Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Elis » Pia 19.09.2014 10:51

Nyssa píše: A hlavne pre nováčikov, ktorí sa nerozhodli či pre BOM alebo NO je to neskutočne demotivujúce


ale nene. V Roudnici "ozivali" divaci ve chvili, kdy se na place objevilo prave jine plemeno :no:
BOM a NO uz se v tom mnozstvi slevali v jedno :lol: ...
a je to vlastne na vsech zavodech uz - kdyz ti na vyberaku nastoupi erdel -zase se jdou vsichni kouknout.
Na jednu stranu je to tlak na ty lidi -ale ma to prave i tu druhou stranu -a podle me tu pozitivni - vyrazis nekam jen s pripravenym psem.
takze je se na co koukat :yes:

Offtopic: a ze figove neradi exoty? o tom bych mohla taky neco malo napsat:-) nastesti jsem narazila i na lidi, kde exot nejen ze nevadi, ale oni mu i rozumi a treninky mu siji na miru :yes: -tak treba svita na ty lepsi zitrky
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Nyssa » Pia 19.09.2014 11:33

Offtopic: Elis, tak to asi v ČR máte trošku lepšie. Ja mám tu iné skúsenosti, žiaľ :ua: už som tu kedysi aj spomínala, ako mi istý nemenovaný rozhodca na druhom preteku v mojom živote povedal, že ak chcem, aby mi pes stopoval, mám si kúpiť NO :ach:
Teraz to už tak neriešim, ale teda na východe to bolo o hubu (česť výnimkám samozrejme)
mám šťastie, že som pred pár rokmi tiež našla ľudí, ktorí nemajú predsudky voči iným plemenám a vedia s tým robiť a dúfam, že sa to raz zmení aj u nás celoplošne. :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Bad » Pia 19.09.2014 11:44

Offtopic:
Nyssa píše:ako mi istý nemenovaný rozhodca na druhom preteku v mojom živote povedal, že ak chcem, aby mi pes stopoval, mám si kúpiť NO

a mi jeden nejmenovaný rozhodčí po ZPS2 řekl, že se na to vys....., že takové krásné klidné stopy se svým NO nedá :heh:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Nyssa » Pia 19.09.2014 11:51

Offtopic: tak mne tiež iná rozhodcovská kapacita (myslím to vážne, bez sarkazmu) po jednej stope povedala, že takú stopu na tom teréne a za tých podmienok by ten druhý šporťák NO čo tam bol s nami, nedal :joint: len také veci prišli až neskôr a nebyť taký baran tvrdohlavý, tak s tým už v začiatkoch seknem :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod wer » Pia 19.09.2014 12:02

tak u nas na cvicaku bola vzdy prevaha "exotov", NO-cka boli (asi aj stale su) v mensine. :heh: mavali sme bradace, briardov, dobikov (ti uz ale teraz nechodia), teraz mame rtw-cka, boxerika a dokonca aj sikovneho bso (lenli) :dancing:
takze nie je to az tak zabite, nebojte nic :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod calwen » Pia 19.09.2014 12:11

Na hovikov si zabudla :no: Tych tam bolo mrte ked este Mardi za mladych cias cvicakoval :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Nyssa » Pia 19.09.2014 12:12

ale to je BA, tam je všetko iné :jazyk:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Elis » Pia 19.09.2014 12:15

Nyssa píše:tak to asi v ČR máte trošku lepšie


dojde to i k vam, verim tomu.
je to vyvoj. a na rovinu - jsou v tom i penize.
priliv jinych plemen se neda zastavit - a proste se budou muset naucit cvicit i s nimi - nebo jim ujede vlak.

na spicce je par zavodniku - ti nemaji problem stridat psy jako ponozky. ale co ta xy pocetna sed okolo??
Bezny pejskar si koupi psa a toho konkretniho bude chtit cvicit, s nim bude chtit mit vysledky a nebude mu vadit, ze nepojede nikdy na mistrovstvi sveta. i vyhrane ZM je pro nej motivace dal cvicit :joint:
a bud mu tuhle moznost nabidnou na Slovensku, nebo pojede jinam.

I na tech ruznych kurzech a seminarich se zahranicnimi lektory-vsude pisi -urceno pro vsechny plemena :no:
nekdo to zaplatit musi ty naklady, ze :no:

Kdyz si fig nebo rozhodci bude delat srandu z exota na place? on bude ten, co trati. ne majitel psa.
Ten udela to co ty nebo ja -pujdes jinam. jinam trenovat a i na jineho rozhodciho.

kdo to jeste nepochopil -jeho skoda:-)

Dneska zacina MR ZVV3 - a velky knour je tam:-) ale na tom nasem narodaku jsou i BOM za exoty - tam jednoznacne vede NO -tak si i maliny zkusi, jake to je byt najednou vsem na ocich :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Elis » Pia 19.09.2014 12:19

Nyssa píše:Offtopic: len také veci prišli až neskôr a nebyť taký baran tvrdohlavý


:jop:
jj. je to vyzva:-)
ja ty jedovate poznamky proste povazuju za zdrave nakopnuti -cloveka to posunuje. A satisfakce o par let pozdeji je o to prijemnejsi :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod wer » Pia 19.09.2014 12:27

calwen píše:Na hovikov si zabudla :no: Tych tam bolo mrte ked este Mardi za mladych cias cvicakoval :smile:


jj, tych bolo tiez vela, i ked neboli clenovia. a mali sme aj jedno csv, som si teraz spomenula. :lol: u nas je to pestre veru. :yes: len dufam, ze niekto sa odvazi aj na preteky :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod elfinka » Pia 19.09.2014 12:29

Offtopic: Mne vsetky tie kecy (z rozpravania, mne sa to nestalo, u nas su v prevahe hovici :lol:) ze ked chces robit obrany tak si kup poriadneho psa len pridu ako figurantove priznanie vlastnej neschopnosti.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod MisheliQ » Pia 19.09.2014 12:42

Nyssa píše:Offtopic: Elis, tak to asi v ČR máte trošku lepšie. Ja mám tu iné skúsenosti, žiaľ :ua: už som tu kedysi aj spomínala, ako mi istý nemenovaný rozhodca na druhom preteku v mojom živote povedal, že ak chcem, aby mi pes stopoval, mám si kúpiť NO :ach:
Teraz to už tak neriešim, ale teda na východe to bolo o hubu (česť výnimkám samozrejme)
mám šťastie, že som pred pár rokmi tiež našla ľudí, ktorí nemajú predsudky voči iným plemenám a vedia s tým robiť a dúfam, že sa to raz zmení aj u nás celoplošne. :smile:

Offtopic: To som nevedela ze aj tam maju daktori problem s plemenom :oo: tak to ma teraz o to viac tesia tvoje uspechy :jop: :lol: som myslela ze to len pri loveckom vycviku maju s tym problem.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Elis » Pia 19.09.2014 13:28

Offtopic:
elfinka píše:[ot] ked chces robit obrany tak si kup poriadneho psa len pridu ako figurantove priznanie vlastnej neschopnosti.


uprimne -ne kazdy pes ma - konkretne z obran - radost. a obcas si toho figa poslechnout -jeho nazor -pak taky neni na skodu :no:

nerada bych, aby z toho tady vyse vyznelo, ze na sportovku se hodi uplne kazdy pes z kazdeho plemene a kdyz nekdo rekne neco jineho -je neschopny- tak to fakt ne.

U tech echt exotu je to dost o jedinci - konkretnim jedinci - kdyz je videt, ze mu cviceni dela radost, postupuje to nekam - at cvici.

Privedla jsem Elika na obrany -a fig bez toho, aby ji vubec zahlidnul - prohlasil, ze stejne CC nikdy kousat nebude. tak temhle lidem rikam rasisti a jejich nazory mam za vyzvu...

Ale kdyz mi to same rekne fig po pul roce systematickeho treninku, ze to nikam nepovede -asi bych se uz nad jeho nazorem zamyslela :no:
kdyz uz bych si sama predem neuvedomila, ze to fakt nepostupuje a mozna bych se mela po zabave pro psa poohlednou v jinych vodach :lol: [/OT]
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod elfinka » Pia 19.09.2014 17:00

Elis píše:Offtopic:
elfinka píše:[ot] ked chces robit obrany tak si kup poriadneho psa len pridu ako figurantove priznanie vlastnej neschopnosti.


uprimne -ne kazdy pes ma - konkretne z obran - radost. a obcas si toho figa poslechnout -jeho nazor -pak taky neni na skodu :no:

nerada bych, aby z toho tady vyse vyznelo, ze na sportovku se hodi uplne kazdy pes z kazdeho plemene a kdyz nekdo rekne neco jineho -je neschopny- tak to fakt ne.


Áno, myslela som napríklad prípad kamarátky, ktorej sa fig doma stále smial že to kúsať nebude (a že to na neho ani nekúsalo), a na tábore na iného figa kúsala sučina jak drak. A že takých neni úplne málo.
Proste, dobrý figurant hodnotí keď tak schopnosti konkrétneho psa, nie celé plemeno.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Bad » Pia 19.09.2014 17:08

Offtopic: Elfinka, ono u HW, když nekouše srdíčkem, hraje roli prostředí,ksicht figuranta, fáze měsíce......to co popisuješ je poměrně časté a taky bych to neviděla jednoznačně a vždy jako chybu figuranta......a to je to smutné......
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo