Čo s agresívnym psom?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Čo s agresívnym psom?

Poslaťod renqa » Pia 23.05.2014 11:47

V poslednej dobe sa čoraz viac objavujú na FB psy, ktoré potrebujú súrne aspoň DO, pretože majiteľ sa rozhodol psíka utratiť. Dôvody sú rôzne, väčšinou sú to malé deti, v rodine ktoré pes neakceptuje alebo aj agresivita voči majiteľom, niekedy aj uhryznutie. Aký je Váš názor na takéto rázne rozhodnutie? Ja by som sa asi snažila psíkovi nájsť nový domov. Alebo keby to boli len návštevy detí a ja nemám možnosť dať pozor na psa aj na deti, asi by som ho radšej niekde zavrela a nie dala utratiť. Veď predsa keď je človek zodpovedný a má rád aj toho psa, tak si to už nejako zariadi.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 23.05.2014 12:04

Podľa môjho je to všetko o prioritách a tie sa často menia. Ja som tiež musela rozmýšľať, čo s dvomi psami, keď som sa musela vrátiť k rodičom a tí ich tam nechceli akceptovať. Bolo to najhoršie obdobie aké som zažila a teda nepriala by som to nikomu. Nakoniec samo psi ostali, ale teda myšlienky bývali často také, že dať ich preč. O tom zúfalstve ani nevravím. Pre ľudí, pre ktorých je však pes viac ako pes, ale je súčasťou jeho rodiny verím, že to vedia zariadiť minimálne tak, aby bol práve jeho štvornohý priateľ spokojný. Aj teraz sme sa presťahovali a psi nám to tu ničia, nie sú schopní sa prispôsobiť a zasa sa mi vracajú tie pocity z pred roka. Snažím sa s tým bojovať, ale sama neviem ako to dopadne. Ono často človek stratí už aj silu to riešiť a uprednostňovať psa. A nie vždy ide vyslovene o agresivitu, ale napr. aj o niečo také ako riešim teraz práve ja. Vravím si, že to zasa dáme, len druhá vec je dokedy budem mať toľko sily, aby som to riešila.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod hruska » Pia 23.05.2014 12:15

ja stale hovorim, ze dakedy je lepsie psa dat prec ako nechat ho zit tak ako zije..
Na druhej strane by to chcelo viac rozmyslat predtym, nez si clovek psa dotrepe a akeho si dotrepe, bo kazdy sa ide rozculovat, ze pes je chapany ako vec, pritom casto sa aj on sam k nemu ako k veci chova.
Mne desi len cisto myslienka, ze by som mala dat psa prec, dufam, ze nikdy nic take riesit nebudem musiet - ale ked budem, myslim, ze ozaj to budu musiet byt vazne dovody. Aj ked, aj tie vazne dovody mame zjavne kazdy ine.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod renqa » Pia 23.05.2014 12:24

Ja som tiež toho názoru, že ak má ten pes trpieť, tak je lepšie sa ho vzdať. Sama som už bohužiaľ musela riešiť takúto vec, ale snažila som sa tomu psovi nájsť čo najlepší domov a nie ho utratiť. To utratenie mi príde príliš kruté, každý pes by si mal podľa mňa zaslúžiť druhú šancu. To, že nebol šťastný niekde v jednoizbovom byte s malými deťmi a že mu z toho občas "preplo" neznamená, že by nemohol prežiť pekný život niekde v rodinnom dome, na záhradke, s nejakými staršími ľuďmi.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 23.05.2014 13:16

To bol nejaký konkrétny prípad asi, čo?
Ono utratiť psa mi príde ozaj maximálne choré. Hádam by som povedala až zvrátené. Ale podobne ako napísala Hruška, každý ma iné limity, za ktoré je a nie je ochotný ísť. Ono hlavne ťažko súdiť čokoľvek, kohokoľvek, ak si to človek neodžil.
Z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy sa už ozaj nedá a človek ide na dno svojich síl a vtedy už sa to v hlave melie. Osobne si však myslím, že by psi z domu ísť nemali pokiaľ na to nie je ozaj závažný dôvod. Ale to už si musí určiť a rozhodnúť každý sám, kam je až ochotný zájsť.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod renqa » Pia 23.05.2014 13:30

Monika & Parsonky píše:To bol nejaký konkrétny prípad asi, čo?
Ono utratiť psa mi príde ozaj maximálne choré. Hádam by som povedala až zvrátené. Ale podobne ako napísala Hruška, každý ma iné limity, za ktoré je a nie je ochotný ísť. Ono hlavne ťažko súdiť čokoľvek, kohokoľvek, ak si to človek neodžil.
Z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy sa už ozaj nedá a človek ide na dno svojich síl a vtedy už sa to v hlave melie. Osobne si však myslím, že by psi z domu ísť nemali pokiaľ na to nie je ozaj závažný dôvod. Ale to už si musí určiť a rozhodnúť každý sám, kam je až ochotný zájsť.


Nebol to konkrétny prípad, bolo to viac prípadov, ale s podobným scenárom. Dokonca dva krát išlo o westíka a jeden bol aj utratený, z dôvodu že pani mala vnúčatá, ktoré chodili na návštevu a on bol ku nim agresívny, vraj sa stalo, že aj uhryzol. Takéto dôvody pre mňa nie sú dostačujúce na to, aby mal niekto právo ukončiť život hoci aj ten psí. A pre takéto niečo pre mňa neexistuje ospravedlnenie.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 23.05.2014 14:57

Ach jaj. A kde boli tí dospelí, keď ten pes vraj uhryzol? Toto nepochopím.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod renqa » Pia 23.05.2014 15:12

No veď to, že ľudia sa správajú nezodpovedne a chudák pes na to doplatí životom. A mňa len zarážajú komentáre ľudí, ktorí tam píšu, že majiteľ nie je zlý človek, že sa trápi, že psíka veľmi ľúbi a podobne. Ako sa môže trápiť, keď je schopný ukončiť život zvieraťu, ktoré mu bolo niekoľko rokov dobrým priateľom? Ja by som s tým nevedela žiť.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod kellee » Pia 23.05.2014 15:32

toho westika si pamatam :-(
mam kamaratku, ma v byte bavorskeho farbiara, samo, ze pes nema uplatnenie, ani adekvatny pohyb, takze je aky je- totalny agresor. Prislo dieta, panicka na psa veeeelmi naviazana sa ho odmietala vzdat, manzel ho chcel dat prec. No pes nakoniec zostal, no nezvladlo sa to, pes dieta uhryzol, panicek psa dobil, nakoniec sa prislo na to ze dieta mozno nevedomky, mozno nie zdraplo za chvost, pes to nemal rad, dieta prezilo, pes prezil, vsetko sa vyriesilo, ale veru boli tam aj myslienky ako dat utratit, ci do utulku. Panicka sa zacala vyhrazat rozvodom, no casom sa to nejako utriaslo. Tohto som sa aj ja bala, ako mi pes bude reagovat na dieta, co ak bude ziarlit, ci ho napadne. nakoniec sa to vyriesilo samo- deti nemame. No veru neviem si to predstavit, ze by tu nebol.
Nedavno sa mi stal pripad- dlhodobo som strazila fenku pudlicku jednej pani (90 rocna), už takmer nechodi. Fenka takmer slepa stale sa motala popod nohy, no panicka si ju aj tak chcela nechat. jej syn vsak rozhodol za nu, po fenku si prisiel s tym ze ide s nou k vetovi- upozornovala som ho na to, ze fenka nie je celkom ok, no on to vzal po svojom a fenu siel dat utratit, nastastie skvely vet ju neutratil a znama tej starej pani a moja dobra kamaratka si ju vzala k sebe aj napriek tomu ze ma vlastne tri psy. no bolo to hrozne- fenka naviazana na panicku, pri kazdej prechadzke ich tahala "domov" fenku k pani aj bravali, no nejakym zazrakom jej fenka zacala vadit- smutny pribeh, no teraz sa ma podla mna ovela ovela lepsie
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod ariel » Ned 01.06.2014 6:05

Ano, mnozia sa take pripady, ale vacsina je zial len o pohodlnosti ludi, nie su ochotní sa problemom zaoberat, riesit ho a namiesto toho si zvolia tu jednoduchsiu moznost. Co sa tyka deti, to je samostatna kapitola. To je takmer vzdy, vzdy vina rodicov. Sama mam 9r. syna a neustale ho musim ucit, co si moze ku psom dovolit, ze ich nema otravovat pocas spanku, hadzat medzi nich jedlo atd...Navstevy detske k nam takmer ani nevolam a ked aj niekto dojde, nikdy ich nenechavam samych so psami, co rodicia nechapu, vzdy sa ma pytaju, ci su nase psy agresivne, ked toto robim, ale mna z tych deti ide fakt trafit. Malemu som uz niekolko x povedala, ze ked ho niekto z nasich psov kusne, tak este odo mna vyfasuje jednu.
Najdu sa samozrejme pripady, kedy to inak nejde a pre psa bude lepsie, ked si najde novy domov, ale pri dnesnych moznostiach nie je nutne sa vyhrazat utratenim, toto fakt neznasam, taketo vydierania. Urobit psikovi pekne fotky, nahadzat ich do prislusnych skupin na FB, to je naozaj to najmenej, co moze dotycny pre svojho psa este urobit.
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 02.06.2014 16:54

Ariel: presne, deti nemajú, čo ostávať sami so psami. Ja som povedala, že nie som padnutá na hlavu, aby som dieťa nechala samé so psom, dokonca ani batoľa. Poznám si psov. Samozrejme netvrdím, že by jej ublížili vedome, ale stačí, že jedna ju bude povedzme strážiť, príde tam druhá a pri ich povahách už je mela a malá medzi nimi. Radšej si ani nepredstavujem ako by to mohlo dopadnúť. Mladšia fenka celkovo deti nemusí a vyslovene ju otravuje, ak ju otravujú. Tým väčším sa dá ešte ako tak vysvetliť, že majú dať psíkovi pokoj, lebo je unavený alebo niečo pod. To tiež záleží od toho ako sú voči psom vedené a či vôbec. Ja si neviem predstaviť, že mi sem budú chodiť s deťmi, to ma asi ozaj porazí.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod renqa » Uto 03.06.2014 14:14

Aj ja súhlasím s Ariel.
a ďalší westík. :plac:
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/382802 ... ADARMO.php

Obrázok
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 03.06.2014 14:21

Tým ľuďom to fakt ... Utratiť z rodinných dôvodov, na jednej strane je mi toto ozaj smiešne, čo je toto za dôvod, ale na strane druhej si ozaj poviem, že tí ľudia sú fakt príšerní.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod Emua » Štv 20.04.2017 19:02

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Neviem, kam sa obrátiť s hľadaním nového domova pre nezvládateľného psa. My si ho vziať nemôžeme, nakoľko nie sme skúsenými majiteľmi a ani na špeciálnu starostlivosť o psa nemáme čas. Babka a strýko chovajú na dvore 3 ročného stredného bradáča, ktorému sa odmalička nikto poriadne nevenoval:
- nikdy nebol u strihača psov (vyzerá v tomto ohľade žalostne zanedbane)
- nemá skúsenosti s inými psami (ale pravdepodobne na nich nebude reagovať pozitívne)
- nevie chodiť na vôdzke
- musí byť zatváraný, keď príde návšteva
- je agresívny aj na ľudí, s ktorými dochádza bežne do kontaktu
Babka ani strýko sa nehodlajú venovať jeho prevýchove, preto si myslím, že by bolo pre obe strany lepšie zbaviť sa ho.
Zoberú takéhoto psa do útulku? S akými konzekvenciami?
Je vhodné na takétoho psa podávať inzerát (darujem) s tým, že v ňom spomeniem jeho problematické správanie a minulosť?
Máte prípadne iný nápad?

Vopred Vám ďakujem za rady.
Emua
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Čo s agresívnym psom?

Poslaťod wer » Pon 24.04.2017 8:49

ja by som skusila dat inzerat, oslovila oz-tka, ci by nepomohli s inzerciou tiez. utulok, hmm, to je take dost nefer - ten pes tam u tej babky zije 3 roky, tak hadam by mohol zostat este, kym sa mu nenajde novy domov... utulok by tiez mal byt len prechodna stanica a ked im tam pridate jedneho psa (navyse neznasanliveho, problematickeho), dalsim psikom znemoznite umiestnenie (a ze to byvaju psy z ulice, ktore nemaju kam inam ist...). takze co najviac inzerovat, popisat pravdivo, co, preco...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Ostatné