Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Str 08.10.2014 19:35

maira6 píše:Emily, držím palce v projekte. :jop:

Puk, čo si urobil ty, aby boli potrestaní tí, o ktorých píšeš? .


Ktorých máš teraz na mysli? :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Leila Tobrok » Str 08.10.2014 19:38

myslím, že je jasné, že píše o tých množiteľoch
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Str 08.10.2014 20:49

Myslíš o tých v radoch SKJ, alebo o tých druhých? Mne to jasné nebolo, ale možno sú v Mojmírovciach chytrejší... :no:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod maira6 » Str 08.10.2014 22:02

Záleží, ktorých si mal presne na mysli ty Puk, keď si písal ten príspevok, ale tuším to boli tí pohlavári... Teda dať trestné stíhanie na tých by bolo určite účinnejšie aj zaujímavejšie. :no:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod QuintipaNO » Štv 09.10.2014 7:22

A aké trestné stíhanie? Ako ja som zatiaľ nevidel že by jeden politik dával trestné oznámenia na druhého a malo by to okrem predvolebnej kampane aj iný zmysel.
A SKJ - SPZ, UKK, ZŠK je politika :no: "jeden prezident kydá na druhého na schôdzi aby bol pekný pred členmi a na oko bolo vidieť že sa na dačom pracuje a po tom čo prezentoval spreneveru ubehlo už pekných pár rôčkov a nebolo ani len začaté trestné stíhanie, ani len podané. A na otázku prečo? bude poskytnutá odpoveď medzi štyrmi očami nemáme čas rozoberať takéto veci na schôdzi". :joint:
Takže ja som rovnakého názoru, chcete zmenu? začnite sa zúčastňovať schôdzi, začnite sa pýtať a sami uvidíte či a ako ľahko ide niečo zmeniť.

Zákon o zákaze chovu bojových psov mal akú dohru? Kopu zbytočného bububu a odvedenie pozornosti a zamastenie ľudí čo by chceli do niečoho vŕtať.
Presne taká mi príde aj táto kampaň.

Ps. som striktne za regulovaný papierový chov :jeah:


Edit:
ešte ma tak napadlo :joint: že čo by pomohlo k odhaľovaniu samotných množiteľov PP. Ono by to potom bolo strašne zaujímavé koľko ľudí aj tu z DF by ostalo ticho. :angel: Lebo takto je to len slovo proti slovu. Ale keby bola databáza DNA tak už by sa nemohli spoliehať len na to že ja som povedal a tu tento podpísal že jej tata je jej tata a mama je mama. :lol:
Lebo zasa, teraz je úplne zbytočné povedať o niekom že je množiteľ, lebo jediné čo s toho dosiahnete je prinajlepšom pokuta od obvodného úradu za ohováranie, v lepšom prípade súd. :joint:
A prečo sa kluby bránia DNA registru?
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Nyssa » Štv 09.10.2014 10:27

maira6 píše:Puk, čo si urobil ty, aby boli potrestaní tí, o ktorých píšeš? Lebo toto je choroba celej spoločnosti - tí čo vedia, nekonajú. A tí čo nevedia sú potom naivní... Lebo iní ani nemôžu byť.

a choroba nie len df je očividne hodnotiť a odsudzovať ľudí, o ktorých absolútne nič nevieme :ach:

Emily a spol. držím palce, aktivity p. Staviarskej sú mi veľmi sympatické a len mi ostáva dúfať (alebo skôr modliť sa?), že to nedopadne ako puk píše, pretože dostať svine od koryta je nadľudský výkon a zastávam pukov názor, že treba začať v tých radoch...

a taktiež by som dala do pozornosti na str. 1 príspevky od kellee, lebo takto sa to žiaľ deje :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Elis » Štv 09.10.2014 10:47

ted si asi hraju s ohnem -ale musim to napsat. neb mi to vrta v hlave.

Ten kdo chova s PP ve velkem, nedela "biznis"?
nejsou to ti velkochovatele s PP ( a jak ctu, vidim - obcas ti sami i bez PP :no: ) - trosku jako v tom prislovi, kdy zlodej krici -chytte zlodeje?
ten kdo odchova vrh, dva s PP nema problem udat stenata. a v podstate ho chov bezpapiraku vlastne moc nezajima. ( vynecham ted nehumani prostredi, zneuzivani zvirat).
vzdyt ten bez PP chov ohrozuje prave "biznis" jen velkochovatelum s PP.
Naposledy upravil Elis dňa Štv 09.10.2014 10:52, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Nyssa » Štv 09.10.2014 10:51

trafila si klinec po hlavičke :no: až na tvoju poslednú vetu, pretože podľa mňa bezPP ohrozuje všetkých chovateľov PP psov, možno viac práve tých, čo odchovajú 1 - 2 vrhy ročne, nakoľko tí známejší, s mnoho vrhmi majú predsa väčšiu reklamu. a na druhej strane, mnoho z nich sa neštíti dať zvyšok šteniat do výkupu a podobne (a to nepíšem ešte o utrácaní) :ua:
len tá veta je trošičku nešťastne citovaná, lebo to bolo o inom :jazyk:
Naposledy upravil Nyssa dňa Štv 09.10.2014 10:54, celkovo upravené 1
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Elis » Štv 09.10.2014 10:52

lepsi? :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Nyssa » Štv 09.10.2014 10:55

:jop: :heh:
tiež som ešte editla príspevok
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod QuintipaNO » Štv 09.10.2014 11:01

Elis píše:ted si asi hraju s ohnem -ale musim to napsat. neb mi to vrta v hlave.

Ten kdo chova s PP ve velkem, nedela "biznis"?
nejsou to ti velkochovatele s PP ( a jak ctu, vidim - obcas ti sami i bez PP :no: ) - trosku jako v tom prislovi, kdy zlodej krici -chytte zlodeje?
ten kdo odchova vrh, dva s PP nema problem udat stenata. a v podstate ho chov bezpapiraku vlastne moc nezajima. ( vynecham ted nehumani prostredi, zneuzivani zvirat).
vzdyt ten bez PP chov ohrozuje prave "biznis" jen velkochovatelum s PP.



No práve.

A takéto aktivity mne osobne prídu ako keď sú hyperaktívne detičky a furt sa vypytujú a strkajú nos kde nemajú, tak čo spravíme? No zabavíme ich niečim čo na prvý pohlaď vyzerá strašne dôležito.

Keď chcú dané organizácie proti niečomu bojovať tak nech bojujú v chove PP a nie bez PP keď vyhrajú boj v PP potom nech začnú inde. Všetci stále vravíme ako treba od seba začať ale furt začíname u susedov.
Ak si myslia že je normálne ak má chovka 20 a viac vrhov ročne tak sa nemáme o čom baviť, ak si myslia že je normálne aby mal pes 200! krytí, opakujem pre tých ktorý prebehli očami 200! krytí ročne, taktiež sa s takými ľuďmi nie je o čom baviť takže prezentovanie toho ako oni bojujú je len smiešny blábol.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 09.10.2014 11:03

Offtopic: 200krytí jeden pes v jednom roku? môžem vedieť aké plemeno?
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Elis » Štv 09.10.2014 11:05

Nyssa píše:pretože podľa mňa bezPP ohrozuje všetkých chovateľov PP psov, možno viac práve tých, čo odchovajú 1 - 2 vrhy ročne,


tak ja myslela za zivot:-) ne rocne...
ale chapu. hele -otazka za 100 bodu - co si mam predstavit pod tim "ohrozenim"?
co je ta hrozba? primo pro chovatele zase myslim, ne pro ty psy v mnozirnach?

napada me -prodelek. no tak to proste dal delat nebudu. a - zase "biznis":-) ale to malochovatele proste nezajima..

pak chovatelsky material - tj. problem pro budouci chov - njn. ale nejak se mi nechce doufat v to, ze velkochovatele jsou v tomto prinos a v tom velkem chovaji jen a prave proto, aby povznesli chov, ze kazde kryti je dukladne promyslene a ze bez stenat kazdy mesic pujde chov do kopru...

ale co dal?

Offtopic: znam chovatele, co maji ty tri vrhy do roka a na stenata poradnik, neinzeruji a taky - neangazuji se proti mnozirnam jinak, nez jako proti necemu, kde trpi zvirata. ale neresi to z pohledu PP x Bpp, vystav, a kecu okolo, ze jen PP ti garantuje zdrave zvire :no: - a chov svych plemen si myslim taky posunuji dopredu - maji prokazatelne vysledky
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Elis » Štv 09.10.2014 11:14

QuintipaNO píše: 200! krytí ročne, taktiež sa s takými ľuďmi nie je o čom baviť takže prezentovanie toho ako oni bojujú je len smiešny blábol.


ty ale jak to tak ctu -on to nebude blabol.
oni bojuji.
za sve zajmy - a za svuj "biznis".
potrebuji tu cast trhu, kterou momentalne syti bPP psi.

proc mam blby pocit ?- ze si berou bezne pejskare, lidi jako svoje mluvci a zastituji se jimi, apeluji na ne a o ty psi fakt nejde?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod maira6 » Štv 09.10.2014 11:18

Nyssa píše:
maira6 píše:Puk, čo si urobil ty, aby boli potrestaní tí, o ktorých píšeš? Lebo toto je choroba celej spoločnosti - tí čo vedia, nekonajú. A tí čo nevedia sú potom naivní... Lebo iní ani nemôžu byť.

a choroba nie len df je očividne hodnotiť a odsudzovať ľudí, o ktorých absolútne nič nevieme :ach:


Nyssa, neviem presne, či som ťa pochopila správne, ale skúsim vysvetliť ešte raz, čo som tým chcela napísať. Ak Puk vie tie informácie, ktorá väčšina nevie a vie to aj preukázať, tak je škoda tak neurobiť. Lebo iní, ako napr. ja, nič také urobiť nemôžu, aj keby chceli. To nie je odsudzovanie. To je len tá bezmocnosť, ktorá je na SK, že všetci vieme, čo sa deje, kto kradne, ale nikto nič nerobí... :ua:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo