Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Pepino » Uto 26.08.2014 15:43

Bad píše:Pepino, poměrně nedávno jsi tady řešil vytí v bytě a ničení věcí.......... :no:
A tvoje feňulka je jak stará-ještě nemá dva roky, ne?
w

Ahoj áno mali sme ten problém że zavýjala ale už to prešlo, no a na ničenie asi tak..... miesto zatváraní dverí sme použili mriežky a tým pádom ako by mala celý byt otvorený ale má len chodbu a kuchyňu. Tým sa asi aj eliminovalo to zavýjanie aj keď sme ju aj učili tak že sme išli von a vrátili dnu a stále opakovali .... neboj o chvíľu sa vrátime. Sme šťastní že sa tak uklidnila a teraz má 18 mesiacov :jupi:
Obrázok
Pepino
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Rožňava

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod lauraly » Str 27.08.2014 14:25

ked uz ste sa pani alebo slecna pigie rozpisali o mojom psovi, rada by som vam napisala, ze je to moja amstaffka a stale steka na velkych ciernych chlpatych psov (= bliaka a robi bordel). bola by som radsej keby som ju mohla s nimi zoznamit aby sa prestala bat, ale radsej ju odozenu akoby jej ten strach pomohli prekonat. nikdy vasho psa neohrozovala na zivote ani na zdravi, iba ze by mu poskodila usne bubienky. casto sa stretavam s tym ze maly psi rovnako hystericky stekaju do mojich, ale setrim si srdce pre takych, co nezostavaju len pri "bliakani". neviem z coho ste usudili ze by mohla vasho psa napadnut, keby chcela hned by sa donho zahryzla, bez varovania, bez vystekavania, takto ona totiz utoci. je to ten isty vzorec spravania ako u malych psov, stekaju lebo sa boja, nestretli ste sa s tym ako psickar? a amstaff sa nemoze tiez bat? chapem ze vam to bolo neprijemne, dokonca si myslim ze ovela viac vam ako vasmu psovi, ale nebudem si ju na volnom vybehu viest na voditku len preto, ze vas tam nahodou mozem stretnut.
lauraly
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod hruska » Str 27.08.2014 14:59

lauraly píše:ked uz ste sa pani alebo slecna pigie rozpisali o mojom psovi, rada by som vam napisala, ze je to moja amstaffka a stale steka na velkych ciernych chlpatych psov (= bliaka a robi bordel). bola by som radsej keby som ju mohla s nimi zoznamit aby sa prestala bat, ale radsej ju odozenu akoby jej ten strach pomohli prekonat. nikdy vasho psa neohrozovala na zivote ani na zdravi, iba ze by mu poskodila usne bubienky. casto sa stretavam s tym ze maly psi rovnako hystericky stekaju do mojich, ale setrim si srdce pre takych, co nezostavaju len pri "bliakani". neviem z coho ste usudili ze by mohla vasho psa napadnut, keby chcela hned by sa donho zahryzla, bez varovania, bez vystekavania, takto ona totiz utoci. je to ten isty vzorec spravania ako u malych psov, stekaju lebo sa boja, nestretli ste sa s tym ako psickar? a amstaff sa nemoze tiez bat? chapem ze vam to bolo neprijemne, dokonca si myslim ze ovela viac vam ako vasmu psovi, ale nebudem si ju na volnom vybehu viest na voditku len preto, ze vas tam nahodou mozem stretnut.


Offtopic: zaklincovane :prd:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Offca » Str 27.08.2014 15:25

Offtopic: Osobne, mať psa obštekavača (z akehokolvek dovodu), tak mu v prvom rade JA chcem pomôcť, a nie ho nechať v prekernej situacii sameho (a teda obštekávať druhých). Toto má riešiť pán psa, ktorý má problem. A nie čakať, že druhí sa dovtípia a budú vedieť (a chcieť vedieť) reagovať.

Nie v zlom. Ale ked mala moja suka problem s obcvakávaním (tiež strachovým), riešila som si ju ja - tá, na koho sa má spolahnúť a obrátiť sa v kritickej situácii. Nemôže to pes donekonečna riešiť sám.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Buchťa » Str 27.08.2014 17:01

Offtopic: Lituji, že jsem zde Lauraly s jejími psy vzpomenula.

Hruška, co takhle poradit, bez Tvého okamžitého odsouzení (skoro vždy) ?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Elis » Str 27.08.2014 17:35

Buchťa píše: Offtopic: Hruška, co takhle poradit


Offtopic: Buchti, taky nikdo o radu nestal :nwm: ?? a nevyzadane rady se nedavaji.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod pigie » Str 27.08.2014 18:14

Teraz som sa nasrdila. KEDY si prisla, ze boji sa, mozme ich zoznamit???? Kedy????? Ani RAZ! A pes, co je od pana stovky metrov, ano, STOVKY, tak sorry, nepride mi, zeby sa s nim niekto snazil nejak pracovat :hmm: To ja akoze mam prekonavat strach tvojho psa a bez tvojho dohladu??? Sa nestacim cudovat.
Raz prisiel za mnou tvoj priatel, ked som bola v deviatom mesiaci tehotenstva, bol len s argentinami, ci sa mozu zoznamit. Povedala som mu, ze radsej nie, ja som si v svojom stave uz na take veci naozaj netrufala. Ale to sa rozhodne netykalo tej amstafky, ktora mi teda naozaj hriala vzdy srdce, ked sa po nas rozbehla, kedze som nemohla vediet, ktory pes po nas ide, ci obstekavaci alebo trhaci!
A vidim, ze si riadne infikovana ostatnymi majitelmi stekacich psov a ze vas tam bolo hodne, lebo tu poslednu vetu som tam uz pocula viackrat! Asi som bola hodne oblubena s mojim strasnym, velkym, ciernym psom, ktory je brutalne nebezpecny a vzdy v mojom dosahu, ale napriek tomu som si nemohla uzit ani 2 vencenia za sebou, bez toho, aby na nas niekto bliakal a bez pana samozrejme.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod hriva » Str 27.08.2014 18:20

:ha: no pekne no pekne.
Naozaj ak sa pes boji a obstekava nenechám ho to robiť a už vôbec nie na voľno aby chodil a obstekaval. Bria je tiež taký stekac ale tak hučí mi pri nohe keby sa za niekým vybrala obsmrdat vysvetlím jej to raz a tak že to pochopí že takto nie :joint: (bitkou nie)
Strach sa oduca po dohode aj s tym druhým majiteľom psa a celé by to malo byť riadené a pod kontrolou :yes:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Buchťa » Str 27.08.2014 19:10

Elis píše:
Buchťa píše: Offtopic: Hruška, co takhle poradit


Offtopic: Buchti, taky nikdo o radu nestal :nwm: ?? a nevyzadane rady se nedavaji.


Offtopic: Elis, nevím, nebyla jsem u toho. Žádný učený z nebe nespadl. A není každý takový, jako já = vtírka aktivistka = někdy dávám i nevyžádané rady.
Je mi to velmi líto, protože tuto debatu jsem spustila já, opět svou aktivitou, v tomto případě vysloveně blbou aktivitou. Za což se omlouvám Lauraly i Pigie.
Pigie je má virtuální přítelkyně, Lauraly osobní přítelkyně. Obě mě velmi pomohly, obou si vážím a obě mám ráda. Obě jsem poznala díky DF. A je mi velmi líto a vím, že se opakuji, že tady toto vzniklo. Většina z nás je velmi citlivá na své drobce, včetně mě. A když k tomu není ta správná komunikace .....
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod hruska » Str 27.08.2014 19:25

Offtopic: Buchta, z toho prispevku tak srsi arogancia ze az, tam naozaj nie je ziadna prosba o radu, ani naznak, pre mna toto nie je normalne, ze niekto napise, ze si nechyti takeho psa, lebo do parku pride iny clovek so psom a este aj neagresivnym. Mna toto vytaca do nepricetna, sama som zazila situacie, aj taka Viki by vedela rozpravat, ze drbnuta malina sa rozbehla za jej psom, hnala ju cez x ciest a majitelka jej este vynadala, rovnako ako vynadala mne, ked jej pes vybehol na psa mojho a povedala som jej, nech ju nema psutenu, ked takto neadekvatne reaguje. A jej reakcia bola presne taka. Mam vencit inde, ked mi to vadi. Tak bohaca, ja so psom, ktory nikoho neobtazuje a hledi si sveho mam ist inam, aby debili mohli vyvencit svojich psov a nechali ich bliakat po vsetkych? Lebo si iny pes dovolil vstupit tak kde su oni? A je jedno z akeho dovodu ten pes steka. Ak to beries ako ze odsudzujem rychlo, ok, pre mna je to maximalna arogancia a nezdopovednost majitelov takych psov a nielen voci inym (kor ked maju plemeno akym je trebars amstaf), ale aj voci vlastnym psom, lebo nabuduce sa kludne moze stat, ze takeho psa ktosi pekne nakopne ci paralyzuje. Mozno sa potom majitel spamata.
A ja teda slecnu nepoznam, mozno sa to stalo len raz a mozno ten pes ziape len po hugovi, ale ano, svojim prispevkom to pre mna zaklincovala, tiez nemam psa idealneho a stalo sa ze vyletel zo strachu, ale som sa skoro od hanby prepadla a ospravedlnovala a nie ze zvalovala vinu na inych
edit: teraz si citam vyjadrenie pigie a duplom si stojim sa svojim, toto je naozaj nezodpovedne, kamarat, nekamarat :nwm: .
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Buchťa » Str 27.08.2014 20:05

Offtopic: Hruška, co se týče "napsané" arogance - četla jsi si někdy zpětně Tvé některé příspěvky a reakce na xy debat ?

To, že jsi teď nepochopila, že jsem chtěla tu debatu ukončit, tu, kterou jsem svou hloupostí a aktivitou spustila, smírem a omluvou, mě tak "trošku" nepřekvapuje.

A dovolím si ještě jednu věc - dá se vyjadřovat a urážet i bez toho, že se používají vulgární slova. :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod hruska » Str 27.08.2014 20:11

Offtopic: jednak nechapem co maju moje arogantne prispevky s tymto, dvak ty mi ich zjavne nemas problem tiez vytykat, takze? :ha:
Ale to je jedno, nech si ludia nechavaju psov lietat bez dozoru a obtazovat okolie, len nech potom neplacu nad zakonmi, ktore sa tu chystaju. Smutne je to, ze doplatia aj ti zodpovedni.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Ivanka.P » Str 27.08.2014 21:36

:nwm: je arogantné ohlásiť sa a povedať svoju stranu mince? Mohla to tu len čítať a kašlať na nás... Je fakt že zjapajúci staf je rozdiel od zjapajúceho jorka :lol: ale aby som sa vrátila k začatej téme a k Mairi

Mairi si na toto pripravená? Lebo aj o tomto to je ...
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod mairi » Str 27.08.2014 22:38

Ivanka.P píše:Mairi si na toto pripravená? Lebo aj o tomto to je ...

nuz ved toto tiez zvazujem, a dost sa snazim na to zodpovedne pripravit a je mi uplne jasne, ze proste argentinu len tak nemozem navolno pustit nuchat si na sidlisku (prosim berte s rezervou) a ist sa kamaratit so psami "len tak", a budem sa stretavat s neprimeranymi reakciami, cize pesos v civilizacii bude vzdy na voditku, aj keby bol rovnako neskodny ako kolia, lebo lebo, ale s tym proste ratat musim od zaciatku a tak isto od mala zvykat aj na nahubok ako beznu vec, pre istotu, lebo ho bude isto musiet nosit castejsie ako ta moja kolia, s tym ako majitel velkeho, nebezpecne vyzerajuceho psa ratam ako nevyhnutnost :yes:
Offtopic: aj ked teda neda mi nevyjadrit sa, podla mna nema co inych psov/ludi moj pes obtazovat/ obmedzovat ci je to argentina, pit, alebo york, pride mi to rovnako nemile u kazdeho jedneho, v tomto rozdiely nerobim naskutku, a u mojcih psov to netolerujem ani tolerovat nebudem ci to bude 3kilovy kriznik z utulku, alebo 50 kilova AD :yes:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Ivanka.P » Str 27.08.2014 22:59

V podstate ani ja ale stali sa mi situácie, kedy štekala čivava a RTW jasné že nastražila uši a ňufákom vetrila... Ale každý mi povedal chyťte si ho. No OK tak chytím agresora a RTW no nazvime to chytím pohladom... Ano je postaršia ale v dobrej kondícii (ako som počula nedávno od vetky - vďaka bohu) a čivava dostala po ňufáku. Takže tiež spokojná a ticho :lol: ale naozaj to luďom vadí... a asi aj bude vadiť. Priznám sa toto ma prekvapilo...
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI