Základné know-how po prinesení šteniatka

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Základné know-how po prinesení šteniatka

Poslaťod Margita » Uto 26.08.2014 9:06

ako dlho je u vas?mozno len potrebuje viac casu,ed chce byt v pelechu nech si tam je,isto sa osmeli
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Základné know-how po prinesení šteniatka

Poslaťod Lepki » Uto 26.08.2014 9:22

včera sme absolvovali cestu naprieč celý slovenskom :) prišli sme večer o 22tej. prakticky celú noc prespala. o 3tej sme ju zobrali von vycikala sa a zas spala až do 8mej rana kedy začala kňučať. mimochom zaspala pod konferenčným stolíkom, pretože predtým ako sme šli lahnúť som ju položil do stredu obyvačky. ráno ocikala postel a potom cikala aj vonku. vravím vonku bežká skúma svet ale stále veľmi opatrne chodí ďalej a ďalej. dokonca som ju dal aj oňuchať s veľkým NO ale bála sa ho a odišla. zatial sa nechávame len tak ťahať na vodítku kým sa osmelí, potom by som ju rád učil chodiť pri nohe (neviem asi je nato ešte malá a hlavne plachá, chceme si najprv vybudovať dôveru)
teraz je na gauči po ktorom chodí a konečne prejavila záujem o hru. na obed dostane jesť, pôjdeme von a potom zas položenie do stredu bytu. ale nečakám že začne oňuchávať byt ako "bežné" štena.
Lepki
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Základné know-how po prinesení šteniatka

Poslaťod Margita » Uto 26.08.2014 9:25

cize ju mate len od vcera?ojojoj to nestresuj
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Základné know-how po prinesení šteniatka

Poslaťod Lepki » Uto 26.08.2014 11:07

zdá sa že to možno bola len panika. pomaličky, veľmi pomaličky sa osmeluje.
už len aby sa vykakala lebo odkedy ju máme nevideli sme žiadne :kak:
ešte nejaký tip kolko jej dávať granulí? kúpili sme vážené (chutia) a akosi som si nepozrel doporučené dávkovanie.
ďakujem
Lepki
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Základné know-how po prinesení šteniatka

Poslaťod Buchťa » Uto 26.08.2014 21:58

Lepki, Margit má pravdu. Dej jí jen čas = netlač na pilu a nic na silu. Choďte kolem ní, žijte váš běžný život. Podle toho, co píšeš, nemá špatné zkušenosti, jen to pro ni byla náhlá změna a potřebuje se rozkoukat. Některému štěňátku stačí chvilka, některé potřebuje více času. A buďte v klidu především i vy. Ten drobec to cítí a pokuď budete stresmeni a nebo nervóz, nijak mu to neulehčujete. Vše bude oki, uvidíš.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Základné know-how po prinesení šteniatka

Poslaťod Lepki » Sob 30.08.2014 9:52

zaujímalo by ma ako nastaviť krmenie v čase kedy už človek nemôže ďalej zostať s 3,5 mesačným šteňaťom doma a musí do práce. prípadne by som prijal tip na kompletný režim.
je mi jasné že psík to skrátka nevydrží a pociká sa doma. nebude to mať na neho zlý vplyv? niečo ako teraz môžem čúrať a kakať doma lebo tu nikto nieje a nitko ma nevyhreší.
ale hádam sú tu aj taký ľudia čo si skrátka nemohli zobrať 3 mesiace dovolenku.
stýmto si lámem hlavu už pár dní ako sa blíži čas návratu do práce. príjmem akúkolvek radu
Lepki
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Základné know-how po prinesení šteniatka

Poslaťod Lindchen » Sob 30.08.2014 10:10

Čím je menej šancí cikať doma, tým rýchlejšíe sa naučí hygiene, čím častejšie sa musí vycikať doma, tým sa to bude dlhšie učiť (šteňa sa za potrebu doma nehreší). To tak všeobecne. Ja som z tých, čo boli 3 mesiace doma :lol: . Inak by som šteňa nevzala, keby sa mi to nedalo. Nemáš možnosť ísť venčiť cez obedovú prestávku? Alebo ju vziať so sebou do práce?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Základné know-how po prinesení šteniatka

Poslaťod clupko » Sob 30.08.2014 13:46

ja som z tych, co si nemohli zobrat 3 mesiace dovolenku - boli sme s nim doma prvy tyzden nonstop, dalsie dva tyzdne byval sam 3-4 hodiny, a potom uz normalny pracovny rezim. v podstate ziadny problem sme nemali, v priebehu cca 1,5 mesiaca sa naucil, ze doma sa potreba nerobi. mlacky boli stale menej caste az zmizli uplne.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Základné know-how po prinesení šteniatka

Poslaťod Lepki » Sob 30.08.2014 18:20

Lindchen píše:Ja som z tých, čo boli 3 mesiace doma :lol: . Inak by som šteňa nevzala, keby sa mi to nedalo. Nemáš možnosť ísť venčiť cez obedovú prestávku? Alebo ju vziať so sebou do práce?


môžeme ti závidieť tvoju prácu keĎ ti dali 3 mesiace dovolenku :) no možnosť by bola ale ísť domov, dať šteňaťu jesť a potom si isť na pol hodinku pobehať a šup spať do práce by zabralo aj hodinu a pol. to by asi nefungovalo.
s malou budeme doma dokopy 2 týždne a potom hold príde krutá realita.
očividne jej bude museť stačiť papať ráno a po práci a 8 hodín to tiež bez cikania nevydrží, čo mi je veru veľmi lúto :plac: :plac: . niekto by si povedal že keĎ máme takýto život tak sme si nemali kupovať psíka, ale niečo mi hovorí že potom aj tu na fore bolo o polovicu menej užívateľov
Lepki
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Základné know-how po prinesení šteniatka

Poslaťod Lindchen » Sob 30.08.2014 18:26

Ja som si brala psíka tak, aby som mala koniec semestra, voľné leto a kým začal ďalší semester, aby mal malý pol roka. Naučí sa čistotnosti aj tak, len to bude dlhšie trvať. Skôr toho papania mi je ľúto, taký drobček bude hladný :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Základné know-how po prinesení šteniatka

Poslaťod elfinka » Sob 30.08.2014 20:11

Lepki píše:no možnosť by bola ale ísť domov, dať šteňaťu jesť a potom si isť na pol hodinku pobehať a šup spať do práce by zabralo aj hodinu a pol. to by asi nefungovalo.

Takto som to presne robila ja, skoro 4 mesiace - az do chvile, kedy krpec pri obednom venceni vlastne ani moc nechcel vyjst von, odvtedy uz na obed domov nechodim. A ano, zozralo mi to z kazdeho dna hodinu a pol, ale je mi milsie stratit ten cas nez byt v praci s vedomim ako tam doma trpi :heh:

Okrem toho sme s priatelom zacali kazdy vstavat inokedy, takze rano vyvencim, idem do prace, potom vstane on, vyvenci, ide do prace, takze ani teraz ked sa na obed uz nevraciam neni doma sam nikdy celych 8 (+ cesta) hodin.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Predchádzajúci

Späť na Ostatné