Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod elfinka » Pon 16.06.2014 6:42

My sme si prave zazili (s 3 mesacnym stenatom) 2 tyzdne hnackovania.
Zacalo to vdaka oslabenej imunite 2 dni po ockovani tym, ze mal v normalne zberatelnej stolici hlien. Vela vela hlienu, tak o objeme jedneho celeho bobku, a postupne kazde dalsie vencenie horsie a horsie, az z neho striekalo pol na pol vodnata stolica + hlien (taky ten zlty sopel)
Na veterine skontrolovali ci to neni nic zaseknute alebo tak, a bola nam doporucena najprv dieta (kuracie prsia + ryza) par dni, ci sa to nezlepsi. Na pol dna sa to zlepsilo a potom sme boli tam kde predtym, tak sme skusili odcervenie (panacur - mal by fungovat aj na giardie a ine jednobunkovce), probican a dietu zmenit na telacie (lebo je to menej alergen) - stale uplne nepomohlo (menej casta hnacka ale hlien stale) + :kak: na bakteriologiu.
Presiel dalsi tyzden hlienokakania, kym prisli vysledky z bakteriologie - premnozeny jeden druh Clostridium, nasadene atb na 10 dni + obrovske davky probiotik, konecne sa to zacina zlepsovat.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod elfinka » Str 18.06.2014 8:04

MisheliQ píše:clostridium perfringens?? Ona sposobuje klobasove ochorenie, moze sa nachadzat v konzervach, klobasach a inych masovych vyrobkoch takto spracovanych
Nespominal veterinar kde ku tej clostridii mohol prist??

Tak som si vypytala vysledky z labaku a je to:
- clostridium perfringens
- citrobacter freundii

Liecit ATB sme zacali len ten prvy, kedze castejsie sposobuje hnacku, a obe tieto bakterie sa uplne minaju v tom na ktore atb su citlive (akoze uplne presne je jedna rezistentna na tie atb na ktore je druha citliva a naopak :prd:) a vyzera ze pomohlo.

Odkial ju ma doktorka nerozoberala, osobne by som nevylucovala ani to moje barfovanie, kedze pomerne velka cast je vetamix (mne to nejak nesmrdi, resp. ako vegetarian moc neviem ako ma smrdiet maso a psovi to chuti, ale tak vieme svoje) a nebarfovali sme este dost dlho na to, aby mal dobre zabehnute kyseliny ze by znicili vsetky breberky co v tom rozmrznutom mase mohli byt. No a samozrejme to dorazilo ockovanie.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod lenli » Str 02.07.2014 8:57

Troska otazka z ineho rozka. Odovzdavali ste niekto vzorky na statny veterinarny ustav v Bratislave? Chceme preventivne dat urobit koprologiu a veterinar vravel, ze najlacnejsie je to priamo tam zaniest. Ale na stranke nikde nemaju pisane(alebo som proste slepa), ze ako vzorky odovzdat (v com) a nerada by som 3 dni zbierala, prisla tam a oni mi oznamia, ze to mam zle...
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Buchťa » Str 02.07.2014 9:04

Lenli, tak tam zavolej a zeptej se, když to nemají na stránce :smile:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod lenli » Str 02.07.2014 9:11

Buchti, ak nikto nebude vediet tak to urobim - len cisla maju len na konkretne oddelenia(ziadne nieco ako informacie) a ratam s velkou ochotou ako byva na takychto uradoch... takze volat je u mna az moznost po opytani na fore :angel:
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Buchťa » Str 02.07.2014 9:42

Líná huba, holé neštěstí :jazyk: .

Takže :
- pokuď se jedná o preventivní vyšetření - sbírat , nejlépe, 4-5 dní (stačí z jedné kopky denně)
- uložit v ledničce
- v čisté skleněné nebo plastové nádobě
- na info v ústavu Tě již nasměrují na příjem, kde i múžeš hned zaplatit (7€/1pes)
- pokuď vzorky odevzdáš do 13.00 hodin, máš výsledky ještě ten den.

Laboratórium parazitológie a mykológie Mgr. D. Valentová +421 2 602 58 231 (ochota :jop: ).

Děkovat nemusíš :heh: , :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod lenli » Str 02.07.2014 9:53

Děkovat nemusíš


Buchti predsalen podakujem :poklona: a snad niekedy oplatim.

Líná huba, holé neštěstí :jazyk: .


Choroba z povolania - IT - my riesime vsetko bezkontaktne :lol: Ale hlavne tento tyzden som uz jeden telefon s miestnym uradom absolvovala - ako blbec sa citim doteraz, no skoda hovorit.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Buchťa » Str 02.07.2014 10:18

Lenli, vážně nemusíš děkovat, je to info i pro mě :yes: .

Offtopic: Já radši hodně věcí řeším telefonicky, jsem vtírka :hi: (na každého platí jiný metr, ale i tak se vždy nepodaří :no: ).
A pokuď jsi IT, tak je možné, že Tě někdy zneužiji :lol: . :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod lenli » Str 02.07.2014 11:35

A pokuď jsi IT, tak je možné, že Tě někdy zneužiji :lol: . :ahoj:


Offtopic: Kludne, som zvyknuta :heh:
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Buchťa » Str 02.07.2014 12:15

Offtopic: Děkuji :poklona: (jen si, prosím, na mě dávej pozor - podáš mi prst a amputuji Ti celou ruku :ach: )
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod renqa » Ned 10.08.2014 17:40

15 týždňové šteňa mi včera asi niečo požralo, lebo v noci zvracalo. 2 x zvracalo granule aj s nejakými kusmi niečoho neidentifikovateľného a potom asi 4-5 krát hnedú až žltú penu. Ráno už sa javilo, že bude dobre, hralo sa, ale vonku malo hnačku. Cez obed som mu dala granule, ale poobede zase všetko vyzvracalo a potom zvracalo znova aj tú žltú penu asi 2-3 krát. Inak sa správa celkom normálne, možno je trošičku zoslabnuté, takže viac oddychuje, ale aj sa pohrá. Nasadiť mu nejakú diétu alebo nedávať jesť alebo radšej veterinár? Odčervené bolo pred 3 týždňami.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod renqa » Str 10.09.2014 13:36

Tak ďakujem za odpovede :lol: , krpatej som nakoniec naordinovala ryžovú diétu a pekne jej to prešlo.
Len mám teraz otázku ohľadom môjho druhého psa. Včera večer mu začalo škvrkať v bruchu a už asi deň pred tým som pozorovala redšiu stolicu. Škvrkalo mu v bruchu celú noc, aj keď je pravda, že večer toho veľa nezjedol. Dneska tiež nič nejedol, iba ráno kus trávy a stále mu škvŕka v bruchu. Dávam mu Pro Plan sensitive derma, už asi pol roka, nebol s nimi nikdy problém. V poslednej dobe mu ich občas polejem slnečnicovým olejom a dávam mu za odmenu Calibra Joy Sticks s obsahom ryby a ryže. Nič iné v zložení nepíšu. Nechápem teda čo mu mohlo uškodiť. Vonku veľmi pravdepodobne nič nezjedol. Neviem či s ním ísť k veterinárovi alebo ešte počkať, nerada tam behám s každou hlúposťou ako nejaká hysterka. :heh:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Whip it » Str 10.09.2014 14:38

Renqa, skús rozdeliť hafanovu kŕmnu dávku na raňajky a večeru, aby nebol v noci hladný. Ten slnečnicový olej nedávaj, niektorých psov to preháňa. Sk by sa to nelepšilo, tak nasaď varenú diétku na pár dní.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod renqa » Str 10.09.2014 15:25

whip it - ďakujem za odpoveď, kŕmim 2x denne, ale veľakrát rannú dávku odmieta. Preto som skúsila ten olej, či mu s tým nebude lepšie chutiť. Dávala som pred tým lososový, ale mi došiel, tak som ho chcela aspoň zatiaľ takto nahradiť. Ale nebudem ho teda radšej dávať.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Whip it » Str 10.09.2014 18:52

Jasné, radšej doobjednaj lososák, ale rastlinné preimyslené oleje by som nedávala. Alebo ako doplnok môžeš skúsiť pupalkový. Na chuti mu síce nijak nepomôže, ale na srsť je super. Stačí pár kvapiek.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby