Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod slajder » Sob 28.09.2013 19:39

aj tebe to robila?:D je to osvedceny sposob?
slajder
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod Bee House » Sob 28.09.2013 21:34

nerobila, lebo som ju nikdy nezapinala na voditko takto prvoplanovo :ha: ale ano, je to osvedceny sposob pokial viem
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod slajder » Pon 30.09.2013 18:10

inac este dost taha na voditku ... jak nato ? :D
slajder
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod Wejka » Pon 30.09.2013 20:21

slajder na všetky tvoje otázky sú tu samostatné témy, kde nájdeš stovky a stovky príspevkov od ľudí s rovnakými problémami, ako máš ty, ktorí to vyriešili. mrkni vždy radšej tam, prípadne ak niečo nevieš, tak sa spýtaj tam :smile: pozri si sekcie výchova a výcvik
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod slajder » Ned 06.10.2013 17:52

zdravim chem sa este opytat........
dost som cital vsetko mozne aj nemozne o retriveroch ..... ze ked su v kotci maju problemove spravanie .....
ja mam moje ste 4mesacne v kotci ale iba cez noc ..
nas rezim je rano idem do prace dam mu nazrat minutku ho poskrabkam a pustim z kotca :hi: :hi: :hi: :D a idem prec
vraciam sa cca o 15 00 co som ju pozoroval tak vatsinu spi ....
pridem domov pustim ju dole do (letnej kuchyne ....... kde je stale somnou ....( popripade sa pohrame
potom cca ideme okolo 15 30 na velku prechadzku cca 45 min ako kedy ..... ked bude vatsia budeme dlksie :D
potom prideme domov ja si robim neco na PC ona lezi pri mne unavena s prechadzky dame nazrat ... a o cca 20 00 ide do kotca do zateplenej vudy z dekov spat .... zda sa mi ze tam ide dobrovolne nic neprotestuje je unavena a spi v bude rano ju pustin a stale znova .. a cez vikendy sme stale spolu bud vnutry alebo vonku
mame tam nejake sklony ku problemovemu spravaniu ??????
dakujem
slajder
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod slajder » Str 23.10.2013 19:49

pocujte .....
viem ze zlaty retriver je mierumilovny a neni strazca . .....
ale moje stena 5 mesacne ide ku kazdemu nanikoho nesteka :D jak by som ju trosku naucil ze cudzi ludia nie! ? :D
alebo napr susedia pride kunim zacne skucat nehc ju hladkaju ... to sa mi nepaci .....
slajder
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod Bee House » Str 23.10.2013 22:01

slajder píše:zdravim chem sa este opytat........
dost som cital vsetko mozne aj nemozne o retriveroch ..... ze ked su v kotci maju problemove spravanie .....
ja mam moje ste 4mesacne v kotci ale iba cez noc ..
nas rezim je rano idem do prace dam mu nazrat minutku ho poskrabkam a pustim z kotca :hi: :hi: :hi: :D a idem prec
vraciam sa cca o 15 00 co som ju pozoroval tak vatsinu spi ....
pridem domov pustim ju dole do (letnej kuchyne ....... kde je stale somnou ....( popripade sa pohrame
potom cca ideme okolo 15 30 na velku prechadzku cca 45 min ako kedy ..... ked bude vatsia budeme dlksie :D
potom prideme domov ja si robim neco na PC ona lezi pri mne unavena s prechadzky dame nazrat ... a o cca 20 00 ide do kotca do zateplenej vudy z dekov spat .... zda sa mi ze tam ide dobrovolne nic neprotestuje je unavena a spi v bude rano ju pustin a stale znova .. a cez vikendy sme stale spolu bud vnutry alebo vonku
mame tam nejake sklony ku problemovemu spravaniu ??????
dakujem


nie, ziadne sklony nevidim :ha: mas stastie na dobre stena.
slajder píše:pocujte .....
viem ze zlaty retriver je mierumilovny a neni strazca . .....
ale moje stena 5 mesacne ide ku kazdemu nanikoho nesteka :D jak by som ju trosku naucil ze cudzi ludia nie! ? :D
alebo napr susedia pride kunim zacne skucat nehc ju hladkaju ... to sa mi nepaci .....

tak by to aj malo byt-je to stena, ma rado ludi, neboji sa, to je len dobre. je mozne, ze ked dospie, svoje si strazit bude.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod slajder » Štv 24.10.2013 9:41

ok dik a dufam :D uz hlavne aby prestala tak poskukavat ked niekto kunam pride a chela sa dat od neho hladkat :D
a preco mam stastie na dobre stena? :D :D
slajder
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod Bee House » Štv 24.10.2013 19:13

lebo napriklad moje take nebolo :lol: musela som si to vymakat s nim.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod Katush » Štv 27.02.2014 9:34

Ahojte, goldeňáci, potrebujem vašu radu. Známi ma poprosili, či by som sa im neporozhliadala po chovkách GR. Nie sú to vyslovene psičkári, mali sučku GR (bez PP), žiaľ mala vrodenú srdcovú vadu a po niekoľkých rokoch spolužitia im pred nejakým časom uhynula. Teraz by chceli opäť sučku tohto plemena, no našťastie sa mi ich podarilo nahovoriť na šteňa s PP. Určite neplánujú uchovňovať, absolvovať výstavy a pod, dokonca spomínali aj kastráciu. Chcú vyslovene len rodinného miláčika, čo tak trošičku aj postráži domček. Preto sem píšem, keby ste vedeli o nejakom vrhu s odberom na jar (cca apríl) za nejakú výhodnejšiu cenu (aby ich neodradila vyššia cena a aby si nekúpili zas bez PP :ua: ) Nemusia byť rodičia šampióni a so skúškami, keďže oni s ňou neplánujú robiť. Pokiaľ možno Južné Slovensko. Vopred vďaka! :no:
Katush
Junior
 
Príspevky: 270

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod Miška a Foxľe » Štv 27.02.2014 10:14

Katush píše:Ahojte, goldeňáci, potrebujem vašu radu. Známi ma poprosili, či by som sa im neporozhliadala po chovkách GR. Nie sú to vyslovene psičkári, mali sučku GR (bez PP), žiaľ mala vrodenú srdcovú vadu a po niekoľkých rokoch spolužitia im pred nejakým časom uhynula. Teraz by chceli opäť sučku tohto plemena, no našťastie sa mi ich podarilo nahovoriť na šteňa s PP. Určite neplánujú uchovňovať, absolvovať výstavy a pod, dokonca spomínali aj kastráciu. Chcú vyslovene len rodinného miláčika, čo tak trošičku aj postráži domček. Preto sem píšem, keby ste vedeli o nejakom vrhu s odberom na jar (cca apríl) za nejakú výhodnejšiu cenu (aby ich neodradila vyššia cena a aby si nekúpili zas bez PP :ua: ) Nemusia byť rodičia šampióni a so skúškami, keďže oni s ňou neplánujú robiť. Pokiaľ možno Južné Slovensko. Vopred vďaka! :no:


http://www.goldeni.sk/psy-zlaty-retriever.html
...Perfektný chovatelia, perfektný psy :no: a čakajú šteniatka :no:
..Pes je to čo potrebujem :)
http://polovnikovsen.wix.com/foxs
Miška a Foxľe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 410
Bydlisko: Trnava

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod sveday » Štv 27.02.2014 13:13

Miška a Foxľe píše:
http://www.goldeni.sk/psy-zlaty-retriever.html
...Perfektný chovatelia, perfektný psy :no: a čakajú šteniatka :no:


Měla bych dotaz a nemyslím to ironicky nebo urážlivě.
Proč v chovatelské stanici mají napsané, že na dotaz na cenu štěňátka nereagují?? :hmm: Třeba starší lidí, kteří se právě rozhodují pro pejska s PP a bez PP a (přitom už jednoho měli, takže ví, jaké jsou měsíční náklady) to může být ROZHODUJÍCÍ. Do rozdílu nemi s PP a bez PP nevidí a nemají přehled před nevýhodami bez PP psů (povaha, zdraví). Třeba moje mamka mi nevěří, že existují množitelé, co to jsou schopni dělat jen pro prachy a psa nechat v hrozných podmínkách. Slušného člověka nenapadne, že by někdo jiný mohl být takové hov*do. A když jim někdo doporučí PP psa a přitom je o 2000kč dražší, určitě se rozhodnou pro PP. Nebo takhle to teda aspoň bylo u mých známých.
Nepřijde mi to jako dobré chování od chovatelské stanice. Nevychází tak vstříc potencionálním i třeba nezvdělaným milujícím páníčkům. Každý přece nemůže vědět všechno. :ua:
sveday
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 111
Bydlisko: Brno

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod Cathy » Ned 02.03.2014 23:02

Moj retriveroidny psicek :hi:
Prílohy
bruno&company 2 (17 of 19) (1).jpg
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod adusmak » Sob 15.03.2014 12:17

Ahojte všetci ! Od apríla sa staneme majiteľmi GR. Sme veľmi šťastní a nevieme sa dočkať, no sme začiatočníci. Ja viem že vo viacerých príspevkoch je to popísané, no chcela by som sa opýtať Vás, čo máte doma GR, čo budem potrebovať na začiatok. Neviem napríklad aké veľké misky mám kúpiť pre šteniatko aký veľký pelech do začiatku a čo kefa, šampon, voditko pevné? Chcela by som to kúpiť, respektíve objednať cez internet. Tak prosim o radu z ktorého je to brať výhodné . Lebo internetových obchodov je veľa aj potrieb je veľa, len ja sa veľmi v tovare pre GR nevyznám a nechcem objednávať len čo sa mi páči, ale aby to bolo funkčné hlavne pre psíka. Ďakujem
adusmak
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Trenčín

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod Vyžlomaniačka :) » Sob 05.04.2014 8:44

Ahojte goldenaci :lol: !
Kamos mojej veelmi vzdialenej rodiny ma akurat (ak som dobre napocitala) 7 steniat. Podla inzeratu nemaju velky dopyt, skor ziadny a pisali tam o utrateni...je to dost surne. blizsie info tam nieje, pokusam sa zistit :ua: ...napisem neskor.
Stenata-zdarma
Eva Mrazikova-515294956/777686257
Cesko...dalej zistujem...
Vyžlomaniačka :)
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI