Anglický pointer / English Pointer (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Silwuska » Pia 17.10.2008 10:07

No ved hej jasne, ale myslim ze to nemaju "v krvi" tak ako napr. labici(alebo maju??)...v krvi maju to vystavenie, to dalsie sa uz asi cvici...ale to fakt netusim ako to je na polovkach...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Anglicky pointer

Poslaťod miranda » Pia 17.10.2008 10:07

je to tak, ako pise Silvuska...pointer vystavi, ukaze ("to point"), a potom ini stavaci prinesu... :smile:
miranda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Anglicky pointer

Poslaťod miranda » Pia 17.10.2008 10:12

...teda asi ani nie tak stavace ale retrieveri prinesu...
miranda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Amaguk » Pia 17.10.2008 10:15

miranda, nechcem sa hadat, polovne plemeno nemam, ani ho mat nebudem, ale myslim, ze v tomto bode sa hodne mylis (a Silwuska tiez) :smile:
Skusky stavacov:

Podzimní zkoušky PZ ­ jsou zkouškami, jejichž úspěšné absolvování kvalifikuje ohaře jako lovecky upotřebitelného pro dohledání a přinášení drobné zvěře. Předměty : společný hon, hledání, vystavování, postupování, nos,klid před zvěří pernatou, klid před zvěří srstnatou, chování po výstřelu, dohledávka střelené a pohozené zvěře pernaté a srstnaté, přinášení vlečené pernaté a srstnaté zvěře na dálku v poli, přinášení pernaté zvěře, přinášení srstnaté zvěře, vodění na řemeni, přinášení kachny z hluboké vody, poslušnost.

Lesní zkoušky LZ ­ jejich absolvováním získává ohař loveckou upotřebitelnost k dohledávání zvěře v lesních honitbách. Předměty : přinášení lišky přes překážku, šoulačka s odložením, práce na pobarvené stopě spárkaté zvěře, přinášení vlečné lišky a zajíce na dálku v lese, vyhánění zvěře z houštin, slídění, dohledávka střelené a pohozené pernaté a srstnaté zvěře, dohledávka pohozené lišky, nos, chování na stanovišti, klid před zvěří pernatou, klid před zvěří srstnatou, chování po výstřelu, přinášení pernaté, srstnaté a škodné zvěře, vodění na řemeni, poslušnost.
:no: :no: :no:
http://www.celysvet.cz/zkousky-oharu-v-cr.php

Skúšobný poriadok pre skúšky stavačov
Predmety skúšok (disciplíny)

Čuch
Spoločná poľovačka
Vrodená chuť do práce
Hľadanie
Vystavovanie
Postupovanie
Záujem o stopu zveri
Dohľadávanie zastrelenej pohodenej pernatej a srstnatej zveri
Prinášanie vlečenej pernatej a srstnatej zveri na diaľku v poli
Prinášaníe vlečene] líšky a zajaca na diaľku v lese
Prinášanie pernatej, srstnatej a škodlivej zveri
Pokojnost pred pernatou zverou
Pokojnosť pred srstnatou zverou
Správanie sa po výstrele
Poslušnosť
Vodenie na remeni
Práca na pofarbenej stope srnče] zveri
Práca na umelo založenej nepofarbenej stope srnčej zveri
Prinášanie líšky cez prekážku
Chuť do práce s líškou
Správanie sa na stanovišti
Vyháňanie z húštin
Sliedenie
Posliedka
Práca psa vo vode
Prinášanie kačice z hlbokej vody
Naháňanie v tŕstí
Dohľadávanie zastrelenej kačice v tŕstí
Ochota pracovať v hlbokej vode
Stopa zveri vo vode
Správanie sa na stanovišti
Prinášanie pernatej zveri (kačice)
Skúška odvahy (SO)

http://www.vizsla.sk/skusky/poriadok/predmety/
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Amaguk » Pia 17.10.2008 10:17

miranda píše:...teda asi ani nie tak stavace ale retrieveri prinesu...

to mozno v Anglicku, ale u nas...
retrivre u nas v minulosti nemali ziadnu tradiciu, vobec sa u nas nechovali...kto asi tym polovnikom tu ulovenu zver dohladal a priniesol? Co myslis? :no: :no: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Anglicky pointer

Poslaťod miranda » Pia 17.10.2008 10:34

Amaguk....pointer je anglicke plemeno, tam vyslachtene a dlho chovane a cvicene...takze to, ze TU neboli retrieveri asi nema na ich povahu ziaden dopad. To co si poslal a, je zo stranky o vizle - to nie je pointer. Skus si pozriet konkretne pointrov...ono aj medzi samotnymi stavacmi su velke rozdiely v povahe a vyuziti.
miranda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Anglicky pointer

Poslaťod miranda » Pia 17.10.2008 10:38

...ale myslim si, ze toto nase "dohadovanie" asi nema velky zmysel, kedze ziadna z nas nie je polovnik a to co vieme, mame akurat z literatury. Ako som uz povedala, budem akykolvek vycvik konzultovat s chovatelom, ten sa asi bude vyznat... :ahoj:
miranda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Amaguk » Pia 17.10.2008 10:42

neviem o to, ze by som sa o niecom dotahovala
co viem mam od ludi, ktori stavacov vlastnia a z toho, co sa pise v skusobnom poriadku :no:
z akej literatury vychadzas ty?

ale ja faktom, ze od stavacov poznam najma vyzliakov a tam sa prinasanie zveri jednoznacne vyzaduje...jedine, zeby mali v tomto bode anglicki pointri vynimku :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Offca » Pia 17.10.2008 18:22

Vidím tam jediný zádrhel - a to, ak sa anglický skúšobný poľovný poriadok odlišuje od slovenského, a to najmä v odčlenení anglického pointra od ostatných stavačov. Čo netuším, ako naozaj je.

Okej, ale aj keby to tak byť malo, žijeme na Slovensku, skúšky robia poľovníci slovenské, a preto ťa/miranda/ nemusí zaujímať, že prínášaním nebodaj pokazíš excelentné vystavenie /tiež neviem ako..ked má pes excelentné vystavovanie v krvi, iné cviky ho nepokazia. To ak by som mala prinášača z vody, nebudem ho učiť chôdzu pri nohe???/... u nás stavač priniesť (ťahám z Amagukiných downloadov) musí.. Inak to zrejme so skúškou nepôjde. :nwm:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Amaguk » Pia 17.10.2008 18:26

miranda píše:Amaguk....pointer je anglicke plemeno, tam vyslachtene a dlho chovane a cvicene...takze to, ze TU neboli retrieveri asi nema na ich povahu ziaden dopad. To co si poslal a, je zo stranky o vizle - to nie je pointer. Skus si pozriet konkretne pointrov...ono aj medzi samotnymi stavacmi su velke rozdiely v povahe a vyuziti.


konkretne o anglickych pointroch som nenasla nic, len vseobecne o stavacoch...
tak ty ma hadam budes na nieco relevantne vediet nasmerovat :no: :ahoj:

btw, vyzla pointer je - pointer znamena stavac a vyzla je madarsky stavac :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Anglicky pointer

Poslaťod miranda » Pia 17.10.2008 22:07

amaguk...tak teraz si na to kapla....ved vizla a anglicky pointer je vlastne ten isty pes! (To ja viem, ze po anglicky je stavac pointer...mala som skor na mysli rozdiel medzi vizlou a Poinetrom. Anglickym. Ako plemenom... :smile:)

Offca...je to tak ako pises...citujem : "Vo svojej vlasti pointri nesmu prinasat, aby si nepokazili pevne vystavovanie (musi zostat stat a ukazovat, ak sa rozbehne na aport = nevystavuje). Na prinasanie sa v Anglicku pouzivaju retrieveri, ako Chesapeake Bay Retriever, Curly -coated Retriever, Flat-coated Retriever, Zlaty Retriever a pod.
Usilie po vsestrannosti urobilo v Nemecku i u nas z pointra vsestranneho psa. Aj ked sa pointer pri svojej inteligencii nauci stopovat aj prinasat, predsa len domenou jeho prace zostava vyhladavanie a vystavovanie."
Rozdiel v povahe je aj medzi kontinentalnymi a anglickymi stavacmi.

Chovatel pise :"jsou to tak zvaní stavěcí psi vyšlechtění k tomu aby pánovi ukázali kde je zvěř, na aportování jsou retrívři na práci ve vodě kokři a vodní psi na práci v lese honiči atd...ale vzhledem k tomu že jsme praktičtí a nejsme bohatí šlechtici kteří to tak kdysi měli máme jednoho psa na všechno tak že dnes pointři aportuji ,dělají vodu,les i pole,tomu se říká všestraný pes a dělá tak zvané všestranné zkoušky .je to jen rozdíl v tom že takoví německý ohař má aport vrozený a mi to musíme těm našim pointrům vysvětlit co po nich chcem."

Takze tak ako som pisala, kedze nepojdem s mojim psom na polovne skusky, nebudem ho asi trapit vycvikom aportu, ktory mu nie je vlastny. Nic ine som tym nechcela povedat. Jedine ze by nasa bola naruziva aporterka... Ale zatial sa zda, ze na cokolvek hodene zvysoka kasle :no:

... uz sa mi asi nechce toto dalej rozoberat. Budem rada, ak sa mi ozve niekto, kto pointra naozaj ma, ake ma s nim skusenosti, ako sa sprava, ako ho on cvici, co ma psik rad a tak. Dakujem. :smile:
miranda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Amaguk » Pia 17.10.2008 22:13

nic so nekapla, nikde netvrdim, ze je to ten isty pes, tak naco ten sarkazmus :ach: ...ja len vravim, ze aj vyzla JE stavac, konkretne madarsky stavac. teda po anglicky (Hungarian) pointer

je tu na fore zopar ludi, co stavacov maju, tak aj ja dufam, ze sa ozvu, ako to s tym vystavovanim a donasanim vlastne je, a hlavne aky je rozdiel medzi jednotlivymi plemenami stavacov
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Anglicky pointer

Poslaťod lusy » Sob 18.10.2008 2:28

tak ja som sa dnes rozpravala s jednym polovnikom co ma aj pointrov a ten mi vravel, ze v anglicku sa povodne pouzivali tieto psy iba na vystavovanie a na prinasanie spomenul springrspanielov. ale ze v taliansku je pointer asi ako aj inde teraz pouzivany aj na prinasanie a vyzaduje sa to aj na skuskach.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Amaguk » Sob 18.10.2008 5:37

takze je to zrejme tak, ze anglicki pointri mali z prinasania "vynimku", bohati Anglani si mohli dovolit takuto uzku specializaciu a na rozne ciastkove ukony pouzivat roznych psov...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Anglicky pointer

Poslaťod vavrena » Sob 18.10.2008 7:56

Je mi trochu blbé miešať sa do debaty, keď som poznala len jedného pointra a len v jednom revíre, ale on vystavoval aj prinášal. Aj aportoval. Preto bol výborný na poľovačkách, pretože PRINÁŠAL Z VODY. Väčšinou sa púšťal do vody na konci poľovačky, aby dohľadal to, čo iné psy nenašli. A väčšinou aj našiel.

Keď sa nehľadalo vodné vtáctvo, tak poľovka prebiehala tak, že Blacky vystavil, jeho pániček čosi vystrelil (Blacky sa začal celý triasť od neodočkavosti a čakal, čo sa povie), dostal povel a išiel pre hocičo, čo ležalo na zemi.

Ja som vážne nevedela, že pointre majú len ukazovať. Tento robil a vedel úplne všetko a všetkým to bolo normálne.. :nwm:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI