Granule alebo varená strava

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Zabenka2905 » Pon 01.07.2013 12:59

Bad. Oki idem to prelistovat
***Pes je jediný tvor na svete, ktorý ťa má radšej ako sám seba.***
***Nech si ktokoľvek myslí, že si nula - pre tvojho psa si stred vesmíru.***
***Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.***
Zabenka2905
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Senica

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Mirka & Tyson » Pia 02.08.2013 9:57

Ahojte vsetci.

Snad pisem spravne, aj ked ...
5 rokov krmime nasho pesana (americky staford, 6rocny) iba BARFom (kuracie krky, kacacie krky, zelenina, ryza, cestoviny, hovadzie semtam,...).
Posledne pri biochemii prisiel veterinar na zvysenu hodnotu mocoviny v krvi, kreatin je v norme, ale mocovina ma byt v rozpati 4 - 6 a nas pesan ma 10 (zabudla som v akych jednotkach).
Vraj ako take to nie je problem pri BARFe, ze to byva z masa a z toho, ze si nevie poriadne rozstiepit bielkoviny, cize sa mu to prejavuje na zvysenej mocovine. Z dlhodobeho hladiska to vsak moze byt problem neskor ...

Kazdopadne na veterinarove odporucanie sme skusili prejst na cas na granule a tu nastal problem. Krmime First Mate (Pacific Ocean Fish Formula - 25% Protein, 12% Fat). Granulky chutia na moje pocudovanie, avsak .... asi ich psik nevie celkom dobre stravit, pretoze aj po 7 dnoch na granulkach si v noci tak raz dvakrat pregrcne a vyvrati trosku .. prosim neviete, cim to moze byt sposobene, ci je to len preto, ze po dlhom case na BARFe si nevie jeho zaludok poradit s granulovou stravou a casom sa to upravi alebo to uz pravdepodobne bude vacsi problem?

Dakujem pekne.

M.
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Veterinár odporúča...

Poslaťod Thalia » Sob 17.08.2013 9:37

Náš veterinár odporúča, aby sme nášho psa kŕmili len granulami, pretože varená strava a ovocie a pod. mu môže ublížiť. No vidím, že veľa ľudí svojim psom podáva normálne veci, ako banán, melón... no ja si nie som úplne istá, či by to môjmu psovi nejako uškodilo, zmiatlo jeho žalúdok zmenou potravy.
Ďakujem za odpovede.
Thalia
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod zuzka:) » Ned 18.08.2013 11:13

z granul na varenu alebo surovu stravu by sa malo prechádzať postupne, aby si na to trávenie psíka zvyklo. tiež rozne zložky potravy sa pridávaju postupne, aby sa vedelo čo prípadne robí problémy. čo sa týka ovocia, je to vlastne najmenej zastupený diel v strave, ktorý ani nie je nevyhnutný, vždy je základom hlavne mäso. pri surovej strave mäsové kosti...
krmenie domácou stravou by mohlo ublížiť, ak by bol pes krmený dlhodobo nevyváženou potravou, hlavne u rastúcich psov. preto pred tým ako by si chcela takto psa krmiť, tak si určite toho čo najviac o tom naštuduj
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod katkariinka » Ned 18.08.2013 11:51

Mirka, vracia granule?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Konzervy

Poslaťod Libuska » Sob 19.10.2013 10:33

Ahojte ludkovia.
Date mi niekto navod ako spravit vlastnu konzervu pre stena Flat coated retrievra ??? Zatial som mu spravila vyvar z kuracich prs, tak mam v mraziaku, pomackanu zeleninu (mrkvicka, kalerad) a k tomu to kuracie maso. Davam mu to na obed zmiesane s granulami Pro plan junior.

Za kazdy napad ako mu vylepsit jedalnicek vopred dakujem.
Kupila som mu aj kapsicky pedigree ale nejak mu to "nejde" :pac: :pac: a to chovatelka hovorila, ze to v pohode papa :pac:
Obrázok
Libuska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod kikus16 » Štv 07.11.2013 17:37

Ahojte :ahoj: , ak tu je už taká otázka tak sa ospravedlňujem dopredu , ale článok som nečítala celý :smile: Chcela by som sa spýtať na Váš názor aká značka granúl je najlepšia ? Čítala som, že Eukanuba a Royal Canin ale na začiatku tohto príspevku ste písali, že to nie je pravda :nwm: . Tak ako to je? Aká značka je naj?
kikus16
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Libuska » Štv 07.11.2013 18:56

Eucanubu ani Royal nam chovatelka od ktorej mame hava neodporucala :nie: :nie: :nie: Nemala s nimi a je tu takych vela, dobre skusenosti. Ja kupujem drobcovi Pro plan Puppy original a 100% spokojnost :jop: :jop: :jop: Chovatelka dava pro plan aj svojim dospelakom a ziaden problem. Je to dobra kvalita :jop: :jop:
Obrázok
Libuska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod kikus16 » Štv 07.11.2013 19:15

na pro plan som pocula same dobre reči :) skúsim ho , ked moja minie RC a uvidim :) cenovo ja asi lacnejší ako RC a aj lepší.
kikus16
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Marco Varhol » Štv 07.11.2013 22:59

A zlozenie nevadi...
Purina PRO PLAN Small & Mini Adult
Zloženie:Kuracie mäso (20%), ryža (15%), dehydrované hydinové bielkoviny, kukuričný lepok, kukurica, pšenica, živočíšny tuk (konzervovaný zmesou tokoferolov), vedľajšie výrobky živočíšneho pôvodu, repná dužina, rybí tuk, sušené vajcia, pivovarské kvasnice.
Necele 4% kuracieho maso pri 8.5% vlhkosti...
Hrubo vytlacene pismo su lacne suroviny v krmive.
RC je na tom daleko lepsie.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod kikus16 » Pia 08.11.2013 14:20

Marco Varhol kde si nasiel to zlozenie? Na nete ? Ci priamo z vreca granul ?
kikus16
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Marco Varhol » Pia 08.11.2013 20:02

Z internetu...
Z obalov:
Small & Mini Health & Wellbeing Chicken with Rice:
Chicken (20%), Dehydrated poultry protein, Wheat, Maize, Maize gluten meal, Rice (7%), Animal fat, Dried beet pulp, Minerals, Dried egg, Fish oil, Digest Yeast.
Original Chicken with Rice :
Chicken (20%), Wheat, Dehydrated poultry protein, Maize, Rice (7%), Dried beet pulp, Animal fat, Maize gluten meal, Digest, Dried egg, Fish oil, Minerals.

Kura zamenene za kuracie maso. Aj tak sa da klamat. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Libuska » Pon 11.11.2013 19:59

Marco aj v inych temach kritizujes kazde krmivo. Podla mna sa na slovensku nepredava take, ktore by vyhovovalo tvojim kriteriam. Moj maly ma hnacky skoro zo vsetkeho, ale pro plan original znasa bez problemov a ma :kak: :kak: ako sa patri.
Podla teba su kuracie prsia vhodnou stravou pre psa ??? Moj z toho mal hnacku az mu z prdele kvapka... Kazdy pes je osobnost ako aj clovek a kazdemu chuti a nerobi problem nieco ine. Kludne by som mu davala aj tesco granule, ak by to boli jedine granule, ktore by boli bez problemov.
Rodicia mojho drobca zeru pro plan a jeho otec je medzinarodny sampion krasy, je to zdravy pes, dobre stavany, plny energie :jop: :jop:
Obrázok
Libuska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Exor » Pon 11.11.2013 20:26

Titul medzinárodný šampión krásy vypovedá niečo o zdraví? Na výstave môžeš vidieť pohyb, srsť a zuby, nikto mu ale nekontroluje obličky, močové cesty, nádory,... :pac:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Marco Varhol » Uto 12.11.2013 18:50

Libuska kritizujem zlozenie. Teda cena nezodpoveda tomu co kupujes. Ostatne uz doplnil Exor.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy