Happy Dog

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Happy Dog

Poslaťod Lena » Pia 17.10.2008 11:52

No neviem či tu je nejaká takáto téma ak hej tak ma zamknite ale myslím že nie. Na dogfóre som videla zatiaľ viac pre ako proti :otaznik: . Viete sa vyjadriť?
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Happy Dog

Poslaťod Donna » Uto 21.10.2008 20:17

ja som ich akurat teraz kupila tie superpremiove a oproti proplanke mu vobec nechutia. a ma strasne velku stolicu...ale inak mi to pride taka dobra stredna trieda granul. zlozenimm v podstate proti nim nemam nic
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Happy Dog

Poslaťod Marco Varhol » Uto 21.10.2008 22:38

Ale ved si staci precitat pouzitu zakladnu surovinu a to je Geflügelfleischmehl :hmm:
Pokial si myslite, ze to je to najlepsie v krmive, ked vyrobca pouzije hydinovu mucku tak potom ok.
Chcel by som vidiet to cislo. Nuz kvalitnejsiu surovinu asi v Nemecku nenasli. Skoda. :zz:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Happy Dog

Poslaťod Donna » Str 22.10.2008 7:38

preto vravim ze je to taka stredna trieda .... ako podla mna je tam aj male percento masa... ale tak zasa su to relativne lacne granule takze neda sa od toho cakat zazraky
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Happy Dog

Poslaťod Amaguk » Str 22.10.2008 7:48

podla mna je tam aj male percento masa

podla teba mozno, no podla zlozenia tazko :no:

stenacie granule so zlozenim:
kukuričná múka, hydinová mäsová múčka (14%) , oškvarková múčka, hydinový tuk, hovädzí loj, jahňacia mäsová múčka (4%), rybia múčka, ryžová múka, pečeňový hydrolyzát, sušené vajcia, cukrovarské rezky, jablková matolina (0,6%), chlorid sodný, sušené kvasnice, chlorid draselný, jačmeň fermentovaný (0,2%), morské riasy sušené (0,15%), ľanové semeno (0,15%), kvasnice extrahované, artyčoky, ďumbier, šalvia, koriander, pŕhľava, rozmarýn, tymián, koreň sladovky, rumanček, túžobník, medvedí cesnak, list brezy, púpava, (bylinky celkom 0,14%), sušení morskí měkkýši (0,01%), minerálne látky, stopové prvky, vitamíny.

to je snad vtip :pac: :heh:
a samozrejme, o sposobe konzervacie ani slovo :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Happy Dog

Poslaťod Donna » Str 22.10.2008 8:08

ked porovnam s proplanom....kde je 22% (a potom tam je ze dehydrovane bilekoviny 15%, aj ked to neviem ci sa rata ako maso alebo ako co to je)
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Happy Dog

Poslaťod Amaguk » Str 22.10.2008 8:15

pozor: masovo kostna mucka nie ja maso, to si ludia casto pletu. ono v principe by ani ta mucka ako taka az tak nevadila, ale mozes si byt ista ze pod pojmom "hydinova mucka" sa skryva inac nepouzitelny odpad zo zivocisnej vyroby, ja si radsej ani nechcem predstavit, co to vlastne je
7% popoloviny naznacuje, za s tou cistotou mucky to nie je moc slavne, prilis vela nestravitelnych zloziek :ua:

ale hlavne, pri takomto krmive si mozes byt na 100pro ista, ze obsahuje chemicku konzervaciu :ua:

ta Proplanka aspon nejake to maso obsahuje (ak sa mylim, Marco ma snad opravi :smile: )
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Happy Dog

Poslaťod Donna » Str 22.10.2008 8:29

pokial viem ja som nespominala mucku....v proplanke praveze ma tych 22% masa (nie mucky) a to sami na nej lubi a este sa mi paci ze zivocisny tuk co tam je, je konzervovany tokoferolmi (vitaminmi E)

a by ma zaujijmalo co su to tie dehydrovane bielkoviny ... viete to niekto? Marco?
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Happy Dog

Poslaťod Amaguk » Str 22.10.2008 8:31

kedze sme v teme Happy Dog, tak som sa domnievala, ze stale hovoris o tomto krmive a tu ProPlanku si uviedla len na porovnanie :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Happy Dog

Poslaťod Donna » Str 22.10.2008 8:33

tak potom pardon, moja chyba, nejasne vyjadrovanie.. klasika :hi:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Happy Dog

Poslaťod Ginger Rogers » Str 21.04.2010 9:48

amaguk:
prosim ta kde tam vidis nespravny sposob konzervacie?
chcem to vediet pre info.

zakladom je ucka to mi je jasne :nie: aj ked tvrdia aj jahnacie masko a pod. ale nikde nevidim % podiela masa

http://www.happydog.cz/sk/dog/produkty/dog/super-premium/super-premium/supreme-adult/produkt.html?SHL_KatalogID=5053#detail_produktu
Ginger Rogers
Snoopy
 
Príspevky: 117
Bydlisko: bratislava

Re: Happy Dog

Poslaťod Marco Varhol » Štv 22.04.2010 6:58

Mais, Geflügelfleischmehl, Grieben... :ha: Hmm je vidiet, ze vyrobca zlacnuje ako sa da. Vit.E 100mg. Tak to bude cisto prirodna konzervacia. :pac:

Supreme Africa to vyzera lepsie ale len tej mucky na ukor zemiakov...

Ked ta zaujimaju podiely masa v registracii maju uvedene 14% hydinova mucka a 4% jahnacia mucka.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Happy Dog

Poslaťod poklad » Pon 03.05.2010 9:34

poznam veterinara a chovatela v jednej osobe co ich pouziva a nestazuje sa
poklad
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: Happy Dog

Poslaťod Marco Varhol » Pon 03.05.2010 11:08

Poklad ja mam suseda co vlaci vyhradne krmivo z Lidla a tiez si nestazuje. Tu vsak rozhoduje cena a ked veterinar si nevie precitat ani zlozenie cim krmi, tak opat je to len a len bud o nevedomosti alebo cene. :lol:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Happy Dog

Poslaťod poklad » Uto 04.05.2010 8:07

ok myslel som ze ich kupim stenatu NO od jedneho roka ale asi budem musiet hladat inu znacku
poklad
Nováčik
 
Príspevky: 37

Ďalší

Späť na Granule a konzervy