Chov a prínos pre plemeno

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod MisheliQ » Pia 05.09.2014 14:51

Snažím sa to pochopiť, a tak sa spýtam aj tu:

Prečo majú chovatelia "problém" so zverejňovaním "zlých" výsledkov???

Ako môže iný nezainteresovaný chovateľ potom chovať a robiť prevenciu, keď si tieto výsledky nechajú pre seba a svoj okruh blízkych??

Ako mi raz bolo napísané: chov psov nesie so sebou nielen to dobré, ale aj to zlé - a preto nevidím dôvod, prečo by sa malo písať len o tom dobrom a to zlé by sa malo zatajovať
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Vikiki22 » Pia 05.09.2014 15:07

MisheliQ, to sa pýtaš vážne? To nepoznáš ľudí? Keby bolo všetko také ideálne a všetci o všetkom vedeli, chovatelia by skrachovali. Keď si niekto importuje psa za tisícky eur a zistí sa u neho dedičná choroba, ktorá nie je navonok viditeľná, myslíš, že sa ten chovateľ vzdá možnosti krytia, aby získal späť aspoň tie peniaze, ktoré do psa dal len preto, že má pes nejaké zlé výsledky, o ktorých v podstate nikto vedieť nemusí? S prepáčením, ale ľudia sú príliš hamižní a peniazuchtiví na to, aby sa zaujímali o nejaké zlé zdravotné výsledky. Česť výnimkám.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Lindchen » Pia 05.09.2014 15:10

Navyše chov je pre mnohých ľudí buď o peniazoch, ale aj o osobnej prestíži, statuse alebo egu a podobne, proste som viackrát počula reakcie, z ktorých som si vybrala to, že tí ľudia proste zlyhali, neuspeli, a to nemôžu dopustiť. To len k tomu, že ide o peniaze na doplnenie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod MisheliQ » Pia 05.09.2014 15:30

A čo v prípade, keď pes nie je chorý ale prenášač?? Však to nie je koniec sveta

Čo je na tom zverejniť, že je niekto prenášač/chorý??? ČO? Ľudia ho ukameňujú/opľujú alebo čo?
Nemôžu byť za tým len peniaze.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Vikiki22 » Pia 05.09.2014 15:35

MisheliQ, snáď časom pochopíš. Nemôže byť všetko ideálne a ľudí nezmeníš. Lindchen to pekne doplnila.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Lindchen » Pia 05.09.2014 15:35

MisheliQ píše:Ľudia ho ukameňujú/opľujú alebo čo?
Nemôžu byť za tým len peniaze.

To je to, čo píšem vyššie. Akonáhle niekto sám uvalí nejakú škvrnku na svoj chov/zviera, sami ľudia, nielen chovatelia, ale aj záujemcovia, čo sú "moc múdri" začnú stresovať a ohovárať, neskutočné veci sa diali, keď som zverejnila, že Arisko má alegiu :ua: . A to ani chovný nie je a začali sa také ohováračky, aj na mňa aj na veci, čo s tým nesúviseli, lebo Aris bol na nálepkách, v časopisoch, vyhral pár súťaží. Dostávala som aj anonymy, od ľudí, čo som ani nepoznala, len im niekto neičo nakecal... Kto nezažil, neuverí. Nečudujem sa, že sú ticho aj tí, ktorých to vo vnútri trápi.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod MisheliQ » Pia 05.09.2014 16:01

To som zažila - a u laikov to beriem, že spanikária - ale aby panikárili chovatelia a odsudzovali psa, ktorý je vyšetrený/psy, ktoré sú vyšetrené??? WTF???

Čo je lepšie? 1)chovať na vyšetrenom psovi, ktorý je zdravý/prenášač, 2) chovať na nevyšetrenom psovi, ktorý je možno zdravý/prenášač ????
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod pigie » Pia 05.09.2014 16:04

Detto u nas. Moja chovatelka po Hugovi odchovala uz len 2 vrhy... :ua: Ja som nemala problem povedat, ze co je s Hugom aj verejne a nechapala som, ked mi napisala, ze to rovno moze zabalit, ze si od nej psa uz nik nekupi. Velmi ma to mrzelo, ze to vzala takto. A pritom ja by som si od nej vzala psa zas a uplne v pohode :nwm: Ale zacina nas byt viac, co sa o tom nebojime hovorit a zacina vyskakovat na svetlo vela veci...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Bad » Pia 05.09.2014 16:06

MisheliQ píše:Prečo majú chovatelia "problém" so zverejňovaním "zlých" výsledkov???

Ako môže iný nezainteresovaný chovateľ potom chovať a robiť prevenciu, keď si tieto výsledky nechajú pre seba a svoj okruh blízkych??


Vidíš, proč ti PP zase tak moc neřekne?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Lindchen » Pia 05.09.2014 16:09

Tak to je asi jasné, že je lepšie mať vyšetrené ako nie. Len toto je o ľuďoch a tam zmena prichádza pomaly. Hlavne, ak sa hneď aj záujemcovia plašia, že neberiem z chovky, kde sa čosi šuchlo a radšej odtiaľ, kde je krásna stránočka a krásne psíky. Lebo obal predáva a ešte dlho bude.

EDIT: Aj tu na DF sú ľudia, čo majú vyšetrené psy a dopadlo to zle, tají sa to, vie to pár ľudí, ale aspoň vedia, že je to problém a nechová sa na tých zvieratách. Na zverejnenie ešte stále gule nie sú.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod MisheliQ » Pia 05.09.2014 16:25

Čo sa týka zverejnenia, je to aj pre to, čo píše Pigie
pigie píše:ked mi napisala, ze to rovno moze zabalit, ze si od nej psa uz nik nekupi.

niektorí chovatelia to majú troška pomýlené keď odsúdia psa s vyšetreniami a jeho chovateľa.....

Bad, ja to viem, že v tomto ti nič nepovie - nič. Jedine, že to chovateľ povie potom v súkromí záujemcovi o šteňa.
Kedysi sa také dačo dalo zistiť len tradovaním a tým, že sa to dakomu objavilo v chove - ale doba sa predsa zmenila - konečne sa dá niektorým ochoreniam predchádzať - ale nie, budeme sa radšej tváriť, že tie vyšetrenia neexistujú a že je všetko oki....
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Barbor » Pia 05.09.2014 16:52

Offtopic: mišelke sa prave rozbili ružove okuliare :jazyk:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod MisheliQ » Pia 05.09.2014 17:07

Offtopic: Nie, Barbor, v tomto sa mi uz nemali ake
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo