Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Buchťa » Pon 25.08.2014 14:07

Mairi, spoj se s Lauraly a sama nejlépe posoudíš, jestli je to to pravé ořechové. Domnívám se, že hodně i záleží na výchově a socializaci. Lauraly žije s celou smečkou v Petržce, a pokuď bych se s jejími drobci nesetkala osobně, ani bych sem nic nenapsala. A to, že se drobec pohyboval na volno bez košíku mezi námi, když jsme si přebírali Becres, a kromě Arpiho, tam byli i jiní drobci je fakt. I to, že když jsem k nim poprvé vešla do bytu, tak mě všichni jen očuchali a byla jsem schválena bez jakýchkoliv problémú a to jsem se pak pohybovala po celém bytě neomezeně, včetně toho, že mě tam Lucka s nimi jednou nechala asi na 10 minut sama.To jsou mé osobní zkušenosti s AD.
A Lauraly je asi taková subtilní, jako Mairi.
Naposledy upravil Buchťa dňa Pon 25.08.2014 14:19, celkovo upravené 1
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 25.08.2014 14:14

Nemyslím to tak, že či má Mairi dosť kilo na to, aby mala AD, nepochybujem o tom, že by to zvládla výchovne aj hociako, ale taký feeling, no, že sa to nehodí :lol: K takej víle taký buldozer.. :fizel:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Offca » Pon 25.08.2014 14:17

(...ked si spomeniem, ako pubertálneho Kima prepadol amok, že on bude king, a normalne sa do mna pustil, hajzlik. A ako sme sa pobili. A ako som ho škrtila na zemi, a on ani zaboha prestat vrčať...
Ale odvtedy bol klud :lol: )
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pon 25.08.2014 14:23

Neviem, či tí Pertžalčania sú tí, čo som na nich aj ja spomenula (bývala som pred venčiskom), ale tým som sa vyhýbala, neboli na môjho psa vôbec príjemní a nedali sa privolať, len s nervami a veľkým, dlhším krikom, a havo už na Arisa celkom hnusne vrčal, ešteže sa ani nepohol pre istotu. Ale tak zas bolo ich viac, to sú vždy psi takí viac hubatí :heh: .
Pre mňa je mairi taká pohodová, psík si ide, ona si ide, žijeme a necháme žiť, proste pohoda klídek a ja neviem, či by sa tento štýl plávania životom dal uplatniť pri AD :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Elis » Pon 25.08.2014 14:26

starr píše:Offtopic: Elis, ale nevytrhávaj(me) z kontextu iba reč uší..


urcite nemam na mysli jen rec usi -tak to nemelo vyznit.

starr píše:Offtopic: Sleduj svorku huskyov alebo kólií, a potom sleduj svorku argentín alebo cane corso, a keď mi aj po tom napíšeš, že v ich komunikácií nie sú rozdiely, či už v komunikácií medzi nimi alebo medzi nimi a ľuďmi, tak to už bude naozajstné né že né :-).


kdyby to tak bylo -nemeli by obecne molossove problem komunikovat s ostatnimi psy (plemeny)?. a ja tenhle poznatek nesdilim :nwm: ostatni psy umi jejich signaly cist jasne, uplne bez problemu.
nestalo se mi, ze by je blbe vyhodnotili.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 25.08.2014 14:27

Offtopic: Offca, aký krásny príbeh :prd:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Buchťa » Pon 25.08.2014 14:29

Tak to nevím, jestli to byli oni, i když se mi to nezdá. Mé zkušenosti jsou jen od nich z domu a zpřed jejich baráku.
A co se týče u baráku, tak to mají stejné zkušenosti i ostatní, co chodí pro Becres.
A ani nevím, kde je v Petržce venčovisko :nwm:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 25.08.2014 14:31

Lindchen píše:Neviem, či tí Pertžalčania sú tí, čo som na nich aj ja spomenula (bývala som pred venčiskom), ale tým som sa vyhýbala, neboli na môjho psa vôbec príjemní a nedali sa privolať, len s nervami a veľkým, dlhším krikom, a havo už na Arisa celkom hnusne vrčal, ešteže sa ani nepohol pre istotu. Ale tak zas bolo ich viac, to sú vždy psi takí viac hubatí :heh: .
Pre mňa je mairi taká pohodová, psík si ide, ona si ide, žijeme a necháme žiť, proste pohoda klídek a ja neviem, či by sa tento štýl plávania životom dal uplatniť pri AD :smile: .

Offtopic: No, ak su to oni, tak ja mam tazke srdce na tu amstafku - tiez jeden zo psov, kvoli ktorym som sa tesila, ze idem z Petrzalky prec :oo: A ten mladsi psik tiez po nas bliakal, ale ta amstafka robila brutalny bordel a vobec si ju nik nevolal, nic, vzdy sla s nami s blakotom cez cele vencovisko.... :oo: Prave tieto AD som uz odhanala.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Offca » Pon 25.08.2014 14:32

Ulfheiðr píše:Offtopic: Offca, aký krásny príbeh :prd:

Offtopic: Ludia, príbehy, emocie.... zo života :ha:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Buchťa » Pon 25.08.2014 14:39

Offtopic: Tak to by byla prča, kdyby to byli oni :oo: . Pejsek má cca 7, fenečka 5, amstafka nevím a ta hluchá kříženka AD asi 2 roky. A vážně, co jsem psala, tak to jsou mé zkušenosti za poslední rok, co je znám.
Naposledy upravil Buchťa dňa Pon 25.08.2014 14:40, celkovo upravené 1
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 25.08.2014 14:39

Mairi, ešte niečo ma napadlo (lebo mi to celé nejak čosi pripomína). Nezblázni sa do plemena len vďaka jednému jedincovi (ktorý napríklad aj má niečo mimoriadne v sebe narozdiel od priemeru plemena), lebo skončíš jak ja s barzojom. :no: Bude to síce fajn skúsenosť, budeš ho lúbiť, ale bude to také nejaké polovičaté a v každej možnej chvíli budeš cítiť, ako sa ti ten pes vlastne nehodí ...a aj pes to bude cítiť. Dúfam, že sa to už nikdy nezopakuje, že sa kopnem vo výbere plemena.
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Pon 25.08.2014 14:46, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pon 25.08.2014 14:43

pigie píše:Offtopic: No, ak su to oni, tak ja mam tazke srdce na tu amstafku - tiez jeden zo psov, kvoli ktorym som sa tesila, ze idem z Petrzalky prec :oo: A ten mladsi psik tiez po nas bliakal, ale ta amstafka robila brutalny bordel a vobec si ju nik nevolal, nic, vzdy sla s nami s blakotom cez cele vencovisko.... :oo: Prave tieto AD som uz odhanala.

Presne, to sú tí, čo myslím aj ja, som vedela, že ma prídeš podporiť :lol: .

Buchťa, už sú to 2-3 roky, možno odvtedy vychovali, naučili... :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Buchťa » Pon 25.08.2014 14:48

Jak jsem psala, znám je teprve rok a jsou to kliďasi a pohodáři. I ta amstafka (mám pocit, že ta je z útulku :nwm: ). Ta hluchá je tam teprve pár měsícú, ale doma "šéfuje" té amstafce. Na venči jsem s nimi nikdy nebyla, jen jednou a to Arpi a ta kříženka.
A kde je v Petržce venčovisko?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod hriva » Pon 25.08.2014 14:50

hruska píše:Offtopic: ja som mala susedu, tiez postavou ako mairi, kocikovala i vencila ad. Suka vyzerala byt v pohode, ale nadsena som nebola, ked ju viedlo asi 6rocne decko sem tam. Ale nikdy ziadny problem. DNes maju psa ad, ten zas vodi tu slecnu a ona nema absolutne sancu ho udrzat.
inak, mne sa viac hodi maru k ad ako bad k dk :angel:

Čo? Bad a kólia? :aaa:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod mairi » Pon 25.08.2014 16:13

Ulfheiðr píše:Mairi, ešte niečo ma napadlo (lebo mi to celé nejak čosi pripomína). Nezblázni sa do plemena len vďaka jednému jedincovi (ktorý napríklad aj má niečo mimoriadne v sebe narozdiel od priemeru plemena), lebo skončíš jak ja s barzojom. :no: Bude to síce fajn skúsenosť, budeš ho lúbiť, ale bude to také nejaké polovičaté a v každej možnej chvíli budeš cítiť, ako sa ti ten pes vlastne nehodí ...a aj pes to bude cítiť. Dúfam, že sa to už nikdy nezopakuje, že sa kopnem vo výbere plemena.

:yes: dik dik, toho sa presne bojim, preto nad tym tolko dumam
a dakujem seckym, ste zlati strieborni, pravda hej, ja si vencim tak na pohodu, na ine som zvyknuta a je mi jasne ze s dogusou by to bolo stale oci na stopkach a uz inak korigovat situacie ( a veru neviem ci by som na to mala, kedze doteraz som ziadneho psa takto nemusela viest, to je to coho sa bojim :ua: ), ale zase, dogusa ak by bola, tak az v dome a nie takto na sidlisku medzi ludmi ako doteraz mam psiska, to je dalsia vec, mozno nie az taka rozhodujuca, ale zase by to bol trosku iny ako nas bezny sidliskovy zivot.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI