Oleje

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Oleje

Poslaťod Tara z BB » Štv 17.10.2013 18:00

majja píše:Ďakujem Weron.
Ešte som tu čítala že niektorí dávajú olej dlhodobo aj celý rok. Ja mám na fľaške napísané že optimálna dĺžka užívania 60-90 dní :nwm:
Mám tento olej:
http://www.felixcanis.sk/canarius/eshop ... ga-3-500ml


Olej mozes davat cely rok :lol: ja ho striedam s konopnym a olivovym.
Konopny jej chuti a ma dobry pomer omega 3 a 6
nad olivovym zacne cca po tyzdni ohrnat nos :nechutne:
Tara z BB
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Oleje

Poslaťod majja » Štv 17.10.2013 20:45

Ďakujem za rady :jop:
majja
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 679
Bydlisko: Lučenec

Re: Oleje

Poslaťod Mackie » Pia 18.10.2013 12:01

ma pre psa nejaky vyznam ryzovy olej?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Oleje

Poslaťod weron » Uto 25.02.2014 21:01

tento lososak niekto mate ?
http://krmme.cz/lososovy-olej.html
cena za liter je bezkonkurencna, uz na neho pokukujem pokazde ked ideme pre maso ... nabuduce asi uz fakt zoberiem :joint:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Oleje

Poslaťod Noelle » Uto 25.02.2014 21:09

Dávali ste niekto psovi moringový olej (alebo sušenú moringu) ? Dnes som objednala pre seba a možno skúsim aj Nelly aj mačiakom, vraj sa moringa dáva do krmnych zmesí a rôznych krmív (okrem tisícov iných použití).
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Oleje

Poslaťod Noelle » Ned 09.03.2014 16:13

Dnes som si pripadala ako mimozemšťan keď som bola na venčení. Bavili sme sa o stravovaní psov a keď prišla reč na oleje, tak všetci hovorili, že oleje pridávajú tak, že keď dovyprážajú niečo a olej nie je prepálený, tak trochu dajú psovi, ani som sa "neodvážila" povedať, že ja Nelly kupujem BIO oleje, by som bola za úplného blázna :heh: . Bože, vôbec by mi nenapadlo dávať psovi olej z vyprážania :oo:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Oleje

Poslaťod lenli » Ned 09.03.2014 22:05

Noelle píše:Dnes som si pripadala ako mimozemšťan keď som bola na venčení. Bavili sme sa o stravovaní psov a keď prišla reč na oleje, tak všetci hovorili, že oleje pridávajú tak, že keď dovyprážajú niečo a olej nie je prepálený, tak trochu dajú psovi, ani som sa "neodvážila" povedať, že ja Nelly kupujem BIO oleje, by som bola za úplného blázna :heh: . Bože, vôbec by mi nenapadlo dávať psovi olej z vyprážania :oo:


Tak toto by ani mna nenapadlo, takze nie si sama Noelle :jop:
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Oleje

Poslaťod caramelbiscuit » Ned 23.03.2014 20:09

Môže pes kokosový olej? Tej mojej to strašne chutí, keď sa ním natriem ide ma zjesť :D Tak ma napadlo, či jej to nemôžem pomiešať do granúl namiesto lososového (nechce mi nové granule). Na lososový zatiaľ musím našetriť tak ako alternatíva mi to prišlo celkom fajn, čo myslíte?
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Oleje

Poslaťod maira6 » Ned 23.03.2014 20:48

Ja som svojej už tiež trošku dala kokosového. Nemyslím, že by jej to uškodilo, práve naopak. A pritom krmím barfom. :smile:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Oleje

Poslaťod Noelle » Pon 24.03.2014 11:08

Na nete som našla viacero odkazov (v angličtine a pod.) kde píšu dobrý vplyv kokosového oleja pre psov aj mačky (hoci by ma ale zaujímalo, či to mačky dokážu využiť, keďže vedia využiť len "aktívne" mastné kyseliny, či ako to je). Mne to všetci žerú ako diví, aj Nelly aj mačiaci, idú sa za tým zabiť, Nelly každý večer pri mne striehne, keď sa natieram kokosovým tukom čo sa jej ujde, dokonca sa mi zdá, že Max (kocúr, s ktorým som mala skoro rok problémy s jedlom) po tom ako som mu začala občasne dávať kokosový tuk, začal jesť normálne (teda minimálne 5 dní už všetko z misky zjedol, čo sa doteraz nikdy nestalo). Ale neviem, či je to v tom, len to časovo približne sedí.
Naposledy upravil Noelle dňa Pon 24.03.2014 19:52, celkovo upravené 1
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Oleje

Poslaťod caramelbiscuit » Pon 24.03.2014 19:06

výborne tak jej to skúsim zamiešať ak jej ešte nezachutia :)
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Oleje

Poslaťod Aris » Pon 24.03.2014 19:57

caramelbisciut, aj ja dávam kokosový olej a bez problémov :yes: . Síce som si nevšimla nejakú výraznú zmenu, ale psovi veľmi chutí, vždy sa hrabe či dnes dostal alebo nie :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Oleje

Poslaťod caramelbiscuit » Pon 24.03.2014 20:59

Aris píše:caramelbisciut, aj ja dávam kokosový olej a bez problémov :yes: . Síce som si nevšimla nejakú výraznú zmenu, ale psovi veľmi chutí, vždy sa hrabe či dnes dostal alebo nie :heh:

Nejde mi o zmenu, ale o to že aby mi začala jesť nové granule ktoré zatiaľ nechce tak rozmýšľam, čím zdravým jej to ochutiť :)
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Oleje

Poslaťod Noelle » Uto 25.03.2014 13:52

Ja som včera kúpila Nelly tekvicový olej, na odporúčanie veta, tak suprovo voní, že som mala chuť odkusnúť z fľaštičky :heh: voní ako pražené oriešky, mňáám. Chutil aj Nelly aj mačiakom, je dobrý na srsť, hlavne suchú.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Oleje

Poslaťod weron » Uto 25.03.2014 13:54

ked spominate ten kokosovy olej - aky , kde a za kolko kupujete ?
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy