Ostatné triky

Konkrétne triky a ich nácvik

Ostatné triky

Poslaťod MontyTheDog » Pon 16.04.2012 15:31

:ahoj:
Tieto triky sa k Dogdancingu asi nezaraďujú, ale vyzerajú podľa mňa efektne a ľudia z nich bývajú ohúrení...
Napr. na zadnej strane knihy 101 psích trikov je zoznam ďalších 50tich trikov, ale nikde som knihu s nimi nevidela. Veľmi ma zaujali triky ako napr. zavrč/vycer zuby, beakdance: šúchaj si chrbát po podlahe, kotúľ s loptičkou medzi prednými labkami, kráčaj na predných nohách, atď....vyzerá to parádne, ale nenapadá ma, akým spôsobom by sa dali psa naučiť, ani som to v žiadnej knihe nenašla. Pre môjho psa by boli ako stvorené, on má rád takéto ťažšie pohybové triky...
Neviete, akým spôsobom sa dajú naučiť? Nikde to nemôžem nájsť.... :nwm: Takýchto trikov je habadej, určite aj vy niektoré z nich poznáte.
Za rady a odpovede vopred ďakujem :smile:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Ostatné triky

Poslaťod tera » Pon 16.04.2012 17:28

takýcho tém tu už pár je, stačí hľadať :ach:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Ostatné triky

Poslaťod straka17 » Ned 22.09.2013 11:04

Ako ste učili svojho psa aby vám na povel nie podla labku ale ťapol do vašej dlane?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Ostatné triky

Poslaťod hruska » Ned 22.09.2013 13:12

dvihla som ruku s pamlskom, nie past, ale otvorenu dlan a vyssie ako pri pac/labke. Pochopila hned.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ostatné triky

Poslaťod akuk » Ned 22.09.2013 13:21

zvykol tak dobiedzat ked nieco chcel :lol: , tak som to hned spojila s povelom pri mojom tlapnuti dlanou na jeho labku, a potom to uz slo na povel :no:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Ostatné triky

Poslaťod SabLux » Pon 23.09.2013 20:50

ja moju tera ucim stat na prednych labach uvidim ci sa dostaneme aj k pohybu :lol:
SabLux
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Ruzinou -BA

Re: Ostatné triky

Poslaťod Domca » Pia 29.10.2021 7:47

Možno sa sem niekto zatúla :joint:

Jak naučiť psa poriadne "Drž"? Vkuse niečo chce chmátať do papule, tak že aspoň to využijem....pochopil to hneď, lenže on to robí iba s tým, čo do huby vziať chce :heh: teda začínala som s tým, čo rád obžúva a teda nemá problém to vziať, lenže on to po 2 sekundách vypluje :ach: Tak som vzala tenkú kolagénovú tyčku, lebo vždy keď niečo aj na žuvanie dostane, chvíľu to len drží a čumí :lol: tak s tým to fungovalo, držal keď som mu dala povel a na "pusť" pustil. Skúsila som teda znova s hračkou ako na začiatku a zas to isté - on to proste hneď pustí a nezaberá ani keď to držím v ruke, vytlačí to jazykom :ha:
ako viem, že pre kólie nie je moc prirodzené nosiť/držať veci v papuli, ale snáď by to šlo naučiť nejak ? :nwm: jeho tieto blbiny celkom bavia
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Ostatné triky

Poslaťod Ulf » Pia 29.10.2021 8:27

Som videla taký trik, že pes vezme do úst - príkladom činku . Podávaš psovi, ale nepúšťaš, ako to on berie do huby. V okamihu keď to začína držať, tak to slabo k sebe potiahneš a pes by v rámci toho, že nechce prísť o korisť mal držanie posilniť. :nwm: Môže byť, nemusí.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Ostatné triky

Poslaťod Slausa » Pia 29.10.2021 8:31

Ja som činku učila cez shaping po uplne mini krokoch. Ale ešte stále mi nevezme do huby hocico
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ostatné triky

Poslaťod Mac Gie » Pia 29.10.2021 8:33

možno ti dá Shel nejaké tipy, ona robí aport už s druhou šeltiou a viem, že ani jedného obľúbený cvik to nie je :lol:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Ostatné triky

Poslaťod Domca » Pia 29.10.2021 8:47

Ulf, to by on bol veľmi rád, kebyže mu to sama ešte potiahnem :heh: on to proste hneď vypľuje preč, podrží to fakt tak že - vezmem a pustím. A to tiež vezme len kosť ktorú rád obžúva.

A tiež som skúšala po úplne mini krokoch - od dotyku, cez otvorenie huby aj keď len zubami do toho trošku kusol....on proste má tendencie - pri všetkom - použiť úplne miminálnu snahu a získať pamlsok za to najmenšie, najnižšie minimum :heh: ostatné veci čo som skúšala to ani nevezme do papule len do toho hubou narazí, že na aspoň dačo som urobil davaj pamlsok :heh: :pac:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Ostatné triky

Poslaťod clupko » Pia 29.10.2021 8:56

a ked mu nieco hodis, nahana a nosi to? z mojej obmedzenej skusenosti je to pre psa lahsie alebo zaujimavejsie, ked to je akcne. len tak stat a nieco drzat, to je nuda.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ostatné triky

Poslaťod Domca » Pia 29.10.2021 9:02

To jo :yes: on veľmi rád aportuje aj keď aj ten aport nosí v hube tak, že na dvoch zuboch :heh: ale okamžite to púšťa keď s tým pribehne
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Ostatné triky

Poslaťod Vikiki22 » Pia 29.10.2021 9:07

Ja som naučila držať všetky psy cez kliker.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Ostatné triky

Poslaťod Elis » Štv 04.11.2021 8:00

Tak cest k aportu je mnoho - a kdyz uz clovek zna 50 zpusobu, tak na jeho psa je potreba 51 :lol:

ale tohle:
Domca píše:len do toho hubou narazí, že na aspoň dačo som urobil davaj pamlsok


nema uplne vysvetlene pravidla - psovi se u tohohle taky neleze do zadku, nema to byt pokus-omyl. ale jasna pravidla, jak se k pamlsku dostane.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Ďalší

Späť na Triky