BARF a výsledky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Connie » Uto 18.02.2014 16:29

Ja mám Veverku od malička na mäse. V obdobiach, kedy sme kŕmili granulami (cca dva-tri mesiace) bola nežravá a bola menej aktívna. To isté aj pri Connie, teda iba s tou nežravosťou. Keď sme na mäse tak sa mi idú potrhať aj za granulami=pamlskami :lol: Dobre, že mi nezožerú večeru aj s miskami :joint:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Snezienka123 » Uto 18.02.2014 18:06

No, aj u mojej možno bol ten nedostatok energie, tým že žrala málo, naozaj málokedy zožrala dennú dávku, ktorú by mala podľa váhy a veku zjesť. Občas jej zachutilo niečo, čím som granule dochutila a zožrala celú dávku pár dní po sebe, no energie mala aj tak málo. Tak neviem... :nwm:
Naozaj je to v porovnaní s tým, od kedy Barfuje, veľký rozdiel.
Mala som obavy naň prejsť, no neľutujem. Keď vidím jej aktivitu, denne tú radosť z jedla, rýchlo a s chuťou vyprázdnenú misku, namiesto tých nešťastných pohľadov od misky plnej granúl, ľutujem skôr to, že som sa neodhodlala k Barfu skôr.

Možno, ak by jej sadli nejaké granule a žrala ich denne s chuťou toľko, koľko by mala, tak by bola aktívna ako je teraz. :nwm: Ale skúsili sme ich viac než dosť a nikam to neviedlo...

Tiež už teraz zje granulku ako pamlsok :joint: , dovtedy im nevedela prísť na chuť.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: BARF a výsledky

Poslaťod maira6 » Uto 18.02.2014 20:03

zuzka:) píše:maira, naozaj si myslíš, že ked 3 dni dáš psovi kus mäsa, že sa kvôli tomu takto zmení jeho správanie? máš malé šteňa, ktoré sa vyvíja


áno, myslím si a aj vidím. Skús ty byť na šťavách a surovej strave, uvidíš rozdiel na sebe okamžite.

PS: vavrena, verím, že po dreve sa ti dobre udiera.. :ha:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Connie » Uto 18.02.2014 20:12

Preboha je to šteňa. Šteňa ešte nemá stálu povahu a každým dňom sa mení. To, že šteká na susedov a je agresívnejšia znamená akurát tak, že nezvládaš výchovu :prd:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: BARF a výsledky

Poslaťod zuzka:) » Uto 18.02.2014 21:10

maira6 píše:
zuzka:) píše:maira, naozaj si myslíš, že ked 3 dni dáš psovi kus mäsa, že sa kvôli tomu takto zmení jeho správanie? máš malé šteňa, ktoré sa vyvíja


áno, myslím si a aj vidím. Skús ty byť na šťavách a surovej strave, uvidíš rozdiel na sebe okamžite.

PS: vavrena, verím, že po dreve sa ti dobre udiera.. :ha:

ja nepopieram, že pes na kvalitnej strave sa bude celý cítiť lepšie a bude aktívnejší, krajší, zdravší... ale to, že malé šteňa po pár dňoch na mäse šteká po susedoch pripisovať pár dňovému barfovaniu???
Connie píše:Šteňa ešte nemá stálu povahu a každým dňom sa mení.

asi tak :jop:
nemožeš od nej čakať že bude od teraz každým dnom uplne rovnaká a bude mať od malička celý život rada rovnaké veci, že od teraz bude na uplne všetko reagovať vždy rovnako...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: BARF a hyperaktivita

Poslaťod maira6 » Uto 18.02.2014 21:47

duhasto píše:Mám len krátku otázku.Má niekto skúsenosti zo zvýšenou hyperaktivitou šteňaťa po prechode na BARF?


Odpovedala som na túto otázku svojou skúsenosťou. Ja neviem, ako zvládate svojich psov vy, ale zjavne niektorí tuna nezvládajú vlastnú výchovu a potrebujú sa neustále nad iných vyvyšovať. Ak má niekto psa dlhšie neznamená to, že je aj lepší majiteľ. Teda z takýchto vyjadrení sa o tom dá dosť pochybovať. Lebo ako sa vraví, aký majiteľ, taký pes...

Štekanie u nášho šteniatka bolo dosiaľ fakt zriedkavé, preto sa mi zdalo, že by to mohlo súvisieť aj s tým, že je teraz živšie a akčnejšie po zmene stravy. Toľko moja skúsenosť, možno si podobné veci všimne u šteniatka aj niekto iný pri prechode na barf a možno nie.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: BARF a výsledky

Poslaťod lila.claire » Uto 18.02.2014 21:59

dá sa vôbec u trojmesačného šteňaťa hovoriť o agresivite? :nwm:

maira, čo znamená že nie ste na "úplnom" barfe? kŕmiš vareným aj surovým? prosím ťa, (i keď pochybujem že u šteňaťa brešúceho na susedov ide o agresivitu...) kŕmenie surovým skutočne nemôže byť príčinou agresívneho správania, to je jeden veľký mýtus (asi ako to, že suka musí mať raz za život šteňatá). pes môže mať viac energie, môže byť žravejší ako pes na granuliach, pretože mäso lepšie chutí, môže si povedzme viac strážiť jedlo (ale ak má pes pocit že si musí jedlo strážiť, je to väčšinou nedôvera v človeka a teda vec výchovy, nie kŕmenia) a preto si ešte stále dosť ľudí myslí že surové mäso = agresívny pes, lebo zle vyhodnocujú to čo vidia proste. nezazlievaj nikomu že sa plieska po čele, my čo kŕmime mäsom sa veľmi často stretávame s tým že "psi nás potom zožerú, ak ochutnajú krv a preto s tým máme prestať" a podobne a proste... na to sa už nedá reagovať ináč ako :pac: lebo vysvetľovanie nepomáha...
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: BARF a výsledky

Poslaťod maira6 » Uto 18.02.2014 22:09

lila.claire, vďaka za vysvetlenie. Možno som sa len špatne vyjadrila, lebo keď jej dávam mäso, tak som jej párkrát zobrala misku, či bude vrčať, ale nič. Ale s tým brechaním ma to fakt udivilo, lebo som už začínala mať pocit, že tento psík strážny nebude vôbec. Takže sa mi to páči, že konečne reaguje, ak do nášho dvora niekto ide. Vidno z nej, že sa cíti byť silnejšia a ráznejšia. A určite k tomu prispela aj strava.

PS: Chápem, že sú tu niektorí dlhšie, ale ak sa niekomu nechce reagovať tak nech nereaguje. Plieskanie sa po čele patrí fakt medzi pubertiakov...
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: BARF a výsledky

Poslaťod lila.claire » Uto 18.02.2014 22:31

maira6 píše:tak som jej párkrát zobrala misku,
toto by som nerobila, môže to dopadnúť aj tak, že si pes začne jedlo strážiť, lebo má pocit že má na to dôvod. každému novému psovi, ak som mu chcela pchať ruku do misky, tak s tým, že som v nej mala niečo dobré... aby si to nespájal s tým, že mu idem jedlo zobrať. bezdôvodným odoberaním jedla môžeš vyvolať v psovi nedôveru. ak idem psovi zobrať kosť, odmením ho za to, že mi ju dal. aspoň zo začiatku :lol:
brechanie... šteňa ti rastie, mení sa.... ešte všeličo bude robiť, čo doteraz nerobilo. a áno, môže mať viac energie z mäsa. ale nebude z mäsa agresívne.
Offtopic:
maira6 píše:Plieskanie sa po čele patrí fakt medzi pubertiakov...
neber to tak vážne :lol: ak poviem nejakú blbosť, určite som radšej keď ma niekto opraví ako keď mi nikto nič nepovie, z toho múdrejšia nebudem. predsa sa nemôžeš nechať rozhodiť smajlíkom... teda môžeš :lol: ale samej sebe na škodu... to nemá nič spoločné s vyvyšovaním sa, preboha. agresivita + surové mäso je taaaak dookola omieľaná blbosť.... a je taaak často vysvetľované že to fakt nemá nič spoločné... si to neber osobne, veď je to fórum. myslíš že ja som padla z neba učená? psov mám už dlhšie, ale ešte stále robím viac blbostí než by sa patrilo :lol: a niekto ma za to sprdne, a? neubudlo zo mňa zatiaľ.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: BARF a hyperaktivita

Poslaťod Bad » Str 19.02.2014 7:07

maira6 píše: U nás áno. Sme na barfe, aj keď nie úplnom, len pár dní a rozdiel je zreteľný. Tiež sa mi zdá viac agresívna, teda začala brechať na susedov, čo sa ešte doteraz nestalo. Má 3 mesiace.

Maira, tvá domněnka je sice půvabná, ale chování tvého štěněte bych spíše přisuzovala tomuto :
"......U psů je tomu ale jinak: ve věku mezi dvanácti a čtrnácti týdny u nich nastupuje plachost, strach z neznámého...."

větička je z článku J.M.Kvasnici : http://www.ifauna.cz/psi/clanky/r/detai ... lku-a-psu/
koneckonců stejné období nastává i u dětí
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: BARF a výsledky

Poslaťod maira6 » Str 19.02.2014 8:57

lili.claire, veru, prvú kosť si skúšala schovať. Bolo to smiešne, ale keď sme ju usmernili, že toto nie, tak už je kľudná. Misku som skúšala zobrať aj predtým, pozerala som videa od CM, kde to doporučuje občas urobiť. Bez pamlskov a odmeny. Ja si myslím, že pes určite cíti, prečo to robíš a za akým účelom.

Bad, dík. Pekný článok. Kde sa dajú nájsť ďalšie podrobnosti vo vývoji psov, nevieš? Lebo už som to hľadala, aby sme sa vedeli lepšie pripraviť na to, čo nás "čaká"... :)

Offtopic: tu nejde o vytočenie, aj keď to zamrzí, ale človek sa tu chce niečo dozvedieť, prípadne zdieľať skúsenosť a natrafí tu na nevyzreté osoby. Teda musím priznať, že som v prvých chvíľach bola z toho fóra dosť znechutená, lebo neviem si predstaviť akým spôsobom vychovávajú arogantní ľudia svojich psov. Ale to je nakoniec ich problém, do toho je mi nič. Ale do toho, ako niekto komentuje moje príspevky áno...
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Sunny » Str 19.02.2014 9:25

Offtopic: A čím to CM zdôvodňuje? Na čo má byť také odoberanie misky dobré? Naozaj ma to zaujíma, lebo keď si predstavím, že by niekto len tak mne bral rozjedený obed spred nosa, tak by som asi pár krát nemo čumela a potom mu nakopala prdel, s prepáčením :nwm: Nejako v tom nevidím zmysel, robiť to len tak.Oveľa väčší zmysel mi dáva práve to prihodenie niečoho dobrého, prípadne výmena misky/kosti za inú dobrotku - ak potom fakt potrebujem niečo odobrať, pes to nerieši, nemá dôvod a dosiahla som presne to, čo som chcela, bez zbytočného stresovania psa, nie? :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: BARF a výsledky

Poslaťod weron » Str 19.02.2014 9:33

Offtopic: sunny :yes: aj crao niekedy ked odobral misku tak preto, ze si v tej miske ness nasla vzdy to co mala a plus nieco navyse :yes: piskotky abo nieco :yes:

a ked uz som tu: vcera som u vetky zvazila tu moju kozatku cigansku - z letnych vychrtlych 14,7 sme na 17,5 kg :haha: :jop: (ale uz dufam staci :ach: )
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: BARF a výsledky

Poslaťod maira6 » Str 19.02.2014 9:42

Offtopic: tým, že tá miska je stále tvoja, ty si vodca a pes to musí rešpektovať. Môžeš mu ju kedykoľvek zobrať a nebude namietať. Tiež to, akým spôsobom má pes čakať na jedlo, neposkakovať, nežobrať, atď. Mne sa ten jeho prístup páči, aj keď možno je veľa takých, ktorým nie, čo je úplne v poriadku. Ja v prvom rade chcem, aby ma pes počúval, až potom oveľa ďalej to, aby sme sa hrali, mazlili atď. Ja som taká antipalsková, aj keď mne sa páči psa rozmazlovať, ale len vtedy, keď sa chce mne a nie keď niečo od neho potrebujem. Nie je to ale ľahká robota... :ua:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: BARF a výsledky

Poslaťod weron » Str 19.02.2014 9:53

Offtopic: aj to mozno treba naucit ako povel dajaky nie ? tym ze ho naucis ze ked zoberies, a nebude namietat, odmenis ho niecim navyse v miske. neskor uz nebudes musiet davat odmeny do misky ked budech chciet zobrat :nwm: proste sa to nauci ze zobratie misky nieje nic zle
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava