity - za toho HW si lze doplnit jakekoliv plemeno, nechtela jsem se cilene vyjadrovat prave k HW, ju?

elfinka píše:a nebude to len bezpapierakmi, lebo kazdy, co sa podobnym stylom vyjadroval si rozdielu medzi papierovymi a nenapierovymi psami je vedomy.


tohle vnimam hodne podobne.
ale tohle zase obecne plati pro vsechna plemena. jen se treba misto povahy se resi zase vic nemoci.

Porad trosku cekam na nejake dalsi nez obecne duvody ze bPP skodi plemenum :no: me fakt nenapadaji.

zato kdyz PP chovatel prodavava VSECHNA svoje stenata jako super elitu, vsechno je podle nej v tech sedmi tydnech ve standartu a vhodne na chov, vystavy, sport ap. -to skodi plemeni prokazatelne.
velmi postradam v PP chovu selekci.

jinak skoda Raky, ze se nechces vyjadrovat, ale chapu. uz jen to, ze se tehle debaty ucastnis te jaksi radi mezi nadpreumerne chovatele -a to myslim uprimne :ahoj:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Pia 10.10.2014 9:57

[quote="QuintipaNO"]
Každá jedna iniciatíva je pekná, a keď sa stretnú ľudia čo ju chcú robiť z určitého presvedčenia a odhodlania treba ich podporiť a nie hádzať polená pod nohy. :yes:
Len bohužiaľ poväčšine pri aktivitách ktoré zastreší skazená organizácia ona sama nedovolí členom čo sa chcú angažovať a dať do toho svoje odhodlanie aby táto cesta dozrela aj nejaké svetlo na konci tunela. :ua: Lebo akonáhle by sa cesta začala vymykať z nastavených koľajníc neváhajú použiť zbrane najtvrdšieho kalibru a to väčšina slušných ludi neustojí. quote]

Tak ja sa tu týram polstranovými príspevkami a potom príde Quinty a moje myšlienky zhrnie do dvoch absolútne výstižných viet. :jop: :jop: :jop: Môžem sa na to :kak: :hi: :yes: :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod MisheliQ » Pia 10.10.2014 10:05

Offtopic:
elfinka píše:Napr. kolega, ktory sa takto vyjadroval, tiez som si vravela ze aah, tak to asi maju nejakych bPP psov. Houby, psi o ktorych sa vyjadroval su normalne chovna fena a jej potomok, baba s nimi ma aj porobene nejake IPO 1-2, ale psi su vraj presne taki - nevychovatelni, tvrdohlavi...

práve v téme Výcviké metódy - CM píšete o tom ako máte nevychovaných psov...asi je tá nevychovanosť a tvrdohlavosť diskutabilná


Držím palce :jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod MisheliQ » Pia 10.10.2014 10:11

Pes pre život nie pre biznis a Slovenská kynologická jednota hľadá do svojho reprezentačného stánku na Európskej výstave v Brne človeka zo svojich radov, ktorý by mohol pomôcť pri prezentácii SKJ a Pes pre život.
Jednalo by sa o dni:
sobota od 9.00-12.30
nedeľa od 9.00-12.30 a od 12.30-16.00.
Bližšie informácie v súkromnej správe.
A takýto krásny stánok budeme mať! Pozývame na malé občerstvenie všetkých našich priaznivcov. Dojdite sa pochváliť a pozdieľať názory...Tešíme sa na vás...

https://www.facebook.com/pesprezivot/ph ... 81/?type=1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo