Trestanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: prazdne

Poslaťod Silvuch » Uto 17.09.2013 8:46

a ten nazov temy?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Trestanie

Poslaťod skaredekacatko » Uto 17.09.2013 20:43

Poradte ako mam 7 tyzdnovu fenku krizenec bernskeho salasnickeho psa, naucit aby nechodil na terasu, mame tam susiak na pradlo a okrem toho skriabe na dvere. :lol: Muz ju okrikne posle dole na sa vrati znova okriknr znova sa vrati, potom ju capne tak jemne posle ju dolu a zase sa vrati, on uz dnes skoro neevi stratila ked pocul ako obhryza dvere tak uz startoval.
skaredekacatko
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Trestanie

Poslaťod Ivanka.P » Uto 17.09.2013 20:47

Prečo bol zmenený názov?
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Trestanie

Poslaťod Bad » Str 18.09.2013 5:34

skaredekacatko píše:Muz ju okrikne posle dole na sa vrati znova okriknr znova sa vrati, potom ju capne tak jemne posle ju dolu a zase sa vrati, on uz dnes skoro neevi stratila ked pocul ako obhryza dvere tak uz startoval

To se štěně dobývá zevnitř ven nebo zvenku dovnitř za vámi?

skaredekacatko píše:7 tyzdnovu fenku krizenec bernskeho salasnickeho psa, naucit aby nechodil na terasu

u tak malého štěněte pomůže asi pouze mechanická zábrana
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Trestanie

Poslaťod skaredekacatko » Str 18.09.2013 16:57

Z vonku do vnutra byva cez den vonku.teraz tam bude pradlo zavesene tak nechem aby bolo po zahrade rozhadzane. :lol: No nat tou zabranou som uvazovala ale zase to nas potom nebude vidiet to by mi bolo luto :ach:
skaredekacatko
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Trestanie

Poslaťod Margita » Str 18.09.2013 17:06

bude vas vidiet,ved existuju detske zabrany
https://www.google.sk/search?q=detska%2 ... 5ASBqICYCA
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Trestanie

Poslaťod hriva » Str 18.09.2013 19:18

Podla mna-lepšie je ked pes nevidí. Aspon teda môj-ked vidí ale je napríklad priviazany alebo v klietke tak škrieka ako blázon. Ked nevidí, napríklad aj ked mu dám deku cez klietku tak je ticho
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Trestanie

Poslaťod hugo :) » Str 18.09.2013 20:00

ahojte, ospravedlnujem sa, neviem ako som dokazala zmenit, resp. vynechat nazov :oo: dakujem za odpoved, toto som potrebovala vediet, akurat ma dostalo, ako bol mlady pan urazeny :smile: este raz prepacte za ten nazov :hi:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Trestanie

Poslaťod Bad » Štv 19.09.2013 5:41

Offtopic: mimochodem, řeč je o 7mi týdenním štěněti.... :ua:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Trestanie

Poslaťod Sunny » Štv 19.09.2013 8:09

Kacatako - bolo by vám lúto, že vás nevidí, ale nie je vám lúto, že tak malé šteňa (ktoré ešte malo byť s matkou a súrodencami) sa snaží dostať k vám aj za cenu prekúsania cesty cez dvere? :nwm: Ak už teda nutne má byť vonku, tak radšej nech vás ani nevidí, to mu nijako neuľaví. Jak keby si sa ty pozerala cez sklo na obrovský zmrzlinový pohár, ale nemohla ho mať - bolo by ti lepšie, že ho aspoň vidíš? Alebo radšej nevidieť vôbec, hm?
Plus teda akékolvek trestanie tak malého šteňaťa v žiadnom prípade, ničomu by to nepomohlo, len by ste si pokazili vzťah hneď na začiatku. Takže ak, tak mechanickú zábranu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Trestanie

Poslaťod skaredekacatko » Štv 19.09.2013 17:19

Steniatko nemalo surodencov a mamu co nejavila zaujem uz tam bolo len vonku, moj muz je snou cely den vonku na dvore ak sa da, poobede zase ja :lol: takze sama neni, keby muz chodil do roboty tak by bola uplne sama doobeda to by bolo dobre :ach: Nemame moznost mat psa tak aby nebehal po dome zial preto sme s nim vonku. Aj v rodicovskom dome co sme mali psa ako stena bol vo verande sam a neublzilo mu to, vtedy sme dokonca chodili do skoly a mama do roboty tak snim nemal kto byt.
skaredekacatko
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Trestanie

Poslaťod Sunny » Pia 20.09.2013 8:12

Ja som sa pozastavila len nad tým, že ak mi nie je ľúto psa vonku, tak by mi nemalo byť ľúto ani toho, že na mňa nemá možnosť kukať cez sklo, čo je podľa mňa ešte horšie než že ma nevidí vôbec. :nwm:
Netvrdím, že mať psa vonku je nejaký hrozný hriech, aj keď pri tak malom šteňati je to predsa len trochu iné, ale tak každý podľa svojich možností / presvedčenia... Ani netvrdím, že šteňa nemôže byť vôbec samé - však (skoro) všetci chodíme do práce a psy musia samé vydržať.
Ale určite tvrdím, že akékolvek trestanie tak malého šteňaťa za to, že chce byť čo najbližšie pri vás, je úplná blbosť :no: Buď sušte prádlo inde, alebo tie detské zábrany by mohli dobre poslúžiť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Trestanie

Poslaťod skaredekacatko » Pia 20.09.2013 19:26

My ho za to netrestame len upozornujeme raz ju muz po mojom naliehani nechal na terase a ona hned zacala hryzt po par minutach omietku a pazurami skrabala na drevene dvere ale nie preto ze by chcela ist dnu len tak bo sa jej to lubilo. Moj muz nikdy nemal psa tak nevie ake to je. Dnes bol pri nej poobede sa snou chcel hrat a ona nic cisty ignorant tak po pol hodke siel dnu a ona zacala vystrajat :lol: Uz som pisala, ze dovnutra ju nemam kde dat aby bola len v jednej izbe ci na chodbe, len v noci ked spi, je vo vnutri, ale to je fakt akurat na spanie nic velke vonku tam ma super vybeh.
skaredekacatko
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Trestanie

Poslaťod hriva » Pia 20.09.2013 20:02

Ale tak-pes ked je sám ti nebude behať po záhrade aj keby bola neviem ako veľká. Bude sedieť pred dverami a čakať kým vyleze panicek. Ja ked idem z domu jeden pes je dokonca v klietke lebo je to este štena a zničil by mi komplet všetko ale klietka je jeho buda, pelech, je zvyknutý, ked ho vybeham a unavim nema problem tam nejaky čas cez deň pospať. Pes nepotrebuje neviem koľko miesta on chce byt hlavne pri svojom pánovi.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Trestanie

Poslaťod extreme » Pia 20.09.2013 21:01

hrivushka píše:Pes nepotrebuje neviem koľko miesta on chce byt hlavne pri svojom pánovi.

:jop:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky