[K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod extreme » Uto 03.09.2013 6:07

Konečne máme knihu od Cesara v slovenčine :aplause:
http://www.martinus.sk/?uItem=155878

Obrázok

Mnohí ľudia a najmä milovníci psov sú očarení schopnosťami Cesara Millana, ktorý je najvyhľadávanejším odborníkom na psie správanie na svete, uznávaným najmä pre mimoriadne znalosti psej psychológie. Po vyše deviatich sezónach ako televízny Znalec psej duše má Cesar Millan nové poslanie: aplikovať svoje jedinečné poznatky psej psychológie a vytvoriť pevnejší, šťastnejší vzťah medzi ľuďmi a ich psími spoločníkmi.

Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa čerpá z tisícok tréningových stretnutí po celom svete a čitateľovi ponúka 98 základných lekcií. Spoločne majiteľovi psa pomôžu aplikovať kľúčové aspekty uznávanej Cesarovej filozofie pre vytvorenie čo najhodnotnejšieho vzťahu so psom.
Cesar sa venuje kľúčovým témam, ktoré idú pod povrch základnej poslušnosti a odhalia srdce a dušu našich miláčikov.
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod extreme » Str 04.09.2013 14:07

“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod luciiik » Str 04.09.2013 15:38

Uz som ju na martinuse videla, som zvedava co to bude zac, alebo ci len nejaky suhrn, kazdopadne asi kupim. Viacmenej zo zvedavosti. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod zuzkabluzka » Str 04.09.2013 17:25

Aj ja to mám v pláne omrknúť. Také ešte nemám. :joint:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod Vikiki22 » Str 04.09.2013 17:31

Ja si to najprv kuknem v nejakom kníhkupectve. Ale nejak Cesarovi neholdujem. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod zuzkabluzka » Str 04.09.2013 17:33

Vikiki22 píše:Ja si to najprv kuknem v nejakom kníhkupectve. Ale nejak Cesarovi neholdujem. :ach:

Ja to tiež chcem najprv kuknúť. Čo sa ti na ňom nepáči? O Cesarovi a jeho metódach nemám veľa info.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod luciiik » Str 04.09.2013 17:58

Nie kazdmu su po chuti jeho raznejsie metody.

Ja som kedysi bola tiez proti takym metodam, kym som nemala docinenia s mojim raznejsim psom. :lol:

Ale inak to vyzera fajn, mozno to bude nieco nove, ine.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod Vikiki22 » Štv 05.09.2013 9:11

Vadí mi jeho sústavné presadzovanie pojmu "dominancia". :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod Wejka » Pon 09.09.2013 15:04

v sobotu večer som kúpila, v pondelok poobede prečítané - ale ja som rýchločitatel :lol:

Vikiki22 píše:Vadí mi jeho sústavné presadzovanie pojmu "dominancia". :ach:


na prvých stranách vysvetuje zlé porozumenie slov dominancia a kontrola a neskôr disciplína. velmi pekne to opisuje ako niečo nie negatívne, ale naopak neutrálne až pozitívne. skutočne pekne vysvetlené pre fanúšikov i odporcov. kto cesara nemá rád a nemá záujem si túto knihu kúpiť, prečítajte si v kníhkupectve začiatok knihy (kniha je inak zabalená, ale jeden kus väčšinou je na čítanie odbalený)

myslím že pekná kniha, všetky tie veci, za ktoré ho ľudia odsudzujú sú tam vynikajúco vysvetlené a odbúrava tam predsudky, ktoré ludia majú k jeho technikám. myslím, že v seriáli je zobrazená malá časť toho, čo sa v reáli naozaj dialo, v knihe je to viac rozpracované. je tam pekne vysvetlený prístup k psom - napríklad ohladom toho aby ludia psov nerozmaznávali, aby sa venovali viac pohybu psa, aby so psom stále robili ako so psom-zvieraťom, naučili sa pozerať na veci očami psa a nie človeka, ako je človek intelektuálnou bytosťou a pes inštinktívnou a podobne... kto pozná a má rád jeho techniky, nenájde nič nové. kto ich nemá rád, nájde iný uhol pohľadu a zmení na cesara názor. kto nepozná jeho techniky, toho kniha zaujme. pre mňa pekné čítaníčko i keď s niektorými vecami som sa nestotožnila

celkovo kniha velmi dobre spracovaná čo sa týka formulácií a vysvetlení. nakolko máme knižné vydavateľstvo a vydávame knihy tak z profesionálnej deformácie :joint: sa musím vyjadriť aj k ostatným veciam - velmi pekne urobená sadzba knihy :jop: sú tam ale chyby v prekladoch - prekladateľ zrejme nerozumel niekolkým termínom - kliker preložený ako klikátko, potom slová ako "grejhaundy" a pod ale celkovo to neruší obraz pri čítaní. skvelé uvedenie do knihy - použítý príbeh ktorý naozaj čitateľa zatiahne do deja

velmi ma zaujal aj jeho príbeh - píše o tom ako ilegálne prešiel do usa, bol bezdomovcom, ako sa vypracoval na známeho človeka, ktorého vlastne obrali o všetko, píše aj o rozvode, smrti daddyho a o tom ako sa pokúsil o samovraždu..
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod luciiik » Pon 09.09.2013 19:12

Offtopic: wejka v ktoromze vydavatelstve pracujes? :smile:
Mna si inak celkom presvedcila, zrejme kupim. :yes: Kamoske idem objednavat akurat knihu na narodeniny tak tam supnem aj toto. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 09.09.2013 21:25

V nedeľu som knižku kúpila, už mám asi tretinu prečítanú, zatiaľ super. :no:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod Wejka » Pon 09.09.2013 21:47

Offtopic:
luciiik píše:wejka v ktoromze vydavatelstve pracujes? :smile:

The Vision s.r.o. Nad autorskými právami Cesarových kníh sme dávnejšie aj rozmýšľali, ale nakoniec išiel rozpočet na iné knihy


Inak dogforum.sk je v knihe na konci uvedené vo všeobecných informáciách :jop:
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod luciiik » Uto 10.09.2013 8:59

Offtopic: :jop: vzdy som chcela robit vo vydavatelstve, takze zavidim. :yes: v dobrom samozrejme. teraz sa uz chabrem inam. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod hisham » Uto 10.09.2013 10:31

Wejka píše:
luciiik píše:wejka v ktoromze vydavatelstve pracujes? :smile:

The Vision s.r.o.


Ahoj Wejka, náhodou nepotrebujete prekladateľa z ANJ a portugalčiny? :smile: :joint:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: [K] Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

Poslaťod Wejka » Uto 10.09.2013 11:13

Offtopic:
hisham píše:
Wejka píše:
luciiik píše:wejka v ktoromze vydavatelstve pracujes? :smile:

The Vision s.r.o.


Ahoj Wejka, náhodou nepotrebujete prekladateľa z ANJ a portugalčiny? :smile: :joint:


Ahoj Hisham, z ANJ máme prekladateľov, z portugalčiny sme zatiaľ nič neprekladali, kebyže zháňame niekoho tak sa ti ozvem :smile: ale momentálne máme na dlhšiu dobu v pláne všetko knihy z ANJ
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Ďalší

Späť na Filmy a Literatúra