Rozdiel športová - služobná kynológia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod Vikiki22 » Str 23.04.2014 19:09

Ahojte. Ako prechádzam štátnicové otázky, trošku ma zarazila otázka Charakterizujte rozdiel medzi výchovou športového a služobného psa. Vedela by som obkecať, že v športovej kynológii sa žiada väčšia presnosť a že služobný pes asi potrebuje lepšiu socializáciu, čo sa rôznorodosti terénu a situácií týka. Ale to je asi všetko, čo by som k tomu povedala a to asi stačiť nebude. Nejaké rady? :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod kives » Str 23.04.2014 20:20

ale veď si to presne vystihla. trošku to ešte rozveď, obkecaj obranu, že služobný psy idú po osobe, nie po rukáve, musia zakročiť pri hocijakej situácii, šporťáci majú situácie viacmenej naučené, potom prejdi na stopy športové - kratšie, mladšie, jednoduchšie ako služobné a máš rozprávanie na pol hodiny :smile:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod wer » Str 23.04.2014 21:14

inak zaujimave, ze sa tam vyskytla taka otazka...
to je tema priam na celu pracu... :D
ja vidim hlavny rozdiel v tom, ze sluzobny pes by mal byt vedeny k samostatnosti, coz u sportoveho az tak ziaduce nie je. ale to sa tiez neda povedat uplne jednoznacne.. naroky, poziadavky sa mnohokrat dost prelinaju, zalezi aj od oblasti "sluzby" a "sportu". prenasaju sa prvky z jednej do druhej a naopak
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod Vikiki22 » Štv 24.04.2014 8:53

Ďakujem za podnety. :yes: Offtopic: Inak, máme viacero takýchto "pikošiek" medzi otázkami, na ktoré nenachádzam odpoveď, keďže ani neviem, čo sa pýtajú. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod wer » Štv 22.01.2015 14:47

bola mi odporucena jedna stranka na fb, neviem, ako mi to mohlo uniknut... :heh: si to tu citam v praci a az mi slzy tecu... :haha: :haha: :haha: zuza storky. :jop: neviem, kam to zaradit, ale tu by sa to aj hodilo :joint: dopredu sa ospravedlnujem, nebrat vazne :joint: https://www.facebook.com/zuzastorky/pos ... 7934606468 (hadam sa to aspon fb pozitiv zobrazi..)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod Elis » Štv 22.01.2015 15:01

me vubec nenapadlo, ze te tohle minulo:-)) pise uzasne :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod wer » Štv 22.01.2015 15:07

zo zivota uplne... :joint: kto sa v tom pohybuje, musi mu to byt doverne zname. nemozem z toho. :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod aNeMiC » Sob 07.02.2015 22:59

som skoro odpadla z toho :-D "Chuza se zlepčila, Brita už netahá, dycky jak tahne tak ju škubnu, pak ju bochnu balonkem po hlavě a pak ji to narvu do huby za odměnu" :haha: :haha:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod Tchor » Pon 16.02.2015 20:09

Muj nazor je ze dva zakladni rozdily jsou ze sport ma pravidla - sluzba zadna pravidla nema a sport jsou presne naucene stale stejne cviky v obdobnem prostredi - ve sluzbe se pes musi stale aktivne prizpusobovat neustale se mnenici situaci ktera mnohdy dopredu ani nejde odhadnout. Dalsi rozdily jsou v mnoha vecech treba v tom ze u sportu je rozhodujici obkreslit stopni drahu podle rozruseneho terenu v pachove neutralnim prostredi u sluzby jde o to dojit at je stopa kdekoli treba po "Vaclavaku", nalezeni cloveka v seste makete ma se zkutecnym vyhledanim osoby take velmi malo spolecneho.

PS: to z ceho si ten clanek dela srandu (opravnene) se sluzebni kynologii ma spolecneho zhruba stejne jako s tou sportovni...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod wer » Uto 17.02.2015 9:35

Tchor píše:PS: to z ceho si ten clanek dela srandu (opravnene) se sluzebni kynologii ma spolecneho zhruba stejne jako s tou sportovni...


Offtopic: nevedela som, kam to zaradit, nie je to priamo o sluzobnej kynologii. :no: je to medzinarodak vs. narodak. :no: samozrejme, ze je to trosku prehnane, ale toto su moje spomienky z prveho cvicaku - presne takto to tam bolo. a to som vtedy bola na druhej strane - na tej "protiipackej". :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod Tchor » Uto 17.02.2015 10:05

Wer

Ja se u tehle clanku taky dobre bavil a vim na jaky typ lidi jsou s lehkou nadsazkou psany... Bohuzel jsou stale cvicaky ci skupiny lidi na ktere to sedi jak "pr*el na hrnec" (a neni to o zkusebaku ktery "cvici")

.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod Puk » Pia 31.07.2015 14:27

Neviem, kde by to malo patriť, tak skúsim sem.
Pre pobavenie, ale zároveň aj na zamyslenie....

https://www.youtube.com/watch?v=29XvTYjWsKw
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod wer » Pia 31.07.2015 14:47

:aaa: tie triky! a ze aka novinka :haha: pred 100 rokmi to ficalo.. :haha:

a co je na zamyslenie? jedine vidim rozne plemena. ale ten erdel je teda megaskaredy :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod hruska » Pia 31.07.2015 15:24

mna napriklad aj to zaujima, ci aj dnes by mohlo byt tolko tychto psov pustenych v tak velkej skupine jak na zaciatku :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Rozdiel športová - služobná kynológia

Poslaťod wer » Pia 31.07.2015 15:29

? urcite :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Športová a služobná kynológia