Čipovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Chceli by ste si dat zacipovat psa?

ano
311
86%
nie
49
14%
 
Celkom hlasov : 360

Re: Čipovanie

Poslaťod Icebreg » Str 04.12.2013 14:05

technicka otazka..

pes sa mi strati par metrov, alebo daleko za hranicami..

je ta nasa super slovensko svetova databaza prepojena na zahranicne? globalnu? alebo su udaje v cipe, ktore su spolahlivo citatelne?
Icebreg
Snoopy
 
Príspevky: 183

Re: Čipovanie

Poslaťod Minnie » Str 04.12.2013 21:34

uz som to tu davala: http://www.petmaxx.com
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Čipovanie

Poslaťod kaciatko2121 » Pon 09.12.2013 11:11

takze uz je to 100percentne iste? ze ak chcem aby udaje zanechali musim mat pas? staci ked si ten pas kupim v januari? alebo musim to stihnut do konca roka? jak u debilov... :au:
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Čipovanie

Poslaťod sarach » Pon 09.12.2013 11:19

Ja by som počkala ... tí dementi môžu zasa na poslednú chvíľu niečo zmeniť ...
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Čipovanie

Poslaťod MisheliQ » Štv 09.01.2014 22:29

trochu staršie, ale dobré :jop:

https://www.facebook.com/UtulokPiestany
VYZÝVAME všetkých občanov, ktorí nájdu opusteného alebo vyhodeného psa, neidentifikovateľného čipom alebo tetovaním, aby NEKONTAKTOVALI Útulky, Karanténne stanice, DOBROVOĽNIKOV alebo Mestské polície, ale v o l a j t e !!! poslanca nášho parlamentu Ing. Mariána Záhumenského, ktorý inicioval zmenu prijatého zákona o povinnom čipovaní psov a navrhol jeho zrušenie.
On ich bude prijímať, zabezpečí ich ochranu, ošetrenie a nájde im aj nový domov. Novelou o zrušení povinného čipovania pán Záhumenský napomáha slovenskej zvieracej mafii, aby naďalej mohli beztrestne a nerušene obchodovať so psami, nezodpovedným množiteľom a majiteľom, aby sa zbavovali nechcených psov na náklady nás všetkých, ako aj týraniu a otrasnému zaobchádzaniu so zvieratami na Slovensku.
Dvadsať rokov Slovensko čakalo na prijatie zákona o povinnom čipovaní, aby sa znížil na minimum počet vyhodených zvierat a útulky, karanténne stanice neboli preplnené a nemuseli sa zabíjať odchytené, nikomu nepatriace zvieratá. Ale lobby znovu zvíťazila. Hanba pre Slovensko!!! Marán Záhumenský a tí, ktorí sa postarali o zmenu zákona asi nikdy neboli v osadách, preplnených útulkoch a na klinikách, kde ošetrujú zmrzačené, utýrané zvieratá - týka sa to najmä psov, ktorých sú tisíce.
Volajte aj ostatných poslancov za Smer, ktorý tento zákon dokázali zmeniť v neprospech zvierat, ale v prospech rôznych gaunerov na Slovensku! Číslo na poslanca Záhumenského nájdete, alebo vám ho poskytnú v Národnej rade Slovenskej republiky: http://www.nrsr.sk/web/default.aspx?SectionId=152

Tiez prikladame mail, ak by ste chceli priamo panovi poslancovi napisat a vyjadrit vasu spokojnost s jeho inteligentnym navrhom: marian_zahumensky@nrsr.sk
Obrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čipovanie

Poslaťod Mackie » Pia 10.01.2014 12:31

sorry, ale to je somarina
on nemoze za to, ze bol vytvoreny zakon na zaklade zleho EU predpisu, a teda ho bolo potrebne zrusit skor, ako im niekto da po prstoch :ach:
a tie sprievodne obrazky, to predsa nie je o cipovani, ale o ludoch
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čipovanie

Poslaťod Tinka123 » Pia 10.01.2014 12:55

Tak že ak chcem aby bol môj pes v databáze musím vybaviť pas? Kto všetko idete vybaviť ten pas?
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Čipovanie

Poslaťod kaciatko2121 » Pia 10.01.2014 13:02

ja stale v databaze som a kym tam budem tak pas asi kupit nepojdem :lol:
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Čipovanie

Poslaťod luciiik » Pia 10.01.2014 13:44

ale ved vymazanie databazy nebolo odklepnute. ci mi nieco uslo? :nwm:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Čipovanie

Poslaťod Vikiki22 » Pia 10.01.2014 14:08

Tiež neviem o tom, že by sa už vymazala databáza. Tak či onak, ja som si pas vybavila rovno aj s čipovaním. Nikdy nevieš...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Čipovanie

Poslaťod sarach » Pia 10.01.2014 14:38

Pôvodne to malo byť tak, že sa od januára databáza začne vymazávať...aspoň tak som to vedela. My sme tam ešte tiež, zvyknem to z času na čas omrknúť. A napríklad, ak že by to teda fakt vymazali, a pôjdem za vetom vybaviť pas, a on to znova nahodí do registra, tak znova akože zaplatím poplatok??? :oo:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Čipovanie

Poslaťod MisheliQ » Uto 14.01.2014 14:08

Na základe uvedených faktov považuje Komora veterinárnych lekárov SR uvedené vyjadrenie Ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR za zavádzajúce s úmyslom preniesť na súkromných veterinárnych lekárov zodpovednosť za skutočnosť, že majiteľom spoločenských zvierat vznikla povinnosť nechať si svoje zviera označiť mikročipom. Podľa názoru Komory veterinárnych lekárov SR takéto vyjadrenie poškodzuje dobré meno súkromných veterinárnych lekárov najmä pred majiteľmi spoločenských zvierat, ktorí sú objednávateľmi nimi poskytovaných veterinárnych služieb o čo je toto znevažovanie ešte závažnejšie.

Uvedené tvrdenie považuje Komora veterinárnych lekárov SR za populistické s úmyslom poškodiť stavu súkromných veterinárnych lekárov, nakoľko je výsostne subjektívne a nepravdivé.
Na trhu veterinárnych služieb je vyše tisíc poskytovateľov, súkromných veterinárnych lekárov, ktorí si navzájom konkurujú čo sa prejavuje aj v cenotvorbe. Cena za súkromné veterinárne činnosti je rovnako výsledkom dohody medzi objednávateľom a poskytovateľom týchto služieb. Majiteľ spoločenského zvieraťa si mohol slobodne vybrať u koho a za koľko si zabezpečí splnenie povinnosti identifikácie a registrácie spoločenského zvieraťa.

https://www.kvlsr.sk/ganet/kvlsr/portal ... L%20SR.pdf

Vzhľadom na skutočnosť, že lehota na riadne a včasné splnenie povinnosti identifikácie a registrácie spoločenských zvierat uplynula už 30.9.2013 považujeme snahuo zrušenie povinnosti čipovania spoločenských zvierat takto prijatou novelou, pre tých čo si v zmysle zákona túto povinnosť riadne splnili za bezpredmetnú a nič neriešiacu.

https://www.kvlsr.sk/ganet/kvlsr/portal ... 1-2013.pdf

Nový zákon - Ochrana osobnych údajov
https://www.kvlsr.sk/wdoc/ea6ff2a9eeb42 ... Adajov.pdf
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čipovanie

Poslaťod MisheliQ » Pia 07.02.2014 20:45

Prof. Svoboda-VFU:Posudek rizik čipování! http://www.necipujtenas.cz/fakta/rizika ... ni-cr.aspx
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čipovanie

Poslaťod lila.claire » Sob 08.02.2014 1:01

krásna ukážka manipulácie s textom :poklona: vyberieme si len to, čo nám vyhovuje, a to ostatné netreba spomínať :ha: (btw označenie zvierat laserom? wtf?)
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Čipovanie

Poslaťod merri » Uto 08.07.2014 22:04

Roxe som nahmatala cip pri ramennom klbe, nemoze to klbu nejak uskodit? Sa mi nepaci, ze jej takto putuje, pred casom som jej ho nasla uplne inde.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť