Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Sunny » Uto 04.02.2014 16:22

Ehm, ja mám husky a na pretekoch sa mi teraz furt smejú, že jak to vyhodím na stake-out, tak sa to za 15 minút klepe jak ratlík :heh: Ale tak žijú v byte, vonku sú relatívne málo, kožuch riadny nemajú, tak čo sa divím, že :ua:
Čo sa týka leta - alaskánky fungujú aj v lete, keďže vypĺznu skoro dohola, ale nejaký veľký pohyb nevyžadujú, sem tam dáme nejakú prechádzku v lese, v chládku, kde je voda, sem tam sme si išli zabehať pár kilákov, ale teda viditelne im je teplo skôr, než psom úplne nechlpatým. Ale zas mne to dáko nevadí, ja v lete tiež len umieram :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod lenka_1705 » Uto 04.02.2014 16:55

je to asi aj od psa nielen od srsti, moj ju bohvieaku nema a tepla neznasa dobre.. ale napriklad minuly rok ked boli tie horucavy som na hrebeni MF stretla troch chlpatych NO a boli uplne v pohode. a to bolo cez 36 stupnov v chladku a uplne jasno :oo:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod starr » Uto 04.02.2014 18:26

Ďakujem za odpovede :). Asi to fakt závisí dosť aj od jedinca a nie iba od plemena. Ja mám v lete zo všetkých psov najviac "skapatú" labradorku. Raz už v teple aj odpadla, a to bolo na Kysuciach, kde tie letá nie sú zďaleka také horúce ako na juhu. V lete sa s ňou nedá chodiť ani na prechádzky, lebo sa vlečie, kríva, dychčí, tak jej trochu slzí čumák aj oči, proste vidím, že sa prehrieva, takže v lete hlavne plávame, ale nechodíme, lebo vydrží prechádzku asi 10-15 minútovú a dosť.

Polohusky to znáša o niečo lepšie ako ona, ale žiadna sláva, jazyk vyplazený na maximum, hľadá si tieň a nevládze napr. dogtrekkovať alebo coursingovať, najradšej by bol v tieni, tak chodíme von vtedy hlavne skoro ráno alebo neskôr v noci, cez deň to nemá zmysel, lebo sa dosť trápia.

Tak som rozmýšľala, že čo robia echt severania v lete, a či sa s nimi vtedy dá niečo robiť, alebo či je to pre nich obdobie pauzy, kedy sú "nepoužiteľní".

Už si nespomínam, či som sa to pýtala alebo len chcela pýtať, že aký majú husky vzťah k vode? Neutrálny, či aj kladný? Napr. západosibírske lajky vraj vodu neznášajú. Ale videla som video jednej lajky z Čiech, ako bola na vodnom záchranárskom výcviku na tábore v Chorvátsku, tak neviem, či sa vôbec dá niečo tvrdiť všeobecne, keď sa vždy nájdu nejaké výnimky :D.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Sunny » Uto 04.02.2014 18:29

Silno individuálny - huskáč Nicco do vody ledva packy namočí, alaskánky Foxynka tak po brucho a dosť, Icynka si chodí zaplávať sama od seba, keď je teplo a Amagučin Tesák z vody nadšene aportuje tenisáky, tak si vyber :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod starr » Uto 04.02.2014 18:31

Ja som nejakú podobnú odpoveď aj čakala :heh: :jop:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Lili » Uto 04.02.2014 20:44

Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod piskot » Str 05.02.2014 14:20

mojho by som do vody celeho nedostal a to som skusal aj v tych naj horucavach , no co uz ked je raz zadubeny :smile: aky pan taky kram :lol: inac s tou zimou to je strasne tohto roku nieco sme potrenovali v decembri na bezkach ale potom sme sa museli vratit opet k behaniu krasna zima :pac:
piskot
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Sunny » Str 05.02.2014 15:17

Tohtoročná "zima" deptá asi všetkých :ua: Čisté zúfalstvo, preteky sa rušia jeden za druhým, pre nedostatok snehu, prípadne paradoxne teraz v Taliansku pre 3 metre snehu a lavíny... Na sánkach som stála raz, ešte v decembri :plac: a to patrím ešte k tým šťastnejším, že som na nich stála aspoň jeden víkend, mnohí nemali to šťastie ešte vôbec.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod piskot » Str 05.02.2014 17:19

no u nas pod tatrami v decembri nieco nafukalo tak sa mi podarilo okolo 400km odtrenovat kym boli trate pouzitelne , ale potom prisli rany osudu najprv som musel dat utratit stena (spadlo zo skaly a zlomilo si bedrovy klb na tri casti) a potom som dostal pruh s pretrenovania a musel som ist na operaciu tak na jednu stranu som aj rad ze je taka zima aspon ma to tak neserie ze sedim doma
piskot
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod janajka » Str 05.02.2014 20:15

sranda. Aj ty si tu Piskot? Teda ty asi nevies kto som, ale ja ta poznam z videnia. Si mal druhe stena?

Tvoj Rio
20130602-Tomasak-54.JPG
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod piskot » Štv 06.02.2014 12:30

ahoj no ta ty budes niekto z tomasaku podla foto typujem a podla hnedej kolie uz aj tusim :lol: no mal som stendo este jedno polrocne koli tomu ze rio na tahanie moc nebol tak som kupil pracovnu liniu
piskot
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod janajka » Štv 06.02.2014 20:56

Hej,dobre tusis. Gaia je na Tomasaku doma. Teda teraz uz pomenej, ale volakedy tam bola skoro dennodenne asi teda vies s kym :lol: .
To je smola s tym novym steniatkom. :ua: A to bol tiez huskacik?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod piskot » Pia 07.02.2014 0:06

jj huskac , ale kamarat od ktoreho som ho mal sa nado mnou zlutoval a mohol som si vybrat este s troch jeho sestier takze mam sucku bielucku teraz ,tak hadam bude tahat jak diva a nieco povyhravame :smile:
piskot
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod miriam77 » Pia 07.03.2014 16:22

Kazdy den nie, ale nebojte sa, aj ti co maju plno reci, ze chodia von so psami 4 x denne z 95% chodia s nimi von tak, ze na 5-10 minut okolo bloku iba na vykonanie potreby a podho domov. To je taka prechadzka fakt iba na vykonanie potreby, obycajne na flexi voditku, ani nie poriadne na volno.


Tak ja plno reci nemam, len som chcela zareagovat, ze potom sme asi vynimka, nas husky ma len 6 mesiacov a uz s nim chodime kazdy den na 5,5-6,5 hodinove prechadzy, pripadne je v tom zahrnute behanie s inymi psami, hranie, pripadne si zabehame spolu a pod.., sme nanho dvaja, tak sa striedame (ja rano pred pracou hodinu a potom dve hod.po praci), niekedy i spolu..a byvame v byte, a je to teda "sidliskovy pes", ale preto sa mu snazime dat o to viac pohybu na vzduchu. a deje sa to bez vynimky kazdy den. cize u nas urcite neplati okolo bloku.
miriam77
Okoloidúci
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Bratislava

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Amaguk » Sob 08.03.2014 23:16

Sunny píše:Furt rovnaký dežino :heh:

To teda :heh: a pozdravuje seckych! :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI