Ovocie a zelenina v BARFe

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod tom_goro » Pia 01.08.2014 11:44

Offtopic: ani jeden seriozny zdroj nie je v tom clanku, len jeden odkaz na podobny web ako je AC24 (naturalnews).
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod hriva » Pia 01.08.2014 12:02

Ja som to mala v časopise. ..Musím to najst
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod tom_goro » Pia 01.08.2014 12:03

Offtopic: ]ak to je clovek a zem tak sa neunuvaj :lol: budem rad ked najdes daco
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Whip it » Pia 01.08.2014 15:24

Nie je žiaľ nikde zdokumentované, že má amygdalin naozaj prospešný efekt u onkopacientov (že prinesie remisiu).
Plus, treba rátať s nežiadúcimi učinkami:
The side effects of laetrile (liečivo, ktoré obsahuje amygdalin) treatment are like the symptoms of cyanide poisoning. These symptoms include:

Nausea and vomiting.
Headache.
Dizziness.
Blue color of the skin due to a lack of oxygen in the blood.
Liver damage.
Abnormally low blood pressure.
Droopy upper eyelid.
Trouble walking due to damaged nerves.
Fever.
Mental confusion.
Coma.
Death.
The side effects of laetrile appear to depend on the way it is given. More severe side effects develop when laetrile is given by mouth than when it is given by injection. These side effects may be increased by:

Eating raw almonds or crushed fruit pits.

Zdroj: http://www.cancer.gov/cancertopics/pdq/ ... ient/page2

Zvieratá by som jadierkami (a kôstkami už vôbec) neštopkala.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod tom_goro » Pia 01.08.2014 15:47

The side effects of laetrile (liečivo, ktoré obsahuje amygdalin) treatment are like the symptoms of cyanide poisoning.

kynanid, ja som vedel ze tam dakde bude. si pamatam ze som o tom dakde cital ale to bolo tak daaavno ze netusim kde
dik. :jop:
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Whip it » Pia 01.08.2014 15:53

Nemas zac :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Bugy » Pia 01.08.2014 16:29

Whip it píše:Nie je žiaľ nikde zdokumentované, že má amygdalin naozaj prospešný efekt u onkopacientov (že prinesie remisiu).
Plus, treba rátať s nežiadúcimi učinkami:
The side effects of laetrile (liečivo, ktoré obsahuje amygdalin) treatment are like the symptoms of cyanide poisoning. These symptoms include:

Nausea and vomiting.
Headache.
Dizziness.
Blue color of the skin due to a lack of oxygen in the blood.
Liver damage.
Abnormally low blood pressure.
Droopy upper eyelid.
Trouble walking due to damaged nerves.
Fever.
Mental confusion.
Coma.
Death.
The side effects of laetrile appear to depend on the way it is given. More severe side effects develop when laetrile is given by mouth than when it is given by injection. These side effects may be increased by:

Eating raw almonds or crushed fruit pits.

Zdroj: http://www.cancer.gov/cancertopics/pdq/ ... ient/page2

Zvieratá by som jadierkami (a kôstkami už vôbec) neštopkala.


Nieje celkom fér že ste ako "výcuc" z článku vytiahli najmä vedľajšie účinky aj keď celý bol pomerne kritický.
Každopádne vďaka aj zaň :jop:
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Mackie » Pia 01.08.2014 16:55

Offtopic: samozrejme viem, co tie jadra su :no: ako deti sme to jedli, chutilo to dobre, a potom sme dostali vyprask, ci sa chceme otravit
v suvislosti so psami ma to nenapadlo, lebo ved kto by to psovi luskal, kostka je tvrda jak hovado, potom ze ako by psa napadlo to rozhryzt; tak som sa docitala, ze aj taki su, a ze vlastne preco nie, ved aj orechy si tak psy luskaju.. no nechcelo sa mi to vtedy takto vypisovat, len mi to preletelo hlavou :angel:
takze ano chapem o co ide, nie psovi by som to nedala ani ho nenechala si kostky luskat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Whip it » Pia 01.08.2014 17:19

Offtopic: Mne len prišlo, že tá debata sa začína uberať príliš odborným smerom a pritom je to naozaj len veeeeľmi okrajová zaležitosť, čo sa psov týka. Jasné, že kebyže mám ja alebo nikto z mojho okolia takú ťažkú diagnózu, tak sa v tom asi rýpem viac, hľadám plusy a mínusy každej jednej alternatívy. Teraz sa na to pozerám skepticky pretože to našťastie nepotrebujem, ale verím, že topiaci sa aj slamky chytá, len aby si trošku pomohol :ua: .

Pokiaľ ide o psy, tak som zástancom BARFu, no všetkého s mierou, netreba hľadať nasilu extrémy :no: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Bugy » Pia 01.08.2014 19:29

Whip it píše:Offtopic: Mne len prišlo, že tá debata sa začína uberať príliš odborným smerom a pritom je to naozaj len veeeeľmi okrajová zaležitosť, čo sa psov týka. Jasné, že kebyže mám ja alebo nikto z mojho okolia takú ťažkú diagnózu, tak sa v tom asi rýpem viac, hľadám plusy a mínusy každej jednej alternatívy. Teraz sa na to pozerám skepticky pretože to našťastie nepotrebujem, ale verím, že topiaci sa aj slamky chytá, len aby si trošku pomohol :ua: .

Pokiaľ ide o psy, tak som zástancom BARFu, no všetkého s mierou, netreba hľadať nasilu extrémy :no: .

Presne tak,ak by lekár niekomu z nás povedal pôjdete na onkológiu,prepáčte mi výraz ale zjeme aj :kak: aby sme boli v poho a niektorý z nás chcú zamedziť nádorom o veľkosti pomaranča u našich zverencov. :plac:
Dávame psom preventívne cesnak proti parazitom,tak prečo nie občas jadierko?
Ja už podávam aj keď efekt istý nieje a len preberám možnosti..
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Whip it » Pia 01.08.2014 19:47

Offtopic: Bugy, prepáč, nečítala som všetky tvoje príspevky, má tvoj psík nejaký novotvar ?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Bugy » Pia 01.08.2014 20:06

Whip it píše:Offtopic: Bugy, prepáč, nečítala som všetky tvoje príspevky, má tvoj psík nejaký novotvar ?

Mala,ta to už má chvíľu za sebou..
Preto by som rád u súčasnej psice toto oddialil,prípadne eliminoval..
Teda ak myslíte novotvarom zhubný nádor ktorý najmä jej spôsobil veľké bolesti.
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod hriva » Pia 01.08.2014 20:20

Ja som sa k info o marhulovych jadrach dostala práve keď mala moja fenka rakovinu. Bohužiaľ ten časopis už doma nemám, bolo to staré asi 3 roky :ua: A ani som jej to nepodavala, nebol na to čas pri jej diagnóze a to asi chce trocha dlhšie podávať.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Bugy » Pia 01.08.2014 20:36

hrivushka píše:Ja som sa k info o marhulovych jadrach dostala práve keď mala moja fenka rakovinu. Bohužiaľ ten časopis už doma nemám, bolo to staré asi 3 roky :ua: A ani som jej to nepodavala, nebol na to čas pri jej diagnóze a to asi chce trocha dlhšie podávať.


Skôr som to myslel ako prevenciu,nie ako liečbu.
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod hriva » Pia 01.08.2014 20:44

To mi je jasné, ja by som to pri mojej skúsila aj ako liečbu, či to bude mať nejaký efekt to by ale nemohlo mať celé taký rýchly priebeh.
Ináč sú aj tak také kapsule s olejom z marhulovych jadier. A z Rakúska mi raz doniesli malé fľaštičky s tým olejom, bola to presne taká preventívna kura. Či myslíš že toto taký efekt nemá?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava