Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Bratislava - VetPoint

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod pigie » Sob 16.08.2014 20:52

Nechcem byt zla, ale keby liecba zapalu ucha trvala dlhsie ako 2 tyzdne, beriem psa a idem s nim inam... Ale tak ja uz veterinarov neberiem ako bohov, ktori maju vzdy pravdu. A akonahle liecba nezabera, beriem ho niekde, kde by mohli mat viac skusenosti.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod roxana280 » Ned 17.08.2014 7:31

pigie píše:Nechcem byt zla, ale keby liecba zapalu ucha trvala dlhsie ako 2 tyzdne, beriem psa a idem s nim inam... Ale tak ja uz veterinarov neberiem ako bohov, ktori maju vzdy pravdu. A akonahle liecba nezabera, beriem ho niekde, kde by mohli mat viac skusenosti.

Vsak toto som presne urobila, vzala som ho z VetPointu ku Kocisovi, tam mu po druhych kvapkach na moju ziadost urobili laboratorny rozbor, kde zistili citlivost na ANT, nasadili uz v poradi tretie kvapky, kazde kvapky sa kvapkali aspon 2 tyzdne..ale nepomohli ani tie, vratilo sa, pytala som celkove ANT a dali mi len nejake antibiotikam podobne, ani mi nedali papier, co mu davali..a Kocisa si tiez chvalia a ten ho dorazil a ked bolo zle, ze prestal chodit a u Kocisa tvrdili, ze uz je v poriadku, bezala som spat do Vetpoitu, lebo mali pohotovost, potom pojazdy lekar dr. Morvayova, potom Vetpoit, potom Bennet - tiez maju pohotovost, o Bennete ako sa na nas vykaslali som tiez vo fore pisala,
potom Jarovce - tam mu urobili komplet testy - tam stanovili spravnu diagnozu konecne, poslali na na magneticku rezonanciu do Brna, ja som ju nasla v Sibre a tu sme ostali, mesiac mu pichali kazdy den ant, zakazdym poriadne skontrolovali a robili vysetrenie kamerkou aj ciastocnu mag.rezonanciu...a ten pristup lekarov, fantazia, profesionalita...Takze som sa nevzdala ...toto som absolvovala od soboty 14.tej do nedele 17.00 tej kedy zacina Sibra..na Sibru som potom neskor pocuvala od pacientov, liecia tam pohybove tazkosti vela pozitovneho..ja mozem len PODAKOVAT...zachranili mi Oskara a tiez im prirastol k srdcu..
roxana280
Okoloidúci

Poslaťod Whip it » Ned 17.08.2014 10:31

Offtopic: Vieš, ono...to je ťažko. Nájsť zodpovedného lekára, ktorý sa ti bude o zviera starať ako o vlastné, ktorému môžeš dôverovať, že naozaj robí postpune LEN nevyhnutné vyšetrenia a neťahá z teba peniaze na zbytočnosti, aj keď znejú akčne (príklad vaša MRI, ktorá IMHO nebola treba) a zároveň koná tak, aby na diagnózu prišiel je nesmierne ťažké...Sama som mala možnosť praxovať na viacerých klinikách (a nie, nebudem menovať) a naozaj málokde mali zaužívané postupy, s ktorými by som sa vedela stotožniť. Na mňa, ako majiteľa neplatí moderné vybavenie a ani ceny zákrokov. Platí na mňa prístup k práci, k majiteľovi a zásady morálky. Žiaľ, ty/ja/hocikto iný, kto si príde dať ošetriť zviera nevidí do zákulisia, čo sa deje so psom na hospite, či dostáva lieky v dávkach na jeho hmotnosť a načas...Ďalej ľudia bez medicínskeho vzdelania nemajú možnosť posúdiť správnosť doktorovho diagnostikého algoritmu a môžu sa len spoliehať na to, že na prvom stupienku je pacient a nie účet. Mrzí ma, že majú psíčkari/mačičkári také zlé slová na veterinárov, no na druhej strane sa nedivím, keď to dnes funguje ako funguje...Ambulancií a kliník je namraky, každý sa púšťa do všetkého a málokto má v sebe kus pokory, že prizná, že kolega to vie lepšie, lebo má skúsenosti a pošle ho k nemu - lebo by došiel o klienta.
Naposledy upravil Whip it dňa Ned 17.08.2014 11:04, celkovo upravené 1
Whip it
Veterinár
Obrázok užívateľa

Poslaťod Buchťa » Ned 17.08.2014 10:41

Whip it píše:Offtopic: Vieš, ono...to je ťažko. Nájsť zodpovedného lekára, ktorý sa ti bude o zviera starať ako o vlastné, ktorému môžeš dôverovať, že naozaj robí postpune LEN nevyhnutné vyšetrenia a neťahá z teba peniaze na zbytočnosti, a a zároveň koná tak, aby na diagnózu prišiel je nesmierne ťažké...

Platí na mňa prístup k práci, k majiteľovi a zásady morálky.

... a môžu sa len spoliehať na to, že na prvom stupienku je pacient a nie účet.

Ambulancií a kliník je namraky, každý sa púšťa do všetkého a nikto málokto má v sebe kus pokory, že prizná, že kolega to vie lepšie, lebo má skúsenosti a pošle ho k nemu - lebo by došiel o klienta.

:jop: :poklona:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Pon 18.08.2014 11:45

Offtopic: ja som si velmi cenila keď mi veterinárka povedala že ona sa do králikov nevyzna, nehrala sa na boha a poslala ma ku kolegyni. A tiež ked mi vet na rovinu povedal že skúsime ešte poslednú vec a ak nezabere mám dat králika uspať. Bol úprimny a nesnažil sa len peniaze ťahať, lebo veď na tie injekcie a kontroly som tam mohla chodiť kľudne ešte aj pol roka dokolecka. ..Vždy mi dopredu povedia čo a kolko bude stáť a či je to vyšetrenie nutné, brali ohľad aj na to že mám veľké psy a tam sa tie ceny pekne splhaju hore.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 18.08.2014 11:48

Offtopic: Mna tak z vetpointu otocili s andulkou... A aj povedali, kam mam ist...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Pon 18.08.2014 12:04

Offtopic: inac také malé vtáčiky to musí byť dosť zložité liečiť. Oni sa ani moc nespolupracujú pri vyšetrení :heh: Ináč minule bola s nami v čakárni korytnačka s infuzkou to bolo také zlaté :heh:
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Barbor » Pon 18.08.2014 13:55

Offtopic: korytnacka s infuzkou ? :love: :love: boďe :hi: ja mam tiez skusenost ze ma poslali kolegovi lebo ten sa vyzna viac. Sice ja som naliehala ze nech nas vyšetri on pretoze sme mali prist az na druhy den a ja som taka ze vsetko chcem mat hned :pac: :lol: tak ma odbil ze nie, pockame do zajtra nech sa na to pani doktorka pozrie lepsie ako on :jop:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 18.08.2014 13:56

Offtopic: Ja by som skor tu korytnacku tipla na sondu nez na infuzku. Ale vsetko mozne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Whip it » Pon 18.08.2014 18:40

Offtopic: Tak super, že máte aj pozitívne skúsenosti v tomto :smile: . Ja som raz videla korytnačku, ktorá mala spomínanú sondu mesiac a za tú dobu som jej nevidela hlavu a ani nohy ani raz vystrčené, len pancier s hadičkou celú dobu :heh: .
Whip it
Veterinár
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Pon 18.08.2014 19:50

Offtopic: neviem.vyzeralo to jak klasická psacia infuzka, aj to kvapkalo, tá sonda neviem čo je.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Whip it » Pon 18.08.2014 20:53

Offtopic: Tak potom to fakt bola infuzka. Akurát som sa s tým ešte nestretla, že by korytnačka potrebovala tak hydratovať :nwm: .
Whip it
Veterinár
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Pon 18.08.2014 21:27

Offtopic: bola to suchozemska, možno odmietala jesť tak toto jej dali aspoň :nwm: Ináč mala vonku aj hlavu aj všetky nohy :smile:
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 18.08.2014 21:28

Offtopic: No len na to sa prave pouziva sonda na to vyzivovanie, nie inzufka. Aj pre mna trochu zahada.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Pon 18.08.2014 21:31

Offtopic: mala to aj pichnute v podkozi, na tom mieste medzi krkom a nohou :nwm: bohvie, možno nejaké nové postupy, určite to bolo pichnute a kvapkalo lebo ešte som to sledovala že jej korytnačka
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Veterinárne ambulancie