Ako naučiť psa ťahať?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Ako naučiť psa ťahať?

Poslaťod Berňáčik » Štv 17.04.2014 9:03

Ahojte všetci, chcem vás poprosiť o radu, ako mám naučiť môjho psa, aby ma ťahal (cannicross, dogtreking...). Je to Bernský salašnícky pes, má ťažný postroj sled, odpruženú ski šnúru... Keď zaňho pripnem pneumatiky, tak na povel "go" ťahá bez problému, ale musím ísť vedľa neho, akonáhle sa presuniem zaňho, zastane a nechce ísť ďalej. Vtedy nepomáha ani spomínaný povel. Niekedy, keď si ho pripnem na sedák, tak sa "pozabudne" a začne ma ťahať. Chcem ho pochváliť, aby vedel, že práve toto je to správne, ale akonáhle naňho prehovorím, zase ide len ku mne a ťahanie sa skončilo. Ako mu mám vysvetliť, že práve to, keď "zaberie" je to, čo od neho vlastne stále chcem?
Len pre objasnenie jeho povahy - iné povely sa učí ľahko a bez problémov, má takmer 2 roky (v júni) a je prisposobivý a poslušný. Len toto jedno mu akosi nie je jasné...
Vopred ďakujem za všetky rady.
Berňáčik
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Ako naučiť psa ťahať?

Poslaťod Poca » Štv 17.04.2014 19:22

Skús sa zanho posúvat postupne, najprv jej chodirvaj pri zadku a ked jej to uz pojde tak kusok za nou, stale bude tahat len tu gumu a po centimetroch a týzdnoch sa posúvaj viac zaneho. Alebo k nej pridaj skuseneho tahaca.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Ako naučiť psa ťahať?

Poslaťod Berňáčik » Štv 17.04.2014 21:22

Poca píše:Skús sa zanho posúvat postupne, najprv jej chodirvaj pri zadku a ked jej to uz pojde tak kusok za nou, stale bude tahat len tu gumu a po centimetroch a týzdnoch sa posúvaj viac zaneho. Alebo k nej pridaj skuseneho tahaca.


Skúseného ťahača nemám, takže budem musieť skúsiť prvú variantu. Ďakujem za radu, snáď mi "trpezlivosť ruže prinesie" v podobe úspešného výcviku :winner:
Berňáčik
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Ako naučiť psa ťahať?

Poslaťod Poca » Pia 18.04.2014 5:33

Odkiaľ si?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Ako naučiť psa ťahať?

Poslaťod Bad » Pia 18.04.2014 5:34

Povel "vpřed" (či nějaký stejného významu) neumí?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ako naučiť psa ťahať?

Poslaťod Berňáčik » Sob 19.04.2014 15:51

Poca píše:Odkiaľ si?

So mnou je to zložitejšie - týždeň som v Dolnej Ždani (pri Hliníku nad Hronom), a ten druhý týždeň zase v Orešanoch pri Piešťanoch. Pes chodí ale všade so mnou...
Berňáčik
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Ako naučiť psa ťahať?

Poslaťod Berňáčik » Sob 19.04.2014 15:52

Bad píše:Povel "vpřed" (či nějaký stejného významu) neumí?

Pozná povel "go", ale ako som už písala, pohne sa len vtedy, keď som vedľa neho. Akonáhle sa postavím zaňho, stále sa otáča za mnou a ide ku mne, nie dopredu.
Berňáčik
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Ako naučiť psa ťahať?

Poslaťod Sunny » Str 23.04.2014 8:01

Preloziť a prečítať tieto témy - vo viacerých sa rozoberalo ako a čo psa učiť: viewforum.php?f=57 :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava


Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky